Hude težave z alergijami in astmo

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 28. Nov. 2013 19:03

Živijo punce. Morda se katera spomni mojega posta, zaradi težav z želodcem. Dobila sem redno terapijo Nexium 20mg in težava se je v 90% izboljšala. Najlepša hvala za nasvete! :)
Od 7. leta se že borim z alergijami in hudo astmo. Kadar se poslabšajo alergije, se posledično poslabša tudi astma do te mere, da ne morem dihati (kot bi dihala na slamico) in morem nujno k zdravniku, kjer dobim inhalacije. Inhalatorji za domačo rabo (Ventolin, Berodual) ne pomagajo kadar pride do stiske. Jemljem tudi Seretide inhalator (50/250), ki je moja redna zaščita, jemljem ga 1 vpih zjutraj in 1 vpih zvečer, kadar nimam težav seveda. Že dolgo jemljem tudi antihistaminike, od 1. razreda osnovne šole sem jedla Claritine, ki sem ga nehala jesti 2 leti nazaj, saj sem imela občutek, da ni učinka. Zato mi je zdravnica predpisala Aerius tablete. Zraven imam Nasonex pršilo za nos - ki mi ne pomaga - in pa Opatanol kapljice za oči. Alergična sem na cvetni prah (predvsem plevela in trav) in pa pršice. Kadar grem spomladi v naravno in me cvetni prah jezi, vzamem eno tabletko, ki povsem zadošča. Tudi kožno-vbodni testi alergij so pokazali ogromno in burno reakcijo na pršico. Tem pa se ni moč izogniti...
Zdravnica mi je rekla, da lahko vzamem tudi do 3 Aerius tablete na dan, če mi ne pomagajo. To leto je katastrofa - čisto vsak ljubi dan me mučijo zamašen nos, da sploh ne morem dihat in govorim čez nos. Zaradi brisanja nosu so mi popokale žilice na koži okrog nosa do te mere, da krvavim. Ne morem več... Kihnem tudi po 15x, vse dneve prespim v upanju, da bo boljše, jem zdravila in nič ne pomaga... Sem že popolnoma izgubljena, saj ne morem normalno funkcionirat. Nos imam tako zamašen, da hrane sploh nič ne okusim, porabim pa po dve rolici papirja na dan, da si ga lahko brišem (ker robčkov se ne splača kupovat, za takšno količino). Alergologinja mi pravi, da imunoterapija v obliki kapljic pod jezik odpade, češ ker imam več alergij (tudi na mačko in psa, ni pa tako huda, saj nikoli nimam težav). Sem popolnoma izgubljena, najraje bi tako glasno jokala, ker več res ne morem, preveč je nadležno, preveč me ovira! Naj omenim, da v stanovanju ni zaves, tepihov, prtičkov, postelja je delno usnjena (koliko je pač lahko), kavč v dnevni sobi je usnjen. Tudi žimnica je "antialergijska", blazina za glavo prav tako. :( Prepričana sem, da mi pršica dela težavo - zunaj na svežem zraku nimam težav, kako stopim v stanovanje ali se usedem v avto je vse narobe.

Če ima katera kakršenkoli nasvet naj prosim pomaga!
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 28. Nov. 2013 20:35

Ojoj, si pa res boga :(
Sicer imam samo blažje alergije spomladi in včasih poleti, tako da dvomim, da ti bo pomagalo, saj kot praviš, se že zdraviš in ti ne pomaga..Meni so zelo pomagali navadni jogurti, ko sem imela hujše težave, pa velike doze vitamina C. Tudi pro in prebiotiki, saj se tako izboljša črevesna flora, ki je ključ do boljšega imunskega sistema. Zelo zelo mi je pomagal tudi čaj proti alergiji, ki sem ga kupila na glavni tržnici v ljubljani - res deluje, probaj. Nos si vsako jutro in večer spiraj z obilo fiziološke raztopine (če jo delaš doma, je zelo pomembno, da narediš pravo mešanico), predlagam ti za začetek pol litra zjutraj in pol zvečer, mogoče celo še enkrat popoldne. Kupi si tudi ionizator, ta ugodno deluje za astmatike - sicer malo več denarja, ampak garant pomaga - sploh če dihaš zrak iz njega oz. si pred njem in udihavaš. Nos ti bo odprlo tudi kitajsko mazilo, oz. krema sinal, katero za razliko od kitajske masti namažeš v nos. In pa navaden sesalec zamenjaj za vodni. Kaj pa protialergijske injekcije?
Upam, da ti bo kaj pomagalo od naštetega
Uporabniški avatar
Captain
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Captain » 02. Dec. 2013 15:54

Uff, to je pa huda oblika. Sam imam drugače točno takšne probleme kot ti, vendar se mi zdi, da v malo manjši meri, čeprav je tudi meni kdaj za crknit težko, predvsem spomladi ob cvetenju. Takrat imam težave z dihanjem, srbenjem, iz nosa nonstop teče, oči srbijo za znorit, prejemam pa prav tako aerius in neke kapljice za oči, in ne vem, če imajo realno kak učinek. Ventolin nosim s sabo v primeru kakega napada, ampak itak pomaga bolj komsi komsa; preden se lotim kakega večjega napora (pred športnimi aktivnostmi) vzamem 1 - 2 vpiha ventolina (po nasvetu zdravnika) in moram reči, da mi malce pomaga. Pravi tudi, da ne smem tega jemati ves čas, saj ima paradoksalni učinek, torej pomaga, vendar obenem tudi poslabša stanje. Pršice tudi meni povzročajo težave, ampak to bolj takrat, ko sem prehlajen in imam kako virozo (dražeč suh kašelj, ki ga pršice še bolj spodbujajo).
V otroških letih sem imel še izpuščaje po vratu, ki so srbeli nenormalno in sem se včasih spraskal tudi do krvi. Dobival sem neko mazilo, ki pa podobno kot ostala zdravila ni kaj dosti pomagalo.

Potencialna rešitev: zadnje čase prebiram o učinkih hiperbarične komore. Sam sem sicer bolj skeptičen do teh reči, toda ker se ne spoznam dosti dobro, ne bi trdil ničesar (ne + ne -). Lahko pa povem, da sem bral, da naj bi med drugim pomagalo tudi ravno pri alergijah, predvsem teh povezanih z dihali (alergija ---> napad astme)...bi ti priporočil, da se sama malce pozanimaš o hiperbarični komori in premisliš ali bi bilo vredno poskusiti. Sam zaenkrat še vztrajam in potrpim, a če mi bo nekoč postalo nevzdržno, lahko, da bom poskusil s to komoro.

Če pozna kdo še kak predlog, pa kar na dan z njim prosim! :) Bi koristilo večjemu številu ljudi! :)
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 05. Dec. 2013 15:38

Hvala za te nasvete. Konec decembra sem naročena v rogaški na bioresonanco, pravijo da je super, veliko ljudi mi jo priporoča, tako da bom probala še to, ker na zdravila se več ne zanašam. Opažam, da z antihistamini (Aerius) in kapljicami samo filam svoje telo brez dobrega učinka. Ko se mi poslabša alergija se mi vzporedno z njo tudi astma in pristanem na inhalacijah pri zdravniku (in celo nekaj x v bolnici).
Green Cookie - uporabljam ionizator, tudi sinal kremo imam in izpiram si nos tako s fiziološko (kupim jo), kot tudi z Avamis ali Nasonex pršilom za nos, pa ne pomaga. Včasih zvečer je tako hudo, da se moram vstat iz postelje, se oblečt in it na svež zrak, da me malo mine... :/
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Dec. 2013 17:45

Ful grozno se tole bere :(

Si razmišljala da bi mogoče šla še do kakšnega alergeloga po drugo mnenje, sploh glede imunoterapije?

Pa s fiziološko si spiraš z lampico ali na brizgo? Ker z lampico spereš fajn sinuse, vsaj mehansko. Pa fiziološko lahko tudi doma nardiš, ker rajtam da ponucaš ful € ko tolk rabiš.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron