Glivice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 14. Maj. 2007 19:32

js se pa teh glivic nism in nism mogla znebit. kkšna dva mesca nazaj sm jih fasala pa sploh nism vedla od česa in sm šla takoj k ginekologinji in sm dobila canesten svečko, neke antibiotike pa še eno tabletko. in se mi po parih dneh vse pozdravl. pol čez sva tedna sm menstro dobila je blo vse uredu proti koncu tedna pa spet začel mal srbet. sm namazala s canesten da bi takoj ustavla pa ni pomagal sred noči me je tok srbel da sm se zbudila. sm šla nazaj k dohtorju in sm dobila tri svečke in je pol spet po parih dneh blo vredu. men res ni blo jasn zakaj se mi je v druge spet pojavl ker sm res pazla na higieno, nč umivala z mili, nobenih spolnih odnosov nism mela ne nč in mi je pol ginekologinja povedala da je velika verjetnost da se mi je zarad kontracepcijskih tabletk koža nožnice izsušila in tud zarad hormonov, da se mi zarad tega pojavlja.zdej je kul sam me je ful strah spet nazaj dobit ker ne sam da srbi neki dni pa da zdravš pol še cel tedn, po canstenu mi tok kožo izsuši da še kkšna dva tedna ne morm met spolnih odnosov ker preveč boli. res so hudič te gljivice
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 15. Maj. 2007 13:50

js še vedno nevem, kako sploh ratajo glivice??

mene zadnje čase ful neki srbi nožnica...in tud sm opazla neke bele svalke tm spodi, pa ni beli tok...dns sm poklicala ginekologinjo in mi je rekla med.sestra, nej pridm na pregled, k so verjento glivice!!! groooznoooooo!!!!! :eek: :( ma sej ni možno...prou sram me je...
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 15. Maj. 2007 17:02

o džizs, zakaj pa sram??
pa glivice ne "ratajo", imaš jih skoz v sebi, samo včasih se preveč namnožijo. itak ti pa na forumu ful o tem piše, če te zanima.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 15. Maj. 2007 17:06

ma sej niti nevem zakaj :? k sm enkrat s sošolkami govorila o tem, so use ble mnenja, da glivice ratajo zato, ka se ne umivaš zadost!! takoj so pomislile na to!!
doro zdej sm že malo bujš k sm mami povedla...mi je svetovala, d si sperem s kisom (ki je zmešan z vodo)...do četrtka (ko mam pregled) si bom s tem prala, za naprej bom pa vidla, kej mi bo predpisala...

kolko časa pa približno traja, da spucaš te glivice proč?
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 15. Maj. 2007 18:05

glivice nastanejo tut zarad tega, če se umivaš prepogosto in z milom- enkrat na dan z intimnimi mili ali brez sploh, je čist dovolj.

raj se mal pozanimite, predn s kolegicami kšne nove teorije izumte, informacij o glivicah je ful. poglej pa še na forumu pod temo grudice v nožnici, pa se mal izobrazi o tem. boš ugotovila, da te nima bit za kaj sram, ker je to zelo pogosta težava... :wink:
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 15. Maj. 2007 20:47

glivice prej ratajo zaradi prepogostega umivanja kot pa premalo. meni je celo ginekologinja rekla da naj zmanjšam umivanje ker z njim odstraniš zaščito ki jo nožnica sama ustvari in se gljivice rajši pojavljajo. pomaga pa tudi čez daš za kakšno uro v jogurt pomočen tampon v nožnico. seveda navaden jogurt. meni je pomagalo da je nehalo srbeti in tudi ginekologinja je rekla da ni nič narobe sam da je to res skrajna sila če ne moreš do zdravnika :)
Uporabniški avatar
ice-red
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 4. 2. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ice-red » 19. Maj. 2007 18:04

jest mam glivice po vratu. in nastanejo baje zarad vlage. tko da mam zej eno razpršilo in si moram 2X na dan to pošpricat. in moram met odprta oblačila. pa pri tuširanju ne smem uporablat unih gobic za tuširanje, ker se glivice tam gor ful zadržujejo. in se lahko prenese po celem telesu.
galathea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a galathea » 20. Maj. 2007 7:00

Pri meni je porast glivic povezan s stresom in z večinoma sedečim delom. Upoštevam pa naslednje ukrepe in moram reči, da je precej bolje:
- nosim samo bombažne spodnje hlačke.
- umivam se enkrat dnevno z intimnim milom Chilly
- uporabljam dnevne vložke iz 100% bombaža
- ko je hudo, uporabljam Multi-Gyn kremo in se poskušam izogniti sladkarijam.
-ne nosim ful oprijetih hlač.
Upam, da sem kateri pomagala in da ne zveni kot reklama.
Zivljenje je lepo...
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 20. Maj. 2007 11:43

kako TOČNO zgledajo te glivice tam spodi?
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 21. Maj. 2007 14:10

chiqqa napisal/-a:kako TOČNO zgledajo te glivice tam spodi?


o znakih je po moje že dosti povedano...ful srbi, peče tud učasih, tm spodi maš ku neki, podobno svaljkom...kej tazga...

mimogrede, sm pozdravlja glivice, me ne srbi več :wink: sm mela une tablete notr--->Canesten...ma ku je tisto smešno dajat notr :D pole pa zjutro, ko ti začne una bela krema tečt vn, je pa prou grozn občutek...niti ko nimam menstre nimš mira :wink:
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 21. Maj. 2007 15:56

aha ok pol pa ql..mene nč ne srbi al pa peče :P sm pogledala mal okol, pa prebrala, da velik žensk zamenja navadn beli tok (k se strdi pa zasvaljka) za glivice..
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 25. Maj. 2007 8:24

Ne, ne .... glivice lahko baje tud ne srbijo. Jaz jih imam, izgledajo kot en tak sirkast izcedek. beli tok pa je drugačen, tak bolj prozoren, vlečljiv in ni ga toliko....
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 25. Maj. 2007 10:54

jst sm tut zdej dobila tabletke tri pa kremo Canesten..pa je blo po prvi tabletki pa namazih bolše..do tega pa naj bi pršlo ker sem jemala antibiotike..to se mi je že enkat prej tko nardilo, k sm jih jemala.. drgač pa mene je srbelo pa peklo k sm šla recimo lulat pa sm misla da je spet kej mehur kriu..pa smo pol ugotovil da so glivice..sej to se da pozdravt sam pomoje pa ne smeš doug čakat ker se na tak način dalj časa zdravijo
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 25. Maj. 2007 15:55

¤MiSsY¤ napisal/-a:Ne, ne .... glivice lahko baje tud ne srbijo. Jaz jih imam, izgledajo kot en tak sirkast izcedek. beli tok pa je drugačen, tak bolj prozoren, vlečljiv in ni ga toliko....


ampk k greš lulat pa te skeli,peče?.. k to pa definitivno me ne
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 26. Maj. 2007 12:24

ja mene me je peklo tud k sm pršla z wc-ja...ma to je itk odvisno od usake punce posebi...ma probi opazovat un izcedek k je drugačen od belega toka...
Damyanchyka tud js sm jih verjetno dobila od antibiotiku...k sm jih pila, ker sm mela uneto uho...zdej al ma to kej veze, al ne, nevem...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov