Jutranje vstajanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 28. Mar. 2008 17:29

Ste zjutraj takoj pokonci, ko zazvoni ura, ali pa morate obvezno še par ur poležati, da pridete k sebi? Kakšne volje ste sploh zjutraj? Polni energije ali bi najraje postrelili vse okoli sebe :D

Jst osebno si zmeri navijem uro in potem ko zazvoni zmeri prestavljam še za 5 minut, dokler ne pride zadnja sekunda da moram vstati. Moram reči, da nisem slabe volje takoj ko vstanem, ampak vseeno ne maram, če nekdo takoj udari neko debato ali pa me začne nekaj spraševat. Enostavno potrebujem par minut miru.

Torej, kako poteka vaš proces vstajanja iz postelje?
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 28. Mar. 2008 17:34

Ponavadi imam dve budilki (na mobitelu, mami me pride iskat, potem me še pokliče, pa še pes pride k meni. tko da ubistvu ustajanje prestavljam dokler se da. ustanem zadnjo minuto. če bi morala hoditi z avtobusom bi ga sigurno zamudila. sem nikakršne volje saj tako rekoč spim še naslednje pol ure. ko pridem v šolo sem pred poukom živahna, ko se začne pouk pa sm že zaspana.

med vikendom pa se ne upajo me več budit pred 9to uro ker vejo da bi koga zadavila.
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 28. Mar. 2008 17:35

Neprostovoljno zbujanje = muka!!!

Jst umrem vsakič, ko se ne zbudim sama od sebe. Vstajanje z budilko enostavno sovražim. Zmeri me skrbi, da bo ura zatajila in da bom zamudila :D In zato se že 2 ali 3 ure prej začnem zbujat preden zazvoni ura in zmeraj kontroliram koliko je še do zvonenja.

Ampak ko se enkrat dvignem iz postelje, potem ni problema. Sem zelo hitro dobre volje... tudi pogovarjat se mi ni problem.

Pa zadnje čase sem se tud navadila pit zeleni čaj namesto kave.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 28. Mar. 2008 17:39

Če bi hotela poležavat, bi morala med tednom uro nastavljat za ob 4ih zjutraj. :)
V bistvu imam dva načina vstajanja. Eden je ta, da butnem pokonci ob 6ih zjutraj, pojem en lumpi puding, spijem skodelico čaja in hočem imet mir in tišino vse do menze na faksu, kjer spijem kavo. Potem sem pa za med ljudi. Na srečo je to samo 2x tedensko.
Kadar pa nimam predavanj, pa spim do osmih ali devetih, si doma skuham kavo, nekaj pojem, potem pa novim zmagam nasproti.
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 28. Mar. 2008 17:41

Jst sem tip človeka, ki bi zjutraj dušo prodal, za dodatnih 30 min spanca :D

Ko zazvoni ura preklejem vse svetnike! Obvezno še nadaljujem spanec za 5 ali 10 min. Da bi takoj skočil iz postelje = mission impossible!!!

Pol se nekako zvlečem do kopalnice... najraje vidim če do tja ne srečam nobenega! Ko pridem tja se naprej umijem, seveda niti podrazno ne z mrzlo vodo! Potem opravim še ostale obveznosti... in šele ko pridem iz kopalnice bi lahko rekel, da sem za kakšno rabo :D
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 28. Mar. 2008 18:25

Uh, jaz sem tudi zaspanka :?

Zjutraj pol ure dremam. Pol se zelo počasi spravim iz postelje pa malo blodim naokrog...pa hvalabogu živim sama, ker mi gre v ibr na živce, da kdo kej hoče od mene zjutri. Al pa kakšna vprašanja...katastrofa.

Recimo, ko sem pa na počitnicah, sem pa tudi zjutraj dobre volje, pa me nič ne moti :razz:
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 28. Mar. 2008 18:29

nimam težav z vstajanjem. ko zvoni ura, se dvignem takoj. mi pa ob nedeljah paše mal poležavat.
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 28. Mar. 2008 18:30

Joj, jst se pa ne morm prsilt da bi zjutri dlje spala. Kadarkoli grem spat (tut če žuram prejšnji dan), se zbudim od 6.30-7.30. Redko se zgodi, da spim več kot do osmih, če pa že sm pa vsa matasta. Če moram vstati pred pol sedmo, si nastavim budilko, ampak očitno imam eno vgrajeno in se zbudim kakšnih pet minut prej. Zbudim se pa tko, da odprem oči in sm popolnoma budna. Sm že parkrat probala tiščat oči skupi in nazaj zaspat pa ni ratal. :D

Je pa res, če se zvečer nikamor ne spravim spim že ob 9ih.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 28. Mar. 2008 18:36

tud jez nimam težav z vstajanjem... k mi začne zvonit budilka na mobiču takoj vstanem... nikol je ne prestavim na 10 min kasneje...
al pa d bi še ležala v postli pa ugotavlala a naj vstanem al zaspim nazaj... čez vikend pa si privoščim mal dalši spanec (ampak vseen ko zvoni, zvoni) :D
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 28. Mar. 2008 19:29

js vedno ustanem, ko zvoni ura, ker nimam časa še poležavat...nimam pa volje navijat ure 1 uro prej, samo zato, da bi potem lahko še malo poležavala...raje spim 1 uro več...
ko pa ustanem, sm ku smrt...tiho, se ne smejem, če me kdo kej vpraša, se mi ne da odgovarjat...to kšne pol ure, potem pa itak že grem u šolo...
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 28. Mar. 2008 20:00

Js ustanem takoj, k mi zazvoni budilka na mobitelu. Mam pa mobitel na drugem koncu sobe, tko da morm nujno vstat, če hočem ugasnt budilko, pol pa k sm že enkrat pokonc, pol je pa vredu pa sm tut kr dobre volje. Drugač pa opažam, da odkar hodm na faks in vstajam ob 6.30, mi je teži vstat kokr pa prej, k sm hodila v sredno šolo in sm vstajala ob 5.00...
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 28. Mar. 2008 20:27

zame je nek najbl groznga ustajanje. med tednom ustajam 6:10 :/ ko mi ura na mobitelu zazvoni jo takoj ugasnem in dremljem naprej. po 3-4 minutah se sama zbudim brez budilke. cca 1x na leto se mi zgodi da zaspim. 20 min sem še v nekakšnem transu na pol budna na pol v spanju. potem grem pa itak ven na mraz kjer se res zbudim :D
Uporabniški avatar
*lovely*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 16. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lovely* » 28. Mar. 2008 22:32

jutranje ustajanje je tudi zame največja mora, ker sem bol nočna ptica, in se potem zjutraj komaj vstanem.
obvezno pa ne sme mankat jutranja kava, brez kave se men dan sploh ne začne!!!
Because of you I'm running out of reasons to cry!!! *RTM*
vedezevalci.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vedezevalci.com » 28. Mar. 2008 22:47

Da, ponavadi. Vpišem se v klub zvezdic zaspank.
Budilke lahko tulijo, jih enostavno ignoriram.
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 28. Mar. 2008 22:53

Ah, js morm zjutri ustat u bistvu ob 5.30, da se lahko zjutri normalno in tko pocasi jutranje spokam u solo, pa da prej spijem kavo, itd.. sam k sm bolj tip cloveka k ne ve al bi bil se u topli postelji, al bi raje vstal pa kavo spil v miru, je pa to tko, da pol za 5 minut predstavljam, dokler ni ura 5.50, pol se pa mogoce na hitr spravim pokonc, se preoblecem, pa umijem, pa namazem in ob 6.10 morm ze it na bus. fino. spat hodm pa itak ful ksno, to je okol polnoci vedno. kr mi casa zmanjkuje, pa morm zmeri potegnit dan.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov