Kako se zrediti?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Deja11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 8. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Deja11 » 25. Apr. 2014 16:47

živjo :)

stara sem 18 let, moja telesna višina je 167cm in telesna teža 49kg. Zelo rada tečem in zanima me kako naj se s tekom in na kakšen način zredim?

hvala :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 25. Apr. 2014 19:13

prvo lahko opišeš svojo prehrano oz. svoj jedilnik ter koliko poješ in kdaj. Pa ne rečt, da poješ veliko, ker VELIKO ne definira količine
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Apr. 2014 21:29

Hm, meni se zdi teža v redu, sama imam že celo življenje podobne 'podatke' :D, pa se počutim super. Sploh si pa še zelo mlada, počakaj še kakšno leto ali dve, pa se bo mogoče zadeva sama spremenila, nemalokrat je tako ;)

Glede teka še nisem slišala, da bi koga zredil, kvečjemu obratno. Lahko pa s športom pridobiš mišice, ki so težje od maščobe, zato bo mogoče tehtnica pokazala malo več.

Drugače pa več tem s podobno tematiko že imamo, poglej npr. tukaj, mogoče kaj najdeš :) :

Kako se zrediti: kuhinja/kako-se-zrediti-t813.html?hilit=zrediti
Anita22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 21. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Anita22 » 21. Jun. 2014 19:59

Bodi srečna s svojo težo. Veš koliko bi jih "ubijalo" za suhost. Pa tudi, ko boš imela več let, se ponavadi tudi teža pri večini poveča oz. dobiš obline.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 26. Jun. 2014 6:30

Enostavno začni telovaditi,da povečaš mišično maso itn
Andrejmocnik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrejmocnik » 03. Jul. 2014 13:34

Živjo!

Če se želiš zrediti, ti svetujem, da začneš jesti hrano, ki vsebuje precej ogljikovih hidratov, predvsem enostavnih (taka hrana je vse v povezavi s kruhom, sladkarije, čokolada ipd.) Enostavni oglj. hidrati so hitro prebavljivi, in iz njih nastane sladkor (oz glukoza), ki se shranjuje v tvojih mišicah. Sladkor je gonilna sila našega telesa, zato ga potrebujemo za delovanje. Če pa takega sladkorja dobiš veliko (ker ješ veliko take hrane) telo začne delati precej več zalog sladkorja, te pa se shranjujejo v tvojem telesu. POmembno je, da čim manj telovadiš, saj s telovadbo le pospešiš metabolizem (tj prebava), s tem pa se tvoje zaloge sladkorja le porabljajo. Če pa ne telovadiš, se bo odvečen sladkor začel spreminjati v maščobo, kar se bo poznalo v kilogramih :) torej, čim več sladke hrane, čim manj telovadbe (zato pa so ljudje, ki jejo veliko sladkarij, mcdonaldsa in čokolade debeli).

pomembno je še vedeti, da obstajajo 3 tipi človeškega telesa: ektomorf, mezomorf, endomorf - ektomorfi so naravno nagnjeni k hitrejšemu metabolizmu, zato se izredno težko zredijo, medtem ko je bli endomorfih ravno obratno (mezomorfi so vmes). sicer te ne poznam, vendar lahko sama ugotoviš, katerega tipa je tvoje telo :)

Prav tako, ker si stara 18 let, kar pomeni, da si še mlada, je tvoje telo še vedno nagnjeno k hitrejšemu metabolizmu, kar pomeni, da se ne moraš tako hitro zrediti :)

Upam, da sem na kakršenkoli način pomagal :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 03. Jul. 2014 14:01

^^ Hja, v teoriji bi že šlo, drugače je pa to nekam slab nasvet z vidika zdravja :? Prekomerne količine sladkorja povzročajo na dolgi rok vse sorte zdravstvene težave (prav tako vsi možni škodljivi aditivi, ki so ponavadi v nezdravi hrani, od čipsa do sladkarij), da o pomanjkanju gibanja ne govorimo... samo slabo počutje, celulit in tveganje za zdravje ti prinese tako 'rejenje' :) Raje malo večja količina in/ali kalorična vrednost zdrave in uravnotežene hrane (od žit, krompirja, testenin, mastnih rib, suhega sadja, orehov, medu itd.), pa še zdravje bo zadovoljno :D Gibanje pa tudi vsak človek potrebuje, pa mišična masa se tudi s tem lahko pridobiva (če izbereš pravo vrsto gibanja).

Kot rečeno, pa gre res še za najstnico, ko je pri številnih mladih to povsem normalen pojav in se še prehitro po 20. ali 25. letu zadeva obrne (in se še posebej ženske tepejo po glavi oz. se jim toži po najstniških časih, ko so lahko pojedle karkoli, pa so bile vitke) :ja:
Andrejmocnik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrejmocnik » 04. Jul. 2014 9:24

No jaz sem samo hotel nekaj pomagat :D

Lahko pa začneš z precej maščobne hrane (meso in take stvari) pa veliko telovadiš, pa boš zdrava in fit :-)

Srečno
terezijO
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a terezijO » 04. Jul. 2014 14:28

Če se želiš zrediti, ti lahko pomagajo tudi proteini. Ješ jih dvojno dozo ampak pomembno je, da z njimi ne nadomeščaš obroka, ker bodo imeli obraten učinek. Zrediš se tudi s pridobivanjem mišične mase.
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 04. Jul. 2014 14:57

Raje ne upoštevaj zgornjih nasvetov, saj si verjetno ne želiš postati špeh bombica, ampak imeti lepo usklajeno telo.

Tudi s proteini se ne boš nič zredila, tako kot ne dobiš mišične mase, če povečaš njihov vnos.

Potrebna je vadba in uravnotežena, zdrava prehrana. Se pravi - kompleksni hidrati, beljakovine in zdrave maščobe. Če delaš intenzivne vaje za moč, se res metabolizem pospeši in poraba kalorij poveča, zato pa se sestavi dober jedilnik, s povečanimi kalorijami, ampak nikakor ne na račun sladkorja, fast food-a ipd. Z vajami povečaš mišično maso, tako da dobiš tiste prave obline - lepo oblikovano in skladno postavo.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 04. Jul. 2014 22:16

Povečaš vnos kalorij (seveda zdravih - razni smutiji, oreščki, avokado, olja...pač kalorična hrana) in temu dodaš trening z utežmi. Če si do zdaj jedla 3x na dan, zdaj ješ 5x.


Nemorem pa vrjet, da je nekdo dejansko predlagal ogljikove hidrate (sladkor!!) ? Sej ne sprašuje, kako bit zavaljena in bolana!
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 05. Jul. 2014 10:13

+1 na delfinov post.

Misice so tezje od speha.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Jul. 2014 22:06

Ja, saj jaz sem isto napisala :P

Škoda pa, da se uporabnica nič več ne oglasi v temi, da bi kaj več napisala in pojasnila glede svojega trenutnega prehranjevanja, konstitucijie, pogostosti gibanja itd. :)
Uporabniški avatar
Ursulina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 9. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursulina » 15. Jul. 2014 9:51

Hihi joj jaz bi tudi rada imela tak problem. :-)
jelenna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jelenna » 29. Jul. 2014 10:49

Ne se redit zanalašč. Enkrat vam bo žal. Še posebej, če se vas malo predaleč zanese. Presnova, oblika obraza in telesa se spremenijo, če ne celo kakšni hormoni.

Meni je žal, da sem se.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]