Kontaktne leče

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 12:40

^^hmm ne vem zakaj je potem meni zdravnik tak rekel.. :roll:
sicer pa jih jaz tak nosim vsak dan, tak da jih tako ali tako zavrnem v enem mesecu. :)
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 05. Nov. 2011 16:44

barbie_girl_85 napisal/-a:
angel99 napisal/-a:^^hmm.. držijo en mesec.. en mesec NOŠENJA.. tak da jih maš dokler jih ne ''ponosiš'' 31x.. :D


V bistvu naj bi jih po preteku enega meseca zvrgli, ne glede na to, kolikokrat smo jih "nosili".

Ps Razen če ne bi rada tvegala gnojno vnetje roženice :wink:


Še moja izkušnja....
Nosim 14dnevne leče. Ko me je okulist uvajal v nošenje leč, mi je rekel, naj jih kar nosim po en mesec, da ni problem, ker je tisto kar piše na škatlici samo marketinški trik... Aja, pa naj povem, da je bil to dr.Šalamun, ki velja za priznanega okulista... No, jaz sem to seveda upoštevala. Potem pa grem pred 14dnevi po nova očala in se malo pogovarjam s prodajalko v optiki in ji to tudi povem... Bila je zgrožena, da si kaj takega ne bi smela dovolit... da pozna primer nekega dekleta, ki je fasala tako vnetje, da bi skoraj oslepela. Pol leta so se trudili, da so ji rešili vid, stem, da je izgubila nekaj procentov vida.
Jaz sem bila ostala brez besed...da ti kaj takega svetuje okulist, ti pa ostaneš slep!

Sicer naročam na 080leče
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 16:58

^^ojoj..to pa je res grozno. :? hmm..ja,včasih res niti zdravnikom ni več za verjet.. ker so eni tak površni,da groza. :roll:
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 05. Nov. 2011 19:57

spice girl napisal/-a:
barbie_girl_85 napisal/-a:
angel99 napisal/-a:^^hmm.. držijo en mesec.. en mesec NOŠENJA.. tak da jih maš dokler jih ne ''ponosiš'' 31x.. :D


V bistvu naj bi jih po preteku enega meseca zvrgli, ne glede na to, kolikokrat smo jih "nosili".

Ps Razen če ne bi rada tvegala gnojno vnetje roženice :wink:


Še moja izkušnja....
Nosim 14dnevne leče. Ko me je okulist uvajal v nošenje leč, mi je rekel, naj jih kar nosim po en mesec, da ni problem, ker je tisto kar piše na škatlici samo marketinški trik... Aja, pa naj povem, da je bil to dr.Šalamun, ki velja za priznanega okulista... No, jaz sem to seveda upoštevala. Potem pa grem pred 14dnevi po nova očala in se malo pogovarjam s prodajalko v optiki in ji to tudi povem... Bila je zgrožena, da si kaj takega ne bi smela dovolit... da pozna primer nekega dekleta, ki je fasala tako vnetje, da bi skoraj oslepela. Pol leta so se trudili, da so ji rešili vid, stem, da je izgubila nekaj procentov vida.
Jaz sem bila ostala brez besed...da ti kaj takega svetuje okulist, ti pa ostaneš slep!

Sicer naročam na 080leče


Meni se nekak zdi, da oboji krepko označeni nekako spadajo v isto skupino...zato bi jaz vseeno bolj verjela zdravniku :)
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 21:14

^^hmm..zakaj pa se potem lečam reče 14 dnevne in ne mesečne? :roll: kar tak za brezveze verjetno ne. :wink:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Nov. 2011 21:58

Js sploh ne gledam več koliko časa časovno nosim leče. Nosim po občutku. Ko čutim, da mi ne ustrezajo več, da "nagajajo", vzamem nove.

Bi pa rada malce bolj strokovno slišala kaj se začne z lečami dogajat po 14 dneh, da niso več primerne? Kaj se zgodi 15 dan? :D

3 tedne jih nekak brez problema nosim vedno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 05. Nov. 2011 22:06

^^To je po mojem sam kaka marketinška poteza, da čim bolj pogosto kupuješ. Saj ko nosiš verjetno čutiš kdaj ti ne odgovarjajo več pa pač menjaš.

Mene zanima kak dolgo ste rable, da ste se navadle na leče - mehke? Bom mogla it na pregled... Sem pred nekaj leti dobila pol trde in se nikak nisem mogla navadit na tiste.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 06. Nov. 2011 10:21

^^Jaz sem se mislim, da takoj. Edino z vstavljanjem sem dva dni mela blazne težave :D
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 06. Nov. 2011 11:33

Mala- baje, da se na leči nabirajo bakterije, lipidi in nevemšekakosereče :)

Ne vem, kaj naj rečem...sej verjetno neka fora mora res biti, da je razlika med 14-dnevnimi in mesečnimi.... Mene na primer so oči ful pekle in me je špikalo, če sem jih nosila preveč časa, tako da sem takrat vedla, da jih moram zamenjat.
Jaz mislim, da je punca v optiki mislila dobronamerno, slpoh, ker sem pri njih kupila očala in me je videla prvič v življenju- leče kupujem prek spleta. Ne vem, verjetno jih bom zdaj menjavala bolj vestno :)

Aja, pa ima katera slučajno izkušnje z mesečnimi Carera lečami?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Nov. 2011 11:41

Zato pa najraje ravnam po svojem občutku, ko me začnejo leče matrat, dam nove. Niti ne čakam, da me cel dan špikajo. Enkrat sem že v parih dneh eno zamenjala, ker sem jo nekako poškodovala (malce je bla okrušena na eni strani). Jih mam stalno na zalogi in sem po 9ih letih še brez problemov (je pa res, da noro pazim, da ne spim z njimi, ker na začetku sem se mal igrala s tem, potem pa enkrat imela tako rdeče pekoče oči, da je bilo grozno).
Pa vedno pazim, da nimam predolgo tekočino odprto, ker enkrat ponesreči neko staro uporabila in res ni bilo prijetno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 06. Nov. 2011 11:58

Tudi jaz jih nimam ponoči in nikoli ne spim z njimi. Redno jih čistim, vsak dan. Tudi meni so se že okrušle in raztrgale... to se pač zgodi. Katere pa uporabljaš?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Nov. 2011 12:06

Tele:
Slika
Bi jih pa z veseljem našla kje ceneje.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Nov. 2011 12:19

v bistvu je najbolje tako, kot pravi mala. leče menjat po občutku. še nikoli mi ni nihče rekel, da je mesečne leče treba zavreči po enem mesecu od odprtja. mišljen je mesec nošenja. absolutno je to marketinska poteza, ne ga srat punce no. tudi jogurt lahko pojemo, če pretečeta 2 dneva, pa z nami ne bo nič narobe. če ga imamo pa na 25ih stopinjah pa se bo pokvaril še pred iztekom datuma!

zdaj uporabljam 14 dnevne (priložnostno) in jih menjam ko mi začnejo nagajat- kot je mala rekla. nikoli se mi to ne zgodi po 14ih dnevnih nošenja.
menda je tudi razlika če nosimo lečo od 8ih do 12ih, kot če jo nosimo od 8ih do 4ih drugi dan, ane.
infekcije se fašejo od nepravilnega ravnanja z lečami. šparanje z vodico, nepravilno vstavljanje, vstavljanje z umazanimi rokami, spanje z lečami itd. še nobeden ni dobil vnetja oči do spletosti, ker si je 15i dan vstavil acuvue 14 dnevno lečo.

(samo ne kupovat leč na lastno pest! dobro preglejte svoje oči!)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 06. Nov. 2011 14:33

*mala* napisal/-a:Tele:
Slika
Bi jih pa z veseljem našla kje ceneje.


Aha, jaz tudi... dam pa 50€ za dve škatlici-različna dioptrija.
Claire... saj ga ne serjem. Jaz povem samo mojo izkušnjo oz. kaj so mi rekli. Ali je to marketinška poteza ali ne, ne vem... Ni se pa zaigrat z očmi. Vsak si lahko mislii, meni se to ne more doleteti...nikoli pa se ne ve. Jaz se ne bom več igrala, vsak pa seveda dela po svojem občutku
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Nov. 2011 14:41

^^ sploh nič ni nate konkretno letelo.

sicer pa- igrati se, pomeni nositi te vsesplošne leče, če že. 8pam da si si dobro dala pregledati oči, ker je minimalni procent ljudi, ki lahko nosijo te masovke dan nadan.- to je bilo pa meni rečeno. :D + sem si že naredila škode dovolj z lečami, tako da ja...
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov