ITM

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali sem zadovoljna/en s svojim telesom?

Glasovanje se je zaključilo dne 31. Mar. 2008 11:21

DA
3
8%
NE
34
92%
Skupaj glasov : 37

Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 22. Jun. 2008 19:46

ja, no jest tega sploh nikol več ne merim. Ker se mi zdi, da totalno sfalijo vse skupi. Ker ko sem nazadnje to merla sem imela tam nekje 46-47 kilogramov in 163 cm, in mi je vedno pršlo, da sem predebela :eek: ..HALO?!? mislm, kkšna bejba bi to še resno vzela in šla hujšat. Mislm pa kaj so normalni, takrat sm bla s to težo že tko vibr suha in so mi vsi govorl, da se morm zredit. Sej pol sploh ni čudn, da mamo anoreksične pupe povsod.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 22. Jun. 2008 20:02

Ker ko sem nazadnje to merla sem imela tam nekje 46-47 kilogramov in 163 cm, in mi je vedno pršlo, da sem predebela ..HALO?!?


Kaj :D? A to o računanju ITM-ja govoriš? Mogoče si narobe vpisala podatke oz. si zamenjala težo in višino :wink: ..
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 22. Jun. 2008 20:06

cukr8 napisal/-a:
Ker ko sem nazadnje to merla sem imela tam nekje 46-47 kilogramov in 163 cm, in mi je vedno pršlo, da sem predebela ..HALO?!?


Kaj :D? A to o računanju ITM-ja govoriš? Mogoče si narobe vpisala podatke oz. si zamenjala težo in višino :wink: ..


ma dvomim, ker vedno sem po vseh revijah gledala te itm, pa vesno sem šeenkrat preverjala, če sem se zmotla, ker mi ni blo logično zakaj mi pride da sem debela, al pa skoraj debela. tko, da sem preprosto nehala računat te stvari, ker je vse skupi en larifari. Sploh pa si ne moreš prek neta neki zmerit, kok maš dejansko neke maščobe v telesu, oz. al si res predebel al presuh. IMO
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 22. Jun. 2008 20:11

emkica napisal/-a:
cukr8 napisal/-a:
Ker ko sem nazadnje to merla sem imela tam nekje 46-47 kilogramov in 163 cm, in mi je vedno pršlo, da sem predebela ..HALO?!?


Kaj :D? A to o računanju ITM-ja govoriš? Mogoče si narobe vpisala podatke oz. si zamenjala težo in višino :wink: ..


ma dvomim, ker vedno sem po vseh revijah gledala te itm, pa vesno sem šeenkrat preverjala, če sem se zmotla, ker mi ni blo logično zakaj mi pride da sem debela, al pa skoraj debela. tko, da sem preprosto nehala računat te stvari, ker je vse skupi en larifari. Sploh pa si ne moreš prek neta neki zmerit, kok maš dejansko neke maščobe v telesu, oz. al si res predebel al presuh. IMO


pojdi na http://www.smsdieta.si/indeks-telesne-mase/ in vnesi podatke 163 cm in 46 kg.

rezultat:


Stanje: Podhranjenost
Indeks telesne mase: 17.7
Idealna teža [KG]: od 49 KG do 65 KG

toliko o debelosti! :wink:
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 22. Jun. 2008 20:17

ja sej pravim, no sej je tud odvisno od strani pa kako majo urejeno, da to zračuna. Jest vglavnem se ne sekiram, in sem čist zadovoljna z zdejšnjimi kilami ki jih imam. Problem je da v teh izračunih ti lahko napiše da si debel (čeprav imaš definicijo in si videti kot izklesan), ali pa suh (in v bistvu zgledaš kot da si zavaljen), kot je v mojem primeru. Jest imam načeloma trenutno normalno težo (52kg), toda nimam definicije (-niti ene mišice na telesu), tako da v določenih pozah delujem, kot da sem debela, ker imam na trebuhu in na bokih kar nekaj maščobnih oblog, ki pa se niti ne opazijo tolk. Zato delam trebušnjake, da mi ne bo zastonj pisalo, da imam idealno težo, ampak da bo to tudi videti z kakšimi mišicami, in ne z pudingom na trebuhu. :D ..ok, že mal nakladam :P
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Jun. 2008 20:20

emkica napisal/-a:ja sej pravim, no sej je tud odvisno od strani pa kako majo urejeno, da to zračuna.

Nič ni odvisno od strani ... formula za izračun ITM je telesna teža v kg deljeno s kvadratom telesne višine v metrih.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 22. Jun. 2008 20:21

ja no strani imajo pa pol tud opise kaj katera cifra pomeni, ki pa ni nujno da so točni
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 22. Jun. 2008 21:23

Oh, pa se ti ne zdi logično, da pr tej kilaži in višini pač ne moreš bit debela? Ja, lahko maš preveč špeha, kar seveda ni zdravo, sam debela pa pač ne moreš bit.

In ne vem, od kje si potegnila te tvoje ITM tabele, kr men čist pr usaki piše enako. Mi je res čudn, sploh glede na to, da so razponi skupin (normalna kilaža, prekomerna, ...) res ogromni.

Pa še to, s trebušnjaki se ne boš znebila špeha. Mišice si lahko utrdiš, če se pa ne znebiš maščobe nad njimi, te ne bodo pa vidne.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Jun. 2008 21:28

a si sigurna da si vpisala višino v metrih? to sem jest enkrat zaj* in je prišla nenormalna cifra :D
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 22. Jun. 2008 21:30

Imate idealno težo! Kar tako naprej!

Hja valda.
Mislim kake.. :3
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 22. Jun. 2008 21:30

Aloha napisal/-a:Oh, pa se ti ne zdi logično, da pr tej kilaži in višini pač ne moreš bit debela? Ja, lahko maš preveč špeha, kar seveda ni zdravo, sam debela pa pač ne moreš bit.


Pa še to, s trebušnjaki se ne boš znebila špeha. Mišice si lahko utrdiš, če se pa ne znebiš maščobe nad njimi, te ne bodo pa vidne.


ja no sej nisem rekla, da mislim da sem debela...sploh pa ne vem kako naj se znebim špeha, začela sem s trebušnjaki, kmalu bom pa začela še kolesarit. tko, da bomo vidli kakoo bo potem :D
Uporabniški avatar
sugar_Neza
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a sugar_Neza » 01. Jul. 2008 18:01

imate idealno telesno težo! kar tako naprej!

jea rajt :wink:
Uporabniški avatar
sugar_Neza
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a sugar_Neza » 01. Jul. 2008 18:10

Kakšne preparate oz. aparate kot so steper uporabljate za odpravljanje kilogramov ?
moje superge, kolo

Se pustite prepričati reklamam, ker ponavadi tisto kar kažejo, običajo sploh ne deluje ?
ne ne pustim se, zaupam gibanju

Kaj pa če se vam na nosu naredi velik mozolj?
korektor naj dozori, ne stiskam jih, ker potem je le še hujše

Koliko kilogramov imate preveč?
0

Ali se pred poletjem zelo obremenjujete kakšni boste zgledali v kopalkah, kratkih majčkah in mini krilcih?
včasih

Ali pa vam je mogoče vseeno, če malo celulita pogleda ven, in malo maščobe visi čez pas?
čez pas maščoba ja, celulita pa na srečo še nimam toliko da bi gledal ven
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 01. Jul. 2008 18:20

Kakšne preparate oz. aparate kot so steper uporabljate za odpravljanje kilogramov ? nič od tega.

Se pustite prepričati reklamam, ker ponavadi tisto kar kažejo, običajo sploh ne deluje ? ne.

Kaj pa če se vam na nosu naredi velik mozolj? ga stisnem in prekrijem s korektorjem. če pa se še zmer vidi, se pa sprjaznm.

Koliko kilogramov imate preveč? mislim, da nimam preveč kg.

Ali se pred poletjem zelo obremenjujete kakšni boste zgledali v kopalkah, kratkih majčkah in mini krilcih? Ali pa vam je mogoče vseeno, če malo celulita pogleda ven, in malo maščobe visi čez pas? ni mi glih vseeno. čez pas mi na srečo nč ne visi, blo bi pa fajn izgubit mal celulita po zadnji strani,...se pač oblečem tko da se niti ne vid kej preveč. v kopalkah pa potrpim. :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov