Izcedek iz nožnice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 23. Maj. 2013 18:19

tabletke? To koncatrepcijske?
Saj bi jo poklicala vendar si je en teden vzela dopust in pride šele v ponedeljek nazaj.
Hvala ti za odgovor:)
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 23. Maj. 2013 18:33

Kontracepcijske ja. Jaz sem klicala v zdravstveni dom na ginekološki oddelek pa mi je sestra rekla naj pač jem dvojne tablete pa je hitro minilo. Potem se mi je še enkrat pojavilo pa tudi po istem postopku nehalo.

Ješ kontracepcijske? Kere?

Malenkost :)
Take me as i am, or watch me as i go.
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 23. Maj. 2013 18:49

Bom probala jutri poklicati če bo kakšna delala.Ne jem jih še kr sm 14.5 jih prvič dobla in jih morm pri prvi menstruaciji jest.
Daylette sem dobila:)
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 23. Maj. 2013 18:50

kakšna*
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 23. Maj. 2013 18:56

Nič se ne sekiraj, pokliči pa bojo ti vse lepo razložli pa ni panike
Take me as i am, or watch me as i go.
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 24. Maj. 2013 14:48

Danes nobena ginekologinja ni delala, zato nisem mogla uprasati.
Danes sem imela pouk in 1 uro sem imela športno vzgojo in med sportno so me začeli boleti jajčniki in dobila sem krče.Ko sem odšla na wc sem na vložku opazila menstruacijo.Prej jo je bilo za komaj eno kapljico menstruacije.
Nevem kaj si naj mislim ali je to sploh menstruacija?
Ali naj začnem jemati kontracepcijske tabletke?
Hočem bit zaščitena tok kot se da in zato me toliko zanima, ker je to prvič zame. :)
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 25. Maj. 2013 19:59

Zdaj če ti datum štima je verjetno pač bolj rahla menstruacija. Poglej tam v "navodilih" ki jih maš zraven pri tabletkah pa verjetno piše kaj koristnega.
Zdaj če te prav razumem boš komaj začela jemati tablete?
Take me as i am, or watch me as i go.
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 25. Maj. 2013 20:32

Ja sj sem se odličila da bom počakala rajši do pondeljka pa da jaz uprašam ginekologinjo kaj storiti.
Ja šele začela jih bom jemati:)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 25. Maj. 2013 20:51

Glede na to, da pišeš, da hodiš v šolo, si najbrž še najstnica, kajne? Lahko gre za nihanje ciklusa, kar pomeni, da se ti enkrat skrajša za nekaj dni, potem pa podaljša ... nič hudega. Posebej moraš biti pozorna, če dlje časa nimaš menstruacije (in narediš test in nisi noseča), ker lahko to pomeni denimo cisto na jajčniku, ali pa če te kaj peče/srbi/boli v nožnici, ker lahko pomeni, da imaš nožnično vnetje. Načeloma je izcedek takrat rumen/zelen, lahko je pa tudi krvav - moje zadnje vnetje je bilo te vrste.

Ampak glede na to, kaj pišeš, se ti je po mojem mnenju zamaknil ciklus. Za vsak slučaj bi na tvojem mestu (če krvavitev še ni normalna) naredila test nosečnosti, če si v zadnjem mesecu seksala (ne glede na to, če si bila zaščitena ali ne), ker lahko blaga krvavitev kaže tudi na to, da si noseča. Po mojem mnenju sicer nisi, ampak bolje je biti siguren, kajne?

Kar se tiče pa tabletk pa nujno počakaj in se o jemanju pogovori z zdravnico. Če jih želiš jemati, moraš biti načeloma povsem zdrava; jaz in sestra jih denimo ne smeva jemati zaradi pogostih migren ... tabletke pa glavobole denimo zelo potencirajo ... ne pravim, da jih ne jemlji, sploh ne, samo pogovori se prej z ginekologinjo, posebej, le jih zdaj jemlješ prvič. Poleg tega si že zamudila dan, ko naj bi vzela prvo tabletko in boš, da bo zaščita popolna, tako ali tako morala počakat do naslednjega cikla.

Pa ne obremenjuj se, najbrž je vse popolnoma bp. :)
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 26. Maj. 2013 19:15

anjaaa_96 vzemeš KT in imaš zaščitene odnose 1 teden še. Ni treba čakati na M.
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 14. Jun. 2013 16:40

Prosila bi vas če mi pomagate js nevem več ka je to. 24.marca sem dobila menstruacijo. Aprila je nisem dobila. 4. Maja sem jo spet dobila. 24. Maja sem dobila rjavi izcedek . In danes 14.6 sem spet opazila rjavkast roza izcedek. Odšla sem ginekologinji 24.5 in me je dala na test nosečnosti bil je negativen čez teden dni sem morala še enkrat in je spet biu negativen. V petek 7.5 sem morala zdravnici zaradi vnetja mehurja in mi je rekla da mi zard tega zamuja menstruacija ampak me je vseeno dala na test nosečnosti in je bil negativen. Js res nevem ka naj to pomeni :( obupana sem že :cry: v torek gremo s šolo v terme ptuj in bom rabila tampon in nevem kako naj izberem pravega. :(
Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 14. Jun. 2013 17:09

Ah ne paničari za brezveze, ne bo ti hudega. Noseča nisi, maš pa mehur vnet. Pa če imaš vnet mehur se ni glih pametno it kopat al kaj misliš? Drgač pa nabavi pač navadne tampone pa ne pozabit menjat ko prideš iz vode. Ampak če ne boš mela menze pol sploh ni panike.
Yada, yada, yada...
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 14. Jun. 2013 17:17

ja sam zdej sm zdrava kr ko sm šla u pondeljek zdravnici je rekla da se mi je pozdravu z tabletami in da se lahk grem kopat. Sj menstruacije nimam sam mam tk močn rjavkast izcedek da bi se vidlo čez kopalke....
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 14. Jun. 2013 21:21

Brez panike, nabavi si soft tampone (zelena skatla, tamponi so roza v obliki srcka), ki se jih da dobit v DM pa verjetno se kje, jaz vem da v DM ziher. So iz nekaksne pene, tako da te nic ne odrgnejo, kot te lahko navadni tamponi, ce jih vstavljas bolj na suho. Pa nimajo vrvice, tako da so bolj primerni zas kopanje kot navadni, ker ne vsrkajo vode iz bazena.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 15. Jun. 2013 6:35

sam zakaj tej izcedki? meni se tud kr neki izcedki sred ciklusa pojavljajo zadnje čase.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]