Jutranje vstajanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 06. Jun. 2008 18:23

Da ne odpiram nove teme, bom kr sm uprašala.
Zadnji teden ko se zbudim sm polna energije. A čez pou ure pa me prime taka utrujenost, da ne morem nit roke dvignt. In pol to mine.
A se to komu tud dogaja ?
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 07. Jun. 2008 4:29

Ne. Čudno to.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 07. Jun. 2008 15:34

p!ka , verjetno je le prehodna zadeva. Premisli, če si kaj posebno spremenila življenjski slog, uro ko hodiš spat in vstajaš. Tudi to bi lahko vplivalo.
Če pa ne bo bolje, ti priporočam, da daš pregledati žlezo ščitnico, ki je tudi lahko vzrok takim in podobnim težavam.
Pa velik sadje pa tekočine bi bilo tudi fajn ( če ti to paše, če ne ne!) zaužiti, morda se telo čisti in se na čiščenje odziva na ta način.
Uporabniški avatar
spellca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a spellca » 07. Jun. 2008 20:09

Jaz mam velike probleme z vstajanjem. Ful tezko se zbudim in pridem k sebi, ne glede na to, koliko ur spim. Ce mi zjutraj ni treba zgodaj vstat (npr. v nedeljo), ponavadi kar preslisim budilko in se kasneje sploh ne spomnim, da mi je sploh zvonila. Tudi ko se ze zbudim, mi ni problema nazaj zaspat in to trdno. Ful sem tud cez dan zaspana, se posebej popoldne, ko pridem iz sluzbe in ce grem spat, se zbudim sele vec ur kasneje. Sumim pa, da je za to krivo zelezo, ki mi ga najverjetneje primanjkuje, glede na to, da ne jem nic mesa. Sem zacela pit sumece tablete z zelezom, pa bom vidla, ce bo kaj bolse.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 07. Jun. 2008 20:22

Ja, pomanjkanje železa je sigurno vzrok za zaspanost in za to, da smo brez energije. Js imam tudi ta nihanja, ampak ta hrana z železom mi je odvratna. Tako, da pijem šumečke in se poskušam malo več gibati. Trenutno nimam problemov.
Takrat, ko sem bila pa vsa čudna sem šla k zdravnici in sm dobila tablete z železom.
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 07. Jun. 2008 20:26

jaz sem tak nocni ptic, da naprimer hodim okrog 2-3h zjutraj spati... potem rada dlje casa spim. mislim, saj se lahko zbudim, sam mam tak bioritem da mam raje popoldanske zadeve.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 07. Jun. 2008 20:50

^^Jst isto. Zjutro hočem malo več poležat, a me vedno (ko je mama zjutro doma) zbudijo že okrog 10.00. Kej mi ne morejo 1x pustit, da se naspim v miru?
In ko me zbudijo in žicajo: "Ja kaj si pa tko pozna!" jim samo odgovorim: "Mama, če spim, to ne pomeni, da nimam kaj delat, ampak da sm zaspana in bi se rada naspala, nič drugega!" :D In potem je kr tiho.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 08. Jun. 2008 10:24

Tysia hvala !
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 08. Jun. 2008 19:20

Malenkost! :wink: Da boš le čimprej porihtala tako, da bo vse ok. :wink:
Uporabniški avatar
DiamondLollipop
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 14. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a DiamondLollipop » 08. Jun. 2008 22:07

bog mi pomagaj :D

jas mam pa take probleme z vstajanjem da to že skoraj nenormalno :?
Pa zadnje leto opažam tudi da imam zares gromozanske podočnjake, čeprav jih prej nikoli nisem imela, pa nisem spala kaj dosti več ko sedaj :roll:
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 08. Jun. 2008 22:14

jz mam tut zadne čase take probleme z ustajanjem... zmer sm tkoj zaspala zvečer, ob devetih sm bla ponavad že koma čist... zdj pa pred povnočjo ne hodm spat k sploh nism zaspana zjutri pa sm budilko prestavlam... si naštimam ob 8ih d se bom šla učit pa se pol lih do 10ih ustanem k nikakor ne morm... nwem kwa je to...
Uporabniški avatar
DiamondLollipop
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 14. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a DiamondLollipop » 08. Jun. 2008 22:17

ja saj pr meni je tud največji problem to, da zvečer ne grem spat, ker sploh nisem zaspana :S
Uporabniški avatar
t@ssy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 10. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a t@ssy » 08. Jun. 2008 22:21

.....
Zadnjič spremenil t@ssy, dne 25. Sep. 2010 19:54, skupaj popravljeno 1 krat.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 08. Jun. 2008 22:25

jaz pa ponavadi še kar nekako ustanem; vedno si budilko dam 10 min pred časom, tako da mam pol še 10 min za dremež :D

Probleme z ustajanjem mam le če mam kronično pomanjkanje spanca in sem res preutrujena oz če mam mačka :razz: :oops:
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 08. Jun. 2008 22:34

Grozne probleme imam z vstajanjem. Moj hobi je jutranje snoozanje. Ze od malih nog sem nocna ptica in svet pac ni prilagojen nam. Pa ni problem v tem, da bi me kot otroka razvajali. V posteljo sem morala zgodaj, tako kot vecina otrok. Le zaspat nisem mogla.

Se mi je pa zadnje dneve dogajalo, da sem zjutraj vstajala se bolj polomljena kot ponavadi in bi spala najrajsi kar cel dan. kadar se mi to dogaja, vem, da bom v kratkem zbolela. In danes sem se res zbudila napol mrtva.

Kar se tice utrujenosti, je pa tudi znacilna za ljudi z nizkim pritiskom. Tako sem slisala. Tako da spellca, preveri se to.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov