ITM

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali sem zadovoljna/en s svojim telesom?

Glasovanje se je zaključilo dne 31. Mar. 2008 11:21

DA
3
8%
NE
34
92%
Skupaj glasov : 37

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 29. Mar. 2008 12:06

Flaškica napisal/-a:
MsN napisal/-a:No, zdaj si pa vprasanja razsirila na tak nacin, da sugeriras odgovore, kar pa je spet velika napaka. Ampak ok, bom tiho, ceprav me boli, ko vidim take stvari :roll: Zanima me eno - za kaksno raziskavo pa gre? Kje bos uporabila odgovore? Mogoce ti lahko kako pomagamo, ker ta vprasanja so res katastrofalno zastavljena in tezko verjamem, da bodo kjerkoli prisla skozi ... Zgolj kot dobronamerno ti povem :wink:



Zanimivo, da je tako bedna anketa, ko pa si že 2x odgovarjala.Ojeoje. :roll:


Glej, prvic sem odgovorila na tvoja vprasanja in mislim, da so ti odgovori lahko dali vedeti, da so vprasanja neprimerno zastavljena, ko si jih spremenila pa sem te zgolj dobronamerno opozorila, da taka vprasanja nikakor ne spadajo v 'raziskavo' ali karkoli ze to je - ce nasveta nimas zelje upostevati, vredu, zdelo se mi je edino primerno, da ves, da ta stvar s stalisca dolocenih pravil, kako naj zastavimo vprasanje v anketi, nekako ne deluje ...
Ni ti treba biti uzaljena in zavijati z ocmi :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Mar. 2008 14:34

Flaškica napisal/-a:
MsN napisal/-a:No, zdaj si pa vprasanja razsirila na tak nacin, da sugeriras odgovore, kar pa je spet velika napaka. Ampak ok, bom tiho, ceprav me boli, ko vidim take stvari :roll: Zanima me eno - za kaksno raziskavo pa gre? Kje bos uporabila odgovore? Mogoce ti lahko kako pomagamo, ker ta vprasanja so res katastrofalno zastavljena in tezko verjamem, da bodo kjerkoli prisla skozi ... Zgolj kot dobronamerno ti povem :wink:



Zanimivo, da je tako bedna anketa, ko pa si že 2x odgovarjala.Ojeoje. :roll:


glasovalo je 31 ljudi, postov je pa od 11 uporabnic :wink:
kako si boš pa to odčitala, pa morš sama ugotovit.
*me*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 27. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *me* » 29. Mar. 2008 16:50

1.Kakšne preparate oz. aparate kot so steper uporabljate za odpravljanje kilogramov?

Občasno uporabljam sobno kolo.

2.Se pustite prepričati reklamam, ker ponavadi tisto kar kažejo, običajo sploh ne deluje ?

Da. Kupim vse lasne preparate, kar jih je. Seveda navadno ne delujejo.

3.Kaj pa če se vam na nosu naredi velik mozolj?

Prekrijem ga s pudrom. Ne sekiram se preveč.

4.Koliko kilogramov imate preveč?

Rada bi shujšala 2 kg.

5.Ali se pred poletjem zelo obremenjujete kakšni boste zgledali v kopalkah, kratkih majčkah in mini krilcih? Ali pa vam je mogoče vseeno, če malo celulita pogleda ven, in malo maščobe visi čez pas?

Zelo mi je pomembno, kako izgledam. Se kar obremenjujem s tem.
Uporabniški avatar
*tinčk*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 18. 5. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinčk* » 29. Mar. 2008 17:50

1.Kakšne preparate oz. aparate kot so steper uporabljate za odpravljanje kilogramov ? ... orbitrek ( 20 minut na dan )

2.Se pustite prepričati reklamam, ker ponavadi tisto kar kažejo, običajo sploh ne deluje ? ...no ja, včasih kupim kaj...samo se nekak izkaže, da ne deluje...

3.Kaj pa če se vam na nosu naredi velik mozolj? ...jih imam že tako dovolj, zato se ne obremenjujem preveč...

4.Koliko kilogramov imate preveč? ...5 kg ...

5.Ali se pred poletjem zelo obremenjujete kakšni boste zgledali v kopalkah, kratkih majčkah in mini krilcih? Ali pa vam je mogoče vseeno, če malo celulita pogleda ven, in malo maščobe visi čez pas? ... meni ni vseeno kako izgledam, komaj čakam poletje, vendar z njim prihajajo tudi skrbi... ne nooo :?
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 01. Jun. 2008 21:17

dragon_fly napisal/-a:
*Ancy* napisal/-a:Imate idealno težo! Kar tako naprej!
hehe js mam pa idealno težo ;D


tu jst, tud jst :jump:



jst tut :D
Uporabniški avatar
nokia_b
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 4. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nokia_b » 01. Jun. 2008 21:47

18.7
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 01. Jun. 2008 22:29

20 :(
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 01. Jun. 2008 22:54

Imate idealno težo! Kar tako naprej! :D
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 02. Jun. 2008 8:40

Jaz mam pa 18,4 = je podhranjenost :roll:

Ok saj par kg mi ne bi škodlo, ampak idealna teža bi naj bla do 67 kg :eek: :eek: :eek: . Sploh si ne predstavljam kaka bi bla s 17kg več :irre:
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 02. Jun. 2008 8:58

BeXy napisal/-a:20 :(


In kaj je narobe z 20, ki je (če smo že pri teh zgrešenih številkah) popolnoma normalen ITM za žensko? :?

Me pa čudi, da ima tukaj mnogo punc ITM okoli ali celo pod 18 in so s tem zadovoljne. Ko se spomnim svojih časov z ITM-jem okoli 17,5, lahko rečem samo ne, hvala ... saj me sploh nič ni bilo skupaj :roll:
Uporabniški avatar
Aphrodite
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Aphrodite » 02. Jun. 2008 9:15

kaj se bunite?!?!?! bog pomagaj da bi mele par kil preveč...mislim, groza...
jaz sem že v drugi stopnji debelosti, pa me to prav nič ne skrbi, dokler sem zdrava, in se ne namerava obremenjevat...
žalostno da se nekatere sekirate že pri ITMju 20...ŽALOSTNO! in 22,5 tut ni tolk hudo, *tinčk*, da bi morala nujno shujšat...
sicer pa, številke so le številke...v življenju je preveč bolj pomembnih stvari kot pa koliko si velik in širok...se vam ne zdi?

to je samo moje skromno mnenje...
LP
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 02. Jun. 2008 9:17

MsN ima prav :wink:

Te številke so kar nekaj. Naj ponazorim na svojem primeru. Pred nekaj leti sem zbolela za anoreksijo. ITM že porazno nizek. Potem pa sem začela kilce nabirat ... ampak pri ITM 19,5 sem še vedno izgledala kot okostje iz koncentracijskega taborišča. Vse kosti so mi štrlele iz telesa - pri ITM skoraj 20!
Upoštevati morate, da je ITM samo zelo približna ocena zdrave teže. Nekateri imajo/imamo pri normalnem, zdravem izgledu težo, ki bi jo večina s težo obsedenih najstnic že razglasilo za groteskno. Če jaz shujšam pod 64 ali 65 kg, sem že presuha (višina 175). Ker sem po postavi atlet in zlahka naberem mišice, ki pa so težje od špehka, kot vemo :razz: Najbolje zgledam pri kakih 68 do 70 kg. Se nikjer nič ne trese, celulita nimam niti za pikico, vsi se slinijo nad mojimi nogami v miniču. Teža ni vse, zapomnite si. Špegu pove največ.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 02. Jun. 2008 9:19

MsN jaz sem prej brala tole temo od začetka in me je tudi ful čudlo, ker je dost punc napisalo, da imajo recimo 17,4 ali 17,5 pa tak dalje. Ej jaz mam 50kg, visoka sem 165cm in imam ITM 18,4 pa sem že jaz tak suha, da si včasih prav želim da bi vsaj nekaj kg dobila gor pa mi enostavno ne uspeva in če pomislim kaka je punca z ITM-jem 17,4 :eek: ? Ma nevem ej...to enostavno ne more zgledat lepo za moje pojme, če so že mene tud skoraj same kosti :? . Meni drugače piše, da je kao moja idealna teža tam do 67kg, ampak jaz vem da do te številke nikoli ne bom prišla.Pa tud pod 50kg ne bom več nikoli (upam!), ker mi res ni lepo...
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 02. Jun. 2008 9:35

Ja, saj to razumem, da je težava, če se ne moreš zrediti, čeprav bi bilo bolj zdravo in bi lepše izgledalo, ampak ciljala sem na punce, ki so že tako ali tako izjemno suhe, pa še kar jamrajo, da jih je preveč. Tega ne razumem in res ne vem, zakaj bi si neka skoraj odrasla ženska želela imeti najstniško oz. dekliško telo. To se mi zdi že rahlo bolno, ker je itak jasno, da smo ženske zaobljene - to ne pomeni obilne, špehnate, široke, ampak preprosto pridejo do izraza boki, ritka in prsi in se mi to ne zdi nič takega, prej lepo in privlačno.

Številke pa res nič ne povejo. Ne na tehtnici, ne preračunan ITM, ker bi lahko dali skupaj tri punce, enako visoke in težke, pa bi vse izgledale drugače, ker je fora v oblikovanosti postave, dednih zasnovah in vsem tem, kar številke pač ne morejo izraziti, zato res nehajte računat tiste, ki ste obsedene s tem, slečite obleke, poglejte v ogledalo, se oblečite in pretuhtajte, ali se je vredno celo življenje živcirat zaradi par kg, ki so v vaši glavi kao odvečni ... večina težav s težo itak izhaja iz samokritičnosti žensk :wink:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Jun. 2008 11:53

MsN napisal/-a:Me pa čudi, da ima tukaj mnogo punc ITM okoli ali celo pod 18 in so s tem zadovoljne. Ko se spomnim svojih časov z ITM-jem okoli 17,5, lahko rečem samo ne, hvala ... saj me sploh nič ni bilo skupaj :roll:


Jst imam okrog 18. Točno koliko, ne vem, ker naša vaga precej okvirno kile pokaže :)
Ampak nisem presuha, imam pač zelo tanke in lahke kosti.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]