Izcedek iz nožnice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 07. Jun. 2011 18:26

V paketu je krema Canesten, ki je za zunanjo uporabo. Z njo se namažeš po sramnih ustnicah v okolici nožnice. Zraven so še tri tablete, ki pa jih s pomočjo aplikatorja vstaviš globoko v nožnico vsak večer tik pred spanjem. Da bi kakšno kremo vstavljala noter mi ni znano, sicer pa so zraven itak navodila.

Če v naslednjih dneh pričakuješ menstruacijo in če ti glivice ne delajo nekega večjega problema in te torej ne srbi zelo potem raje počakaj na konec menstruacije in potem začni z zdravljenjem.
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 07. Jun. 2011 19:06

medvedka napisal/-a:V paketu je krema Canesten, ki je za zunanjo uporabo. Z njo se namažeš po sramnih ustnicah v okolici nožnice. Zraven so še tri tablete, ki pa jih s pomočjo aplikatorja vstaviš globoko v nožnico vsak večer tik pred spanjem. Da bi kakšno kremo vstavljala noter mi ni znano, sicer pa so zraven itak navodila.

Če v naslednjih dneh pričakuješ menstruacijo in če ti glivice ne delajo nekega večjega problema in te torej ne srbi zelo potem raje počakaj na konec menstruacije in potem začni z zdravljenjem.

Canesten 3 mam. Ni nobenih tabletk. Not se stisne krema..
Kourtney
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kourtney » 25. Feb. 2012 21:01

Zdravo!

Se opravičujem če tema že obstaja ampak me res zanima kako rešit moj problem ki traja že nekaj mesecev.

Zadnje par mesecev se bojujem z močnim izcedkom ki ima ZELO neprijeten vonj! Izcedek teče čez cel dan, nima barve, ne boli, ne peče ne nič.. samo vonj je tako zelo neprijeten da me spravlja ob živce!! Nimam fanta, imam pa spolne odnose z fantom ki nisva skupaj, in ta vonj je še bolj izrazit in zelo moteč tudi med sexom kar odbija tako njega kot mene.

Probala sem že svečke Canesten, ni bilo nič boljše potem sem poskusila z svečkami Natrii tetraboratis pa še vedno ni nič boljše, sem higienična in ne nosim tangic.

Ne spomnem se kdaj in sploh zakaj bi lahko prišlo do tega, ginekologinja je omenila stres, zdaj v kratkem grem tudi na pregled da vidim kaj je to čudo, bris je bil vredu.

Ali je kdaj katera imela podobne težave oz. jih ima? Rabim nasvet oz. kako to zadevo uničit oz. kaj naredit da se nebo ponovila?

Hvala in lp
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 25. Feb. 2012 21:27

traja že nekaj mesecev, ti pa še nisi šla na pregled? ali si šla, pa imaš bedno G ?

kakšen vonj ima izcedek? po ribah? lahko da gre za bakterijsko vaginozo...

natančno diagnozo boš dobila samo s pregledom...

ko že omenjaš higieno, je lahko le-ta velikokrat razlog za razna vnetja..s pretirano higieno uničimo zaščitno plast, poruši se pH, bakterije se razrastejo...tudi tangice danes niso več problem
Kourtney
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kourtney » 25. Feb. 2012 21:39

Sem bila na pregledu ampak je bil bris takrat okej. Ginekologinja je omenjala stres, opuščanje kajenja, zdravo prehrano + naj nebom v preveč ozkih oblačilih. Zdaj grem v kratkem ponovno na pregled, ker me resično moti ta stvar. Ni enega dneva v zadnjih 3-4 mesecih, da se to nebi vonjalo kaj šele da bi sexala spoščeno. Nevem po čem ima vonj je pa kar močen :cry: Higiena je čisto normalna, nič exstra, edino milo za intimnno nego uporabljam + intimne robčke.

Sem imela že nekajkrat to zadevo amapk ko sem uporabljala svečke je to izginilo v 3 dneh, zdaj se pa vleče v mesece in ne izgine.. morda katera pozna oz. je uporabljala Gynophilus? O tem mi je kolegica pravla naj poskusim?
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 25. Feb. 2012 21:44

počakaj na pregled, ne poskušat preveč s samozdravljenjem, ker lahko nardiš več škode kot koristi.

Kakšen bris si mela to, PAP? Ker ta nima veze z izcedkom..
Ali je vzela vzorec izcedka, ter ga testirala na bakterije?

Kako ne veš, kakšen je vonj? po ribah, kisel, sladek?

Mogoče so se te bakterije navadle na tiste svečke, pa rabiš zdaj večjo dozo..ali celo drugo učinkovino v zdravilu
Kourtney
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kourtney » 25. Feb. 2012 22:00

Ja žal je bil tist osnovni pregled oz. bris ki ga naredi vsako leto, pa še to je bilo preden se mi je to zgodilo, tako da grem zdaj izrecno zaradi tega na pregled.

Nevem.. tak kisel in tako močen da se vonja že tako, kaj šele med sexom :cry: fuj! da ne govorim da se vonja čez hlače izjema je ko pridem izpod tuša se nič ne vonja, dokler ne grem na wc kjer steče ven.

Najbolje da počakam do pregleda? Kaj pa do takrat..
Sem že imela parkrat podobno zadevo ampak so mi svečke pomagale + ni bilo vonja.. tole je pa naravnost za zapret se med 4 stene in čakat da se ustavi :oops:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 26. Feb. 2012 0:45

tip s katerim sexaš.. je zdrav? mogoče malo vprašaj če ima on kake težave, kakšno ima higieno, itd.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 26. Feb. 2012 9:01

slovenc79 napisal/-a:tip s katerim sexaš.. je zdrav? mogoče malo vprašaj če ima on kake težave, kakšno ima higieno, itd.


če misliš na spb, ni nujno da se pri moških pokaže. pa imata vidva spolne odnose še z drugimi? razloži ginekologinji kako je s tvojim spolnim življenjem, da se da pol testirat še za kake bakterije. pa če res ne moreš zdržat pojdi kar direktno k ginekologinji, ne čakat na pregled oz. jemat kakih preparatov, ker bodo mogoče prekrili pravi vzrok tvoje težave.
Kourtney
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kourtney » 26. Feb. 2012 9:27

On je higieničen, pa kolikor mi pravi nima odnosov z drugimi, jst pa tut slučajno ne, samo z njim ampak zanj res nisem 100%! Je pa res da se mi ni nikoli pri kakem drugem ni to naredilo :S No saj to z pregledom mislim narest, ker je tudi sestra rekla naj kar pridem pa me bo vštulila za tistih 15min.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 26. Feb. 2012 14:46

tole sicer ne kaže na SPB...

jaz mislim, da je samo kakšno vnetje..porušen pH ipd.

praviš da je izcedek brez barve..to pomeni prozoren, ali bel? Imaš tudi sicer beli tok?

mogoče zadnje čase ješ drugačno hrano, bolj začinjeno? Več čebule, zelenjave? Sicer kisel vonj narekuje na zdravo nožnico..

Jaz bi se na tvojem mestu zaenkrat umivala samo z mlačno vodo, brez mila.
Kourtney
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kourtney » 26. Feb. 2012 15:17

Hm a tako vnetje lahko traja tudi več mesecev al kako ? Pa ta vonj gre čez hlače da se res vonja.. fuj :cry:

ja brez barve je, tak prozoreno-rumenkast včasih. Beli tok imam samo pred menstruacijo.

Ja jem drugačno hrano odkar sem na faxu jem vsak dan toplo pa različno, tudi sadje, zelenjavo, pač vsega po malem, ne pretiravam.

Dobro bom probala samo z vodo pa pregled bom opravila, ker me resno skrbi, izcedek še ni tako moteč kot je vonj!! Prav povsod ga že vonjam :cry:
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 27. Feb. 2012 13:41

jaz sem enkrat eksperimentirala z naravnimi metodami in mi je pomagalo, ampak to takoj na začetku, ko se je pojavilo. vstavila sem si tampon namočen v probiotični jogurt, pa spirala s kisom razredčenim z vodo. če se ti že dolgo to dogaja, potem dvomim da bi pomagalo, lahko pa poskusiš. lahko da imaš porušeno to neko ravnovesje, mogoče od preagresivnih sredstev za umivanje. najboljša je samo voda. sicer pa maš neposobno ginekologinjo, če nista uspele odpraviti težave v tolkem času.
anjaaa_96
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a anjaaa_96 » 23. Maj. 2013 16:45

Aprila bi morala dobiti menstruacijo 24.4 ampak je nisem.Dobila sem jo 4.5 in je trajala 5 dni.Pred 2 dnevi sem dobila rjavi izcedek in nevem zakaj?
Noseča nisem ker nisem bruhala in nisem dobila dobenih znakov kot so slabost , glavobol , itd.
Zelo vam bi bila hvaležna za odgovor ker me je strah.
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 23. Maj. 2013 17:51

Po mojih izkušnjah gre kao za neko hormonsko neravnovesje, morala sem jemati po dve tabletki iz dveh šktel do konca meseca, potem je bilo spet vse normalno.

Za slučaj pa pokliči svojo ginekologinjo.
Take me as i am, or watch me as i go.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov