Hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 26. Okt. 2014 15:54

Green Cookie napisal/-a:Odpoved jeter zaradi zelene kave? Sama kvalitetna zelena kava je veliko bolj zdrava od pražene, btw. Kaj si ti videla, ne bi vedela, ampak sigurno ni bila kriva zelena kava kot taka. Prej kakšni drugi dodatki v napitku.


Glej, marjetica85 sprašuje za kapsule. In vse kar sem povedala, je kaj sem videla za kapsule green coffee. Poudarek na "sem videla" in ne "slišala".
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 26. Okt. 2014 19:31

OK, lahko poveš kaj več o tem? Sigurno še koga zanima kaj več, ne samo mene. Še posebej zato, ker si VIDELA, ne slišala. In pa za katero firmo je šlo? Je šlo za normalne doze ali predoziranje? Vse to so namreč pomembni podatki, preden nekoga prestrašimo.
marija.povse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 24. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marija.povse » 27. Okt. 2014 12:03

somebody napisal/-a:
Green Cookie napisal/-a:Odpoved jeter zaradi zelene kave? Sama kvalitetna zelena kava je veliko bolj zdrava od pražene, btw. Kaj si ti videla, ne bi vedela, ampak sigurno ni bila kriva zelena kava kot taka. Prej kakšni drugi dodatki v napitku.


Glej, marjetica85 sprašuje za kapsule. In vse kar sem povedala, je kaj sem videla za kapsule green coffee. Poudarek na "sem videla" in ne "slišala".


Vse je možno, jaz sem videla in slišala za take, ki jim je navadna kava zelo škodovala, ampak problem je bila kombinacija s kajenjem in predoziranje. Sem malo skeptična glede prehranskih dopolnil, ampak pri zeleni kavi dobre kakovosti gre samo za naravni izvleček, mislim, da je majhna verjetnost, da bi bila tako škodljiva...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 27. Okt. 2014 15:55

Green Cookie napisal/-a:OK, lahko poveš kaj več o tem? Sigurno še koga zanima kaj več, ne samo mene. Še posebej zato, ker si VIDELA, ne slišala. In pa za katero firmo je šlo? Je šlo za normalne doze ali predoziranje? Vse to so namreč pomembni podatki, preden nekoga prestrašimo.



Firme ne vem. Vem, da so bile kapsule green coffee
naročene prek interneta. Simptomi so se pojavili po treh dnevih (po 1 kapsula na dan) - srbečica, rumene oči, koža. Ni bilo v povezavi s kajenjem ali alkoholom. Še kaj zanima?
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 27. Okt. 2014 20:05

Pa so bili te osebki pred jemanjem POPOLNOMA zdravi?


Nikjer na netu se ne najde nič podobnega v zvezi z jetri...tko da močno dvomim, da je bila pri teh osebah kriva kava. Kot pravim, prej kakšna alergija na kakšno čudno snov v pripravku, ki so jih jemali...in kako veš, da je bila za to kriva ravno zelena kava? Od vsega, kar pojemo in spijemo? Plus to, da bolniki velikokrat lažejo..ja, dosti takih primerov imamo, na žalost. Zastoj žolča npr, je vsej prej zaradi drugih bolezenskih stanj..


Aja, pa še to mi je padlo na pamet. Zelena kava naj bi pomagala pri razstrupljanju jeter, na njih naj bi učinkovala zelo ugodno..torej zato e posebej ne razumem.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Okt. 2014 9:35

Green Cookie napisal/-a:Pa so bili te osebki pred jemanjem POPOLNOMA zdravi?

Da.

Green Cookie napisal/-a: Nikjer na netu se ne najde nič podobnega v zvezi z jetri...tko da močno dvomim, da je bila pri teh osebah kriva kava. Kot pravim, prej kakšna alergija na kakšno čudno snov v pripravku, ki so jih jemali...in kako veš, da je bila za to kriva ravno zelena kava? Od vsega, kar pojemo in spijemo? Plus to, da bolniki velikokrat lažejo..ja, dosti takih primerov imamo, na žalost. Zastoj žolča npr, je vsej prej zaradi drugih bolezenskih stanj..

Če ti ne najdeš, še ne pomeni, da ni. Pa preden pišeš nebuloze, si poglej malo razliko med alergijo, zastojem žolča in odpovedjo jeter. Če nimaš razčiščenih teh pojmov, nima smisla, da diskutirava.

Green Cookie napisal/-a:Aja, pa še to mi je padlo na pamet. Zelena kava naj bi pomagala pri razstrupljanju jeter, na njih naj bi učinkovala zelo ugodno..torej zato e posebej ne razumem.

Res? Mi znaš razložit mehanizem? Kaj pomeni raztrupljanje jeter? Sploh veš, kaj je funkcija jeter?
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Okt. 2014 10:31

O seveda poznam razlike med alergijami, zastojem žolča in podobno. Ker nisem bila zraven tistih primerkov, seveda ne morem vedet za kaj je šlo, zato pač predvidevam(glede na to da je sredstvo proti sprijemanju v kapsulah lahko alergeno). Kako zelena kava pomaga pri razstrupljanju jeter, si lahko pogledaš na netu, sigurno piše o klorofilu in jetrih (ki ga mimogrede uživaš v solati, recimo).

Namenoma sem te vprašala, če so bili popolnima zdravi. Odgovorila si z JA. Povedala si vse, saj to je nemogoče. Predvidevam tudi, da so bile osebe močnejše postave, drugače ne bi jemale teh kapsul. Torej niso bili zdravi.

Ali mi znaš ti povedati, če si prepričana, da so bolezen povzročile kapsule,? Kakšna je bila diagnoza? Če mi pa poveš kje se je to zgodilo, pa tudi z veseljem preverim.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Okt. 2014 10:31

O seveda poznam razlike med alergijami, zastojem žolča in podobno. Ker nisem bila zraven tistih primerkov, seveda ne morem vedet za kaj je šlo, zato pač predvidevam(glede na to da je sredstvo proti sprijemanju v kapsulah lahko alergeno). Kako zelena kava pomaga pri razstrupljanju jeter, si lahko pogledaš na netu, sigurno piše o klorofilu in jetrih (ki ga mimogrede uživaš v solati, recimo).

Namenoma sem te vprašala, če so bili popolnima zdravi. Odgovorila si z JA. Povedala si vse, saj to je nemogoče. Predvidevam tudi, da so bile osebe močnejše postave, drugače ne bi jemale teh kapsul. Torej niso bili zdravi.

Ali mi znaš ti povedati, če si prepričana, da so bolezen povzročile kapsule,? Kakšna je bila diagnoza? Če mi pa poveš kje se je to zgodilo, pa tudi z veseljem preverim.
marija.povse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 24. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marija.povse » 28. Okt. 2014 10:34

somebody napisal/-a: Simptomi so se pojavili po treh dnevih (po 1 kapsula na dan) - srbečica, rumene oči, koža. Ni bilo v povezavi s kajenjem ali alkoholom. Še kaj zanima?


A je to sploh mogoče? V 3 dnevih?! Kaj bi moralo biti noter, arzenik? Mislim, da je mogoče 1 primer na 1000, da osebi brez težav škoduje naravni ekstrakt in razlog mora biti alergija...
marija.povse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 24. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marija.povse » 28. Okt. 2014 10:36

Green Cookie napisal/-a:O seveda poznam razlike med alergijami, zastojem žolča in podobno. Ker nisem bila zraven tistih primerkov, seveda ne morem vedet za kaj je šlo, zato pač predvidevam(glede na to da je sredstvo proti sprijemanju v kapsulah lahko alergeno). Kako zelena kava pomaga pri razstrupljanju jeter, si lahko pogledaš na netu, sigurno piše o klorofilu in jetrih (ki ga mimogrede uživaš v solati, recimo).

Namenoma sem te vprašala, če so bili popolnima zdravi. Odgovorila si z JA. Povedala si vse, saj to je nemogoče. Predvidevam tudi, da so bile osebe močnejše postave, drugače ne bi jemale teh kapsul. Torej niso bili zdravi.

Ali mi znaš ti povedati, če si prepričana, da so bolezen povzročile kapsule,? Kakšna je bila diagnoza? Če mi pa poveš kje se je to zgodilo, pa tudi z veseljem preverim.


Točno! Težko verjamem, da bi bila pri vseh težavah, ki jih imajo osebe 'močnejše postave', kriva ravno zelena kava..
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Okt. 2014 11:00

Očitno še laikom smrdi
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Okt. 2014 11:55

Green Cookie napisal/-a:O seveda poznam razlike med alergijami, zastojem žolča in podobno. Ker nisem bila zraven tistih primerkov, seveda ne morem vedet za kaj je šlo, zato pač predvidevam(glede na to da je sredstvo proti sprijemanju v kapsulah lahko alergeno). Kako zelena kava pomaga pri razstrupljanju jeter, si lahko pogledaš na netu, sigurno piše o klorofilu in jetrih (ki ga mimogrede uživaš v solati, recimo).


Če vsemu, kar na netu piše slepo zaupaš, ti ne morem pomagat.

Green Cookie napisal/-a:Namenoma sem te vprašala, če so bili popolnima zdravi. Odgovorila si z JA. Povedala si vse, saj to je nemogoče. Predvidevam tudi, da so bile osebe močnejše postave, drugače ne bi jemale teh kapsul. Torej niso bili zdravi.


Predvidevaš. Ni res, da so bili debeli, kaj šele močnejše postave. Tudi ljudje z normalno telesno težo imajo željo po tem, da izgubijo še kak kilogram.

Green Cookie napisal/-a:Ali mi znaš ti povedati, če si prepričana, da so bolezen povzročile kapsule,? Kakšna je bila diagnoza? Če mi pa poveš kje se je to zgodilo, pa tudi z veseljem preverim.


Če lahko preveriš, potem tudi veš, kje lahko te stvari preveriš. Ni veliko institucij v Sloveniji, ki bi se s tem ukvarjale.


marija.povse: ali si 100 % prepričana ali je v kapsulah res naravni ekstrakt?

zaradi mene lahko razpravljamo v nedogled. mi je pa nadvse zanimivo, kako se spravite na en dobronameren nasvet.
bomo odprli tudi temo o cepljenju? :-)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Okt. 2014 12:41

Vzrokov za akutno odpoved jeter v polovici primerov ne odkrijejo, zato mi ni jasno, na podlagi česa lahko trdiš, da je kriva zelena kava. Če bi bila trditev resnična, bi se jasno vedelo, za katere kapsule gre in opozorilo potrošnikom ter umik iz prodaje.

Aja btw, vem da je na spletu mnogo napačnih informacij, vem pa, kaj je v strokovnih literaturah.

Udeleži se kdaj kdaj kakega seminarja.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Okt. 2014 13:02

Torej bo gospa Senica vedela, če se je to res zgodilo?
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Okt. 2014 14:02

Green Cookie napisal/-a:Če bi bila trditev resnična, bi se jasno vedelo, za katere kapsule gre in opozorilo potrošnikom ter umik iz prodaje.

Ne, če naročiš preko interneta.


Green Cookie napisal/-a:Udeleži se kdaj kdaj kakega seminarja.

Hvala za nasvet! :flehan:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]