Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sara.s8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sara.s8 » 02. Nov. 2011 13:54

Živjo,

prebrala sem kar nekaj odgovorov o tej temi. Tudi sama sem pred dobrim mesecem prenehala jemati kontracepcijske tabletke. Menstruacijo sem redno dobila. Sem pa na intimnih predelih opazila, da sem veliko bolj poraščena. Že eno leto in pol redno hodim na brazilsko depilacijo, brijem se ne. Sedaj pa taka "razširitev" dlak. Me je kar groza, če se bo to stopnjevalo. Ima še katera podobne izkušnje? Zanima me predvsem, če se je stanje umirilo, izboljšalo? Ker res vložim veliko volje v to da se ne brijem, sedaj pa izgleda, kot da je bil ves trud zaman.
LP
Uporabniški avatar
flavia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a flavia » 02. Nov. 2011 15:42

No pa še moje izkušnje.
Prenehala sem jih jemat zaradi konstantnih težav 'tam dol'. Zadnjo sem vzela 16.7. V tem času sem imela zelo boleče prsi, dostikrat me je bolel nizki del trebuha (kot pri menstruaciji), včasih mi je delalo slabo, nenormalen izbruh mozolju, lasje so se mi tud absurdno mastili. 1. menstruacijo sem imela 20.9. (se pravi z veliko zamudo). Po 1.mens. me prsi niso več bolele, tud slabo mi ni bilo več. Mozolji pa ne odnehajo. Oz je še huje. Lasje pa so že postali malo bolj normalni.Do danes nisem še dobila 2. menstruacije. Tko da ja... nisem bla lih srečna prva 2 mesca, no s tem obrazom polnim mozoljev še zmeri nisem. Se počutim spet kot najstnica :)
let's talk obout...
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 05. Dec. 2011 11:30

No pa da še jaz malo popišem svoje izkušnje...

Dve leti in pol sem jemala tabletke Lindynette20, prenehala pa le zaradi želje po otroku :D Med jemanjem težav ni bilo, menstruacija po urniku, neboleča in šibkejša, hormoni umirjeni...

No prva "prava" M je tud prišla točno, hvalabogu tud dokaj neboleča, mejčken močnejša, ampak se mi je zdel fino, tak psihološki učinek "kar naj se telo spuca" :) Počutje... hmm na začetku me je mal bolel spodnji del trebuha, po parih dneh je ponehal, neki podobnega pa tud z razpoloženjem - se je umiril že v prvem mesecu :) no mogoče se mi je mal tok poveču, se mi zdi da je blo tko tud pred jemanjem... ampak kakor so že nekatere napisale - v postelji pa neprimerljivo boljši občutki :flux: :flux: sem se kar mal zamislla, a bi jih še kdaj jemala al ne...
Uporabniški avatar
Binko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 1. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Binko » 05. Dec. 2011 15:30

Pred 6 meseci sem nehala jemati Yaz, ki sem jih jemala le kakih 8 mesecev, prej sem 7 let jemala Logest. Menstrucacije še nisem imela, zredila sem se, noge mi zatekajo, .... Pojedla sem tudi že škatlico Primolut-a, a menstruacije še vedno ni. Nekaj dni bom še počakala, potem pa grem nazaj k ginekologu. Huh, ne vem, kaj lahko pričakujem. Ima katera podobne izkušnje? Nekako sem se že odločila, da takoj ko dobim menstruacijo, grem nazaj na tabletke. Otrok najbrž ne bom imela (še ali sploh), bom pa vsaj imela dokaj normalno življenje. Pridobljene kile me zelo motijo, pa še počutje ni takšno kot bi moglo biti. Pogrešam menstruacijo....
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 18. Mar. 2013 14:48

da malo obudim temo.

jaz sem prenehala z jemanjem KT Qlaira, zaradi zdravstvenih težav za katere domnevam so krive tabletke. Pobrala sem pa skoraj tudi vse stranske učinke in sem se odločila, da preneham. Po 2 dneh še logično ni sprememb.

Po kolikšnem času se telo navadi na naraven ritem? ;)
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 18. Mar. 2013 16:07

Se pridružujem tvojemu vprašanju :P

Mislim, da nas je kar precej takih, ki smo pred kratkim nehale jemati tabletke, vsaka zase ve zakaj - jaz sem prenehala po 10 letih jemanja Diane, predvsem zato, da pravzaprav vidim, kakšno je moje telo in počutje brez njih, malo pa so (priznam) pripomogle tudi "strašljive" novice v medijih (that was the straw that broke the camel's back :D ).

Zadnji prvi dan menstruacije (kot običajno par dni po zadnji tabletki) sem imela 31.1. - nekje sem prebrala, da lahko kar nekaj časa traja, da dobiš drugo po prenehanju - če je ni prib. 3 mesece se je priporočeno posvetovati z zdravnikom.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 18. Mar. 2013 20:26

jaz sem dolgo jemala yasminelle in se mi je vse skupaj uravnalo nekje po pol leta komaj ... sicer pa so ucinki bili taksni, kot so jih opisovale druge punce: zopet mozolji, bolece menstruacije, definitivno pa ni bilo vec nihanja razpolozenja in libido se je vrnil na stare tire, ce ne kr podvojil :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 19. Mar. 2013 10:06

Jaz sem jih jemala manj kot leto, bi se moralo pomojem prej vrnit na normalno kot pri kateri, ki je jemala več časa, kajne?

Se še kateri mogoče dogaja, da ima zelo suhe lase in kožo? Jaz zelo sumim tabletke, bom videla če se bo stanje izboljšalo :)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 19. Mar. 2013 10:20

Pri meni po prenehanju:

- mastni lasje
- kakšen mozolj več
- zvišanje libida
- slabše celjenje ranic, npr. od mozoljev

Pri nekaterih pride do povišanja tel. teže, hudih izbruhov mozoljev, koža se jim nasploh poslabša. Pri meni se to ni pojavilo.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 19. Mar. 2013 12:41

- pojav mozoljev in rdečih lis na obrazu (v času pmsa pa sploh :roll: )
- enormno zvišanje libida in vlažnosti nožnice
- zmanjšanje mood swingsov
- zginil je celulit

jemala sem Yaz in nehala kakšen mesec nazaj po enem letu jemanja.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 19. Mar. 2013 12:53

a pa ste tiste ki imate zdej težave z mozolji, imele take težave tudi pred začetkom jemanja tabletk?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 19. Mar. 2013 13:38

^^Jaz ja. Sam s tem da jih mam zdaj po celem obrazu, prej sem jih pa mela na T predelu.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 19. Mar. 2013 16:16

tudi jaz. mislim, nisem glih mela pravih težav, ampak so me tisti 3-4 mozolji pred menstruacijo grozno motli :roll:
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 27. Mar. 2013 21:59

pol leta po prenehanju sem imela šibko menstro, zdaj pa se mi je super uredila.
razlika je ta, da imam večje bolečine oz. krče.
pa ful mozoljev po ramah in hrbtu včasih.

razočarana sem nad tem, ker se mi ni spremenil libido, niti vlažnost, niti splošno počutje, niti celulit. :?
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 02. Apr. 2013 12:57

že četrtič popravljam, ker se vsakih 5 sekund spomnim kaj novega :D

14 dnevih po prenehanju jemanja opažam boljše počutje, prsi me ne bolijo več, večji libido, bolj sem vesela.. Mozolji pa se mi niso pojavili, stanje je isto kot prej :) aja, pa prsi so občutno manjše :(

se pa še vedno navajava na kondome.. :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]