Kontaktne leče

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 11. Jul. 2011 9:17

^^Ampak saj verjetno te full moti, če si jih daš narobe obrnjene v oko? Mislm jst tuki ne vidim nekega velkega problema, vsaj zame, ker me vedno, ko dam notr narobe obrnjene tako močno rob žuli, da zdržim kakih 5 sekund in takoj vem, da ni ok in potem jih obrnem prav in mam pač tako obrnjene dokler so nosljive.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 11. Jul. 2011 9:21

arrow, včasih tudi jaz nimam prevelikega problema,ker mojim očem vsak dan paše nekaj drugega. Problem nastane,ko se mi mudi, lečo imam narobe obrnjeno,vendar se je tako prpopala na moje oko,da noče ven,da bi jo obrnila. Špikanje je pa hudo. Samo za to se gre,nič drugega :)
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 11. Jul. 2011 9:43

Potem bi ti pa jst priporočala, da razmisliš o zamenjavi leč, ker to, da se ti tako pripopa na oko, da noče ven ni najbolj normalno oz vredu. A maš mogoče full suhe učke? Si probala kdaj kapljice za vlaženje? Mogoče bi šlo potem lažje.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 11. Jul. 2011 11:25

ja,suhe učke sm mela že v začetku,tako da si jih redno vlažim. Zamenjava leč? Na optiki so bli tko prjazni,da so mi probali kar se da veliko leč,ampak na koncu pa so oke izbrale dailies :?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Jul. 2011 12:26

zanima me kje se najbolj splača nakup leč. do sedaj sem kupovala leče v svoji standardni optiki, ampak se jih ziher da kje dobit bolj poceni.

nosim pa 14-dnevne mehke leče.

kak predlog?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 20. Jul. 2011 14:28

Maš razne spletne strani, ene so tudi brez poštnine in tam te po navadi pride nakup kak € ceneje, ampak ne vem kako je potem npr. pri menjavi strgane leče. Meni jo v optiki brez problema zamenjajo, zato ostajam zvesta nakupu tam.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
omoge
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a omoge » 27. Okt. 2011 11:37

Zivjo,

Zaradi spremembe dioptrije prodam skatlico lec (torej 6 lec) Bausch & Lomb SofLens 59 (hilafilcon B), dioptrija -2.00 in pa skatlico z dioptrijo -1.75.

BC: 8.6mm
premer: 14.2mm
Rok uporabe: februar 2016

Prevzem mozen v Ljubljani, posljem tudi po posti. Ce koga zanima, naj me prosim kontaktira na zasebno sporocilo.

LP
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 28. Okt. 2011 23:24

floribunda napisal/-a:zanima me kje se najbolj splača nakup leč. do sedaj sem kupovala leče v svoji standardni optiki, ampak se jih ziher da kje dobit bolj poceni.

nosim pa 14-dnevne mehke leče.

kak predlog?


Spletna stran 080 Lece je v redu, mogoče najdeš tudi taprave zase oz. cenejše :) Jaz tukaj svoje naročam, ker so jih v optiki nehali prodajati :? http://www.080-1-lece.si/intro
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 04. Nov. 2011 16:18

Eno vprašanje:
Ker sem pač firbec, sem si za foro naročila barvne kontaktne leče (sem jih dobila tudi zelo ugodno - tuja spletna stran pač :D) . In ker sicer nosim dnevne leče, me zanima, koliko časa lahko te mesečne leče hranim? Ker jih nebi nosila vsak dan, vrjetno zdrzijo dlje časa kot samo en mesec (recimo, da bi jih nosila za vikend). Tekočino in posodico vse imam, tako, da me ubistvu samo zanima, koliko časa so uporabne?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 04. Nov. 2011 17:51

^^hmm.. držijo en mesec.. en mesec NOŠENJA.. tak da jih maš dokler jih ne ''ponosiš'' 31x.. :D
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 04. Nov. 2011 18:53

Hvala angel99. Saj se mi je zdelo, da je nekaj takega :)
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 05. Nov. 2011 10:59

Glede leč, jaz jih kupujem preko spletne strani http://www.lecka.si, ker so dosti cenejše kot v moji optiki. Pa zaenkrat še nisem imela problemov s strganimi lečkami, poleg tega jih pa v enem dnevu dobim.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Nov. 2011 11:17

angel99 napisal/-a:^^hmm.. držijo en mesec.. en mesec NOŠENJA.. tak da jih maš dokler jih ne ''ponosiš'' 31x.. :D


V bistvu naj bi jih po preteku enega meseca zvrgli, ne glede na to, kolikokrat smo jih "nosili".

Ps Razen če ne bi rada tvegala gnojno vnetje roženice :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 05. Nov. 2011 12:12

^^hmm..ne vem.. :wink: tak je meni okulist rekel.. da če jih npr. en dan ne nosim, jih recimo en dan dlje ne zavržem. :wink:
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 05. Nov. 2011 12:23

http://www.optika-terzan.si/index.php?id=110

Pri vsaki od leč piše nekaj takega

FRESHLOOK COLORBLENDS za globlje oči so posebne barvne leče, ki so oblikovane da spremenijo odtenek barve tako svetlih kot temnih oči, zato so privlačne vedno širšemu krogu ljudi. Ko leče vzamemo iz originalne embalaže, jih moramo po preteku 30 dni zavreči in uporabiti nov par, ne glede nato ali smo lečo uporabili zgolj za nekaj priložnosti. Kontaktne leče shranjujemo in čistimo v primerni tekočini. Izbirate lahko med naslednjimi, devetimi, barvnimi odtenki:


Barvne kontaktne leče so lahko 14-dnevne, mesečne ali letne. Nekatere leče so obarvane zgolj zaradi lažjega rokovanja z lečo, takšne leče ne spremenijo naravne barve očesa. Uporabniki kontaktnih leč, ki pa želijo spremembo svojega naravnega videza ali želijo poudariti svoje oči se odločajo za barvne kontaktne leče, ki imajo lastnosti spremembe ali poudarka naravne barve očesa. Barvne leče lahko uporabljamo občasno ali pa jih nadomestimo z sorodnimi t.i. brezbarvnimi lečami. Barvne kontaktne leče je potrebno vzdrževati in čistiti z ustrezno večnamensko raztopino. Pri uporabi barvne leče se moramo držati priporočenega časa uporabe.Lečo moramo po preteku tega časa zavreči, ne glede na to, ali smo jo uporabili zgolj enkrat. V ponudbi tudi barvne leče brez dioptrije.


----------------------------------------------------------------------
Sama sicer leč ne nosim, se pa ne bi igrala z učkami. Raj vržem stran 20 eurov, kot da dajem v telo tujke vprašljive kvalitete.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov