Kako se zrediti?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 08. Okt. 2014 13:15

Meni se zdi, da je boljš biti presuha kot si pokvariti metabolizem z vsemi temi maščobami in sladkorjem... Kot je nekdo omenil, najbrž bo boljši kakšen kilogram miščic :)
irina22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 19. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a irina22 » 19. Jan. 2015 15:59

hahahaha :)
največja napaka je da greš to pisat puncam k se bo najdl 70% s prekomerno tezo ki jih je v nasi drzavi in ti ne bodo povedale nc pametnga.
prvo kar je, razlika je al si suha po naravi al mas motnje prehranjevanja,to je prvo ,drugo kar je.. če ti ni všeč kakšrna si ,je to nekaj drugega.Jaz osebno sem od nekdaj majhna in suhain sem si čisto všeč,realno take sreče nima vsaka oz jih je zelo malo.
Če si nisi všeč,začni delat na mišicah in vnosu beljakovin ter spremembi prehrane,samo tako bos dobila navidezno ker boš dobila mišice,samo če si suh po naravi je to zelo tezko oz drugače in manj vidno kot pri močnejših (mišice namreč in pa tudi ne tako privlačno) Suhi ljudje po naravi smo narejeni da smo pač suhi brez mišic oz. zelo malo mišic,imamo jih bolj po naravi trebušne , v nogah pa jih zelo zelo tezko dobimo ker smo pač naravno suhi kot sm rekla.kar je prav. veliko bolj privlačne so mišice na močnejših samo da niso pač predebeli ker potem so kot mesne krogle.Meni osebno to ni lepa ženska ki je majhna in še okrogla,lepe ženske so pri victoria secret če bi le bile okoli 160cm velike to bi bila popolnost,žal pa so prevelike -saj za moj okus.

važno je kašna si sama sebi,ne kašna si drugim.

tudi meni so vedno tezili kako sm suha, a glej ga zlomka,vedno samo ženske in vedno tiste ki niso niti slučajno bile take konstrukcije kot jaz :) Ljudem katerim nisi všeč se s tabo ne ukvarjajo,tistim ki si te bodo hvalili,tisti ki jim ''nisi'' všeč in se ubadajo s tabo,verjemi da je vse prej kot to da jim nisi všeč :) ... oh ja .. :rolleyes: to so res take stare fore da je ze kar smesno.

poglej dekleta kasne so pri 15letih da te srat prime :lach: :lach: :lach:

telo se mora skladat,pa kakršno koli pač že je :) samo da se vse sklada in da nisi presuh ali premočen vizualno in to je to :)

ITM pa ima veze samo če imaš 10kg premalo ali preveč,drugače pa je pri videz človeku pomembno na 1 mestu konstrukcija telesa,zgradba KOSTI (lahke,tezke,drobne,močne),GENI ter prehranjevanje pomembno seveda

.Jaz imam že 7let 50kg in 163cm pa so mi vedno tezili kako sm suha :lach: :lach: sama sm si TOP,hvala bogu se mi s tem ni treba ubadati

zenske zdaj mislijo ker pa imamo manjse joske in necelulitno rit oz se nam manj trese kot njim da smo pa kar anoreksične :lach: :lach:
pust take bejbe to je zavist, tukaj je zavisti pooolno, na videz opravljajo in grdo govorijo o drugih zenskah,zgleda kot da imajo ogromno samozavesti d aso najlepse misljo oh sploh, to sploh ni res, vrjem ti men da majo take najmanj samozavesti :) res....vedno se najde nekdo :) Če si nisi všeč je nekaj drugega,drugače pa si moraš sama razčistt v glavi in se takim samo smejat.
irina22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 19. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a irina22 » 19. Jan. 2015 16:03

aja pa se nekaj kot je napisala predhodnica...
pri mladih letih ,srdnja sola.sem se jaz zelela zrediti z vnosom teh strupov ( čokolade,čipsi in drugo) nimaš pojma punčka kako sem zbolela na črevesju :) samo ubadala sem se s tem zakaj mi stalno govorijo kako sm suha da bi mi ja nehal stalno govoriti kako sm suha,zredi se malo itd.. hvala bogu sm pravočasno dojela in s tem nehala, moje telo ni sprejelo te svinjarije ker nism narejena da bom kdaj močna in to je ta mladost ludost ko gledaš kako te hoče nekdo spraviti na dno iz ljubosumja,zamisli se preden zbolis tudi sama. Tvoje telo je nareeno da je suho,bodi vesela.
Še prehitro se boš zredila in dobila na kG
če pa boš vedno sexy bejba kot kašna zvedznica ki ima še pri 2 otrokih hot body da se smrkle najstniske lahko skrijejo ,pa bodi vesela!!! :) :) :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 19. Jan. 2015 22:53

Meni osebno suhice niso ušeč, niso mi privlačne, zame more bit postava ženska, torej obline na pravih mestih. In ne govorim iz ljubosumnosti, da te spravim na dno, daleč od tega. Če si si všeč taka kot si, prav. Če si zraven e zdrava,potem sploh super. Ampak tak je moj okus, nevem zakaj takoj pomislite, da smo zavistni.
Pa sem daleč od debele ženske, imam obline na pravem mestu,nisem suhica.
Abakus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Abakus » 26. Jan. 2015 9:39

Dekleta moja, preveč se obremenjujete s svojim izgledom. Moškim ste všeč takšne ali drugačne. Meni sta bili vedno važni samo dve stvari, obraz in značaj.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 26. Jan. 2015 22:04

Ah dej no, sej se negre samo zato, da smo vsec sebi in celo drugim, gre se za zdravje.
...aljana...
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a ...aljana... » 19. Jun. 2015 9:18

če si stara 13 let velika 157 cm in imaš 40 kg če sem si dobro zapomnila potem to še ni takšna kriza... jaz sem stara 15 let, ravnokar sem končala 9. razred in sem velika okoli 163 cm ter tehtam komaj 35 kilogramov... ker imam premalo kilogramov še nimam menstroacije in tudi prsi so mi šele začele malo rasti... verjetno si predstavljate kako je to še posebej v teh najstniških letih težko zaradi nesramnih ljudi in seveda, ker nimaš nič samozavesti...sicer sem z nekimi metodami pridobila ob novega leta 5 kg ampak še vedno je to pod mejo... še se trudim in poskušam najti nove metode ampak gre počasi. pred časom sem našla ''recept'' za pridobivanje kilogramov:
star ruski recept. deluje zagotovo. zvečer , pred spanjem v kozarec toplega mleka dodaj eno žlico (ne žličko) medu, eno žlico mletih orehov in eno kocko(tako , kot za na kruh namazati) surovega masla. vse skupaj premešaj in spij. zredil se boš zagotovo . že čez teden boš videl razliko . lahko to narediš tudi zjutraj in spiješ kar dvakrat na dan. pa tudi spal boš dobro. vse sestavine zelo zdrave .

vem da si mislite kako pretiravam z tem da sem suha in da se obadam samo z videzom ter kako je enim težko ko so predebeli in je lajžje biti suh... biti presuh ni nič lažje kot biti predebel... še posebej je težko ko greš po ulici in ljudje za tabo gledajo in slišiš pripombe kot so ''ali ta sploh je?'', ''poglej kako je tale prav grdo suha!'' in ''noge ima tanjše od mojega zapestja.''
oprostite da sem se takole razpisala ampak to lahko človeka zelo prizadane... ;(

to sem začela šele včeraj zato ne vem če je to res ampak je vredno poskusa :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 19. Jun. 2015 18:40

Pri višini 163 cm in 35-ih kg si hudo anoreksična.
Sama sm visoka tako kot ti in imam 50 kg in mi nekateri pravijo da sm precej suha.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 19. Jun. 2015 20:35

15 let je stara. In če se pozno razvija..., ni sicer čisto okej teža, ampak tako hudo anoreksična pa spet ni. Ne moreš primerjati sebe (verjetno si nad 20?) s punco v zgodnjih najstniških letih.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 19. Jun. 2015 21:15

Ob prebiranju parih prejšnjih strani ne morem verjeti kakšne neumne nasvete so ene dajale ... Nasvete za zjebat telo.
Za začetek ko so se omenjali proteini in dvojna doza raje se ne igrajte s tem ker lahko pride do prehitrega raztega kože pa boste dobile strije pa vam potem tudi od zvezdnic telo ne pomaga, ker če je pa kaj turn off na bikini telesu so pa to strije...
Sedaj kako se zredit je težko rečt samo sigurno najslabši način junk hrana in veliko čokolade, na dolgi rok s tem lahko edino kakšno sladkorno pridelaš ...
Najboljše je da preprosto vzljubite hrano in to se največkrat zgodi ko začnete sami kuhati (zato pa so tukaj po večini vprašanja najstnic). Jaz osebno sem bil kot mlad tudi bolj pri suhih, samo ko pa sam začneš kuhati in skuhaš kaj resnično dobrega si pa kar ponosen na svoj izdelek in z veselja vse poješ pa še repete, pa tudi dobra stvar kuhaš zdravo in dobro kar tebi paše, ne kar imaš na bonih ali kaj mama skuha...

Tako, da začnite si same kuhat dobre stvari pa tudi ko bo kak resen fant mu bo dobro da se znate v kuhinji obrnit. Od šejkov pa raje stran, ker hitro pride do pretiravanja pa bodo strije na trebuhu, nogah ali pri moških po večini na bicepsu, poznam ene par takšnih primerov ni lepo pa še res težko se to odstrani, popolnoma skoraj misija nemogoče.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 19. Jun. 2015 22:03

Jasno mi je da je punca pri 15-ih še razvija, vendar je pomoje še vedno presuha (znak je že to da nima menstruacije).

Sama sem 25+, isto težo imam sigurno že 10 let, prvo menstruacijo sem dobila pri 12-ih, sedaj punce dobijo že prej, tako da če pri 15-ih nimaš menstruacijo bi to zame pomenilo rdečo lučko.

Kako se zredit? Sigurno ne s junk foodom, cukrom in neumnostmi!
Ko sm bila najstnica sem imela obdobja ko sm bila non stop lačna in sm večerjala po 3x, tut pozno zvečer, pa se nisem zredila, dobila strije in ne vem kaj vse. Tako obdobje pač, telo je to rabilo.
dizzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a dizzy » 28. Jun. 2015 16:01

Sem prišla napisat kakšen pameten nasvet, ker sem tudi sama zelo drobna in že celo odraslo dobo trudim dobiti še kakšen kilogram več. Kot rečeno, prišla sem napisat kakšen pameten nasvet, ampak v tem sem našla najboljšega, kar jih obstaja.

capo di banda napisal/-a:Najboljše je da preprosto vzljubite hrano in to se največkrat zgodi ko začnete sami kuhati (zato pa so tukaj po večini vprašanja najstnic). Jaz osebno sem bil kot mlad tudi bolj pri suhih, samo ko pa sam začneš kuhati in skuhaš kaj resnično dobrega si pa kar ponosen na svoj izdelek in z veselja vse poješ pa še repete, pa tudi dobra stvar kuhaš zdravo in dobro kar tebi paše ...


Jaz sicer izjemno rada kuham in uživam v hrani, ampak ko sem v stresu, povsem izgubim apetit in po cel dan ne bi nič pojedla. Včasih se mi je tako tudi zgodilo, ker enostavno nisem čutila lakote. Kile so pa hitro šle proti kritični meji suhosti.
Odkar živim odraslo življenje in si vsakodnevno kuham, veliko več in bolje jem. Tudi takrat, ko mi sploh ne diši hrana, se spravim in najdem nekaj, kar mi je ljubo, da lahko uživam v hrani. Ja, včasih je to francoska solata in kos belega kruha, spet drugič zdrava zelenjavna enolončnica in tretjič bogata solata. Pomembno je samo, da uživam v hrani.

Dokler boste imele v mislih, da se je potrebno čim prej zrediti in prisilno goltale junk food, si boste naredile samo škodo. Dolgoročno ne boste nič spremenile, dokler ne spremenite odnosa do hrane.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jul. 2015 15:00

točno tako, odnos do hrane je izjemno pomemben.

Nikoli nisem bila pretirano suha in anoreksična. Imam pozitiven odnos do hrane. Pomembno mi je da je hrana zdrava in okusna (tukaj odpade fast food, mleko, meso, mlečnih izdelkov se tudi izogibam...).
Sladkane pijače, čokolade in ostala "nesnaga" mi je tudi no go in zberem bolj zdrave alternative, kot so presna čokolada ali vsaj temna čokolada.
TinaIvanovic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 7. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a TinaIvanovic » 07. Avg. 2015 19:19

res ene majo nasvete da te kap.
163 cm ter tehtam komaj 35 kilogramov
tole se mi usen zdi mal ampk kukr so napisal ..

Nemormo gledat na KG ker ITM npr je približek ,tuki ma pa veze še a maš težave lahko s ščitnico,imaš neke težave da ne izkoristiš dovolj hranilnih snovi itd...to morš it testirat.

js sm jih mela v OŠ 43,5kg pr 162cm, pol sm jih mela u 1 letniku ista višina 47kg in sm to držala 3 leta ,pol sm pa ful nezdravo začela jest (kebabi skos,bureki itd) da sm dobila 50kg in ornk zbolela zrt nezdrave prehrane ker sm hotla dobit KG namest da bi delala na mišicah ker kg se poznajo če maš velik mišic,če maš pa še dost špeha jih maš pa še več tko,da vprašanje kok ma kdo kg je res bolano =D
pa odvisn kwa ješ pa geni itd itd..

Od nezdrave hrane se redimo,od zdrave hrane pa bl ne k ja. Če skenslaš cukr,belo moko,tisto strupeno sol in še in še..boš ostala suha, oz človek shujša. Odvisno koliko spremeni prehrano. To je preveč stvari k vplivajo na težo aveš ..tko,da je tško govort in na kratko ; Kg nimajo veze.važno je da si zdrav in da ješ kdr si lačn,situacija rešena.
Pa nihanje sladkorja v krvi tud zgubljaš težo .Eh preveč je to dejavnikov =D
P.S Proteini nisi vsi škodljivi , tisti umetni praški itd ja to je packarija pa ogabni so te ljudje majkemi ,Kupi si konopljine proteine in situacija rešena. Zdravo & koristno , pol pa še vaje z utežmi pa boš dobila na kg ;)
Uporabniški avatar
Andreja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Andreja11 » 03. Nov. 2015 19:28

Zanimivi odgovori in pogovori. Pri meni je pa tako, da sem suha (169cm/51kg) in fora je v tem, da bi rada dobla mal večjo rit in pa bol "obložene" noge. Ko je le čas tečem in danes sem začela s počepi. A mi rata? :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov