Jutranje vstajanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tmalaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmalaa » 30. Maj. 2008 14:56

Nevem zakaj, ampak kasneje, ko grem spat, bolj zgodaj se zbudim..
Če grem npr. ob 11 zvečer spat, bi najraj spala do 11 zjutri, včasih še dlje.. Če grem pa recimo ob 2 ali 3 zjutri spat, se komot zbudim že čez 5 urc in sploh nisem nenaspana..
Drugač mi pa včasih ful paše poležavat - še posebi, če je sveže umita posteljnina.. :D
Don't get so caught up in your destination, that you forget to appreciate the journey..
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 30. Maj. 2008 15:21

odvisno kdaj sem čisto zaspana in mam ful probleme kdaj pa res takoj lahko ustanem...odvisno koliko sem spala...
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 30. Maj. 2008 19:28

tmalaa napisal/-a:Nevem zakaj, ampak kasneje, ko grem spat, bolj zgodaj se zbudim..
Če grem npr. ob 11 zvečer spat, bi najraj spala do 11 zjutri, včasih še dlje.. Če grem pa recimo ob 2 ali 3 zjutri spat, se komot zbudim že čez 5 urc in sploh nisem nenaspana..
Drugač mi pa včasih ful paše poležavat - še posebi, če je sveže umita posteljnina.. :D


Pr meni je tudi tko..
Ponavadi ko grem vn, pa sm zuni do 3, 4 al celo 5h zjutro mi ni težko ustat ob 9h zjutro :P
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 31. Maj. 2008 10:48

tmalaa napisal/-a:Drugač mi pa včasih ful paše poležavat - še posebi, če je sveže umita posteljnina.. :D


Jaa :) Mmmm
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 31. Maj. 2008 23:47

Zjutri vstanem vedno najmanj eno uro pred odhodom. Najprej sledi kuhanje kavice, wc, potem grem na internet in zraven poslušam muzko, da me prebudi in spravi v dobro voljo. Vsako jutro isto, če me kdo zmoti sem ful tečna. Še k sem hodila v SŠ, sem vstajala ob 5.30, da sem prva vstala in mela mir. Odhod je bil pa ob sedmih, rihtala sem se pa ponavad od 5-10 min.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jun. 2008 0:05

Zadnje čase nimam problemov z vstajanjem :lach: :rofl:
Ampak sumim da bo kaj kmalu spet prišel čas ko jih bom imel...da buh da da se ti časi kaj kmalu končajo in bom lahko spal do takrat dokler ne bom oba uča odprl prostovoljno! :yau:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Jun. 2008 1:12

Odvisno od več dejavnikov:
- kdaj grem spat
- kako sem se prehranjevala zadnje dni
- od trenutnega zdravja

Če je vse zgoraj navedeno optimalno, potem ne potrebujem veliko spanja in posledično nimam težav z jutranjim vstajanjem ( normalna ura je tam nekje 5.00 poleti in 5.30 -6.00 pozimi, prostovoljno :) ).
Več spanja potrebujem, če dlje časa hodim spat po polnoči ( morda je to lahko povezano s kvaliteto spanja, ki je baje najboljša v naših krajih in našo uro od 22h - 02h); če jem prevelike količine hrane ( kar je zopet logično, ker se mora telo toliko dlje ukvarjati s prebavo in presnovo, kar pa najlažje počne ob počitku - delovanje parasimpatika spodbuja prebavo) in je ta preveč junk variante oziroma jo ne pokurim z gibanjem; če sem kaj bolna ( telo rabi mirovanje, spanje, da se prej obnovi),...

Kaj pomaga meni, da potrebujem manj spanca ( in posledično tudi nimam težav z zgodnjim jutranjim vstajanjem)?
- lahka hrana ( najmanj spanca sem potrebovala, ko sem nekaj časa "pozabila" jesti predelano in kuhano hrano in sem cca 14 dni ropala vrt moje none, pa malo sosedovega )
- veliko aerobnega gibanja ( verjetno zaradi preskrbljenosti telesa s kisikom)
- sproščeno dojemanje življenja ( kar pa žal še ni postala stalnica vedno in povsod)
- kadar imam srečo in lahko spim ob odprtem oknu ( ne glede na letni čas)
- kadar ne jem kakšne 4-5 ur pred spanjem

Danes bom spala malo dlje. :cool: In upam, da nikdar več ne bom jedla čokolade po osmi uri, če bom imela namen spati. Še vedno namreč ne morem umiriti techno partyja, ki ga je povzročila v mojem telesu. :tanz:

Sladko spanje vsem, ki lahko spite. ;)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 01. Jun. 2008 17:54

Težave z vstajanjem imam le včasih, ko grem prepozno spat. Moram iti pred polnočjo. Če grem npr. ob dveh in vseeno spim 8 ur, nisem enako naspana kot takrat, ko grem v posteljo že pred polnočjo.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 01. Jun. 2008 17:57

joj sovražim jutra. zmeri se zbudim vsa polomana nenaspana.. pa sploh ne morem vstat. kr v enem transu sem in pol ponavad zaspim nazaj.. tko da ni šanse da se sama zbudim me more en klicat ene trikrat da sem tok pri sebi da lahko vstanem iz postelje :?
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 01. Jun. 2008 18:05

Poskušaj se čez dan čimbolj utruditi.
Uporabniški avatar
bleona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a bleona » 01. Jun. 2008 18:31

nevem,ce je kaj hujsega od jutranjega vstajanja.
1.sama sem se navadila,da si zvecer pred posteljo nastavim vse cunje,ki jih bom zjutraj oblekla,po vrsti(gatke,modrc,majica,hlace,nogavice)
2.zvecer si skuham kavo in si jo nastavim na nocno omarico(pijem jo tako in tako brez mleka in sladkorja,tako da ej zjutraj cisto dobra,pa se vroca ni) zraven pa se banano ali pa kaksen sadez in 2 prepecenca

Najprej se zjutraj torej zbudim,preklinjam uro in vse po spisku,se v postelji usedem,na eks spijem kavo,pojem banano in prepecenec,ter vse skupaj se 10x prekolnem.Potem si pa samo se umijem zobe ter namazem pa sem :D

Vem da je bolno,ampak samo tako mi uspe.Mam ful tezave s spanjem,vsatajanjem in ce nimam vsega postimanega zvecer se mi nikamor ne da
Uporabniški avatar
LoveLy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: purple claud

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveLy* » 03. Jun. 2008 12:05

jaz če grem bolj pozno spat se dost lažje vsatanem in funkcioniram skozi cel dan,kot pa da če grem spat zgodaj in se vstanem ob normalni uri....sem cel dan crkjena in zaspana.. :)
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 03. Jun. 2008 12:20

full težko zjutri vstanem heh

vsak dan.. je težko, še posebi zjutri

drgač pa več ko spiš, bolj si utrujen. ene 8, max 9 urc je zadosti.
Sm js če nimam budilke vstanem zlo pozn:D in mi starši bla bla težijo. kvak kvak. a si pršla južnat?
Uporabniški avatar
nora_ovca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 29. 4. 2005
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a nora_ovca » 03. Jun. 2008 15:31

js sicr niama težav z ustjanjem. Budilko mam vedno naštimano na zadnjo minuto, tko da vem da se moram takoj ustat, ker mi je še težje ko začnem enkrat poležavat. Najlepše mi je pa ko se lahko sama od sebe zbudim in to je ponavad nekje med 8:00 in 9:00
če lahko o nečem sanjaš, lahko to tudi uresničiš. walt disney
Uporabniški avatar
BabyJane
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 28. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a BabyJane » 05. Jun. 2008 23:09

Sem veeliiikaa zaspanka in me samo budilka ne vrže pokonci. Za to je še potrebno, da mi pride cela familija ˝pet budnico˝. Rada še poležavam kake pol ure v postelji potem pa počaasi v nov dan :snoopy: ...Potem pa se še čudim, da sem tolikokrat pozna (vse do zadnje minute) :stupid:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov