Glivice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Maj. 2010 8:34

Moja sestra si maže s Canestenom en noht na nogi, ko imamo v družini zdravnika, ki je ugotovil da ma glivice in ji je dal to mazilo. Kak zgleda to, ne vem, nism se nikol poglabljala, ker gre za mali prst na nogi verjetno ni preveč opazno. Aja, pa če so glivice le na eni nogi (nohtih ene noge) je priporočljivo imeti označene nogavice (leva, desna). Tak zdravnik pravi... :)
Prvo me je skor pobralo od presenečenja, ko sem vidla canesten zraven njene postle, ker jz to takoj povežem z vaginalnimi glivicima, "tamala" pa nima tipa :P
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 13. Maj. 2010 8:45

Ni treba imet tipa, da fašeš glivice (ne mislim tistih na nogi).


Ta krema preprečuje nastanek glivic. Vendar pri tebi ne pride več v poštev.
Emulzija za masažo stopal
GEHWOL EMULSION ZUR FUSSMASAGE
Slika
(s)mej se
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 13. Maj. 2010 8:45

čuftika napisal/-a:Moja sestra si maže s Canestenom en noht na nogi, ko imamo v družini zdravnika, ki je ugotovil da ma glivice in ji je dal to mazilo. Kak zgleda to, ne vem, nism se nikol poglabljala, ker gre za mali prst na nogi verjetno ni preveč opazno. Aja, pa če so glivice le na eni nogi (nohtih ene noge) je priporočljivo imeti označene nogavice (leva, desna). Tak zdravnik pravi... :)
Prvo me je skor pobralo od presenečenja, ko sem vidla canesten zraven njene postle, ker jz to takoj povežem z vaginalnimi glivicima, "tamala" pa nima tipa :P


Jah zakaj pa bi za vaginalne glivice mogla imet tipa???
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 13. Maj. 2010 9:47

schpeltza napisal/-a:Jah zakaj pa bi za vaginalne glivice mogla imet tipa???


ne vem, ko sem zagledala sem takoj na to pomislila, drugač vem da jih lahko fašeš tut od antibiotikov, pa še kako drugače, z nog si jih preneseš navzgor, sam uni flesh ko ti gre prvi skoz glavo ko zagledaš canesten zraven postle :cool:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Maj. 2010 10:42

To, da se glivic nalezeš od spolnega partnerja, je skoraj čisto pri dnu vzrokov za pojav vaginalnih glivic.

Sicer pa, Canesten radi dajo zdravniki, ker je najbolj poceni, žal pa tudi ne najbolj učinkovit, tak da če se že gre na lastno pest zdravit glivice na nohtih, je veliko boljši Lamisil.
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 13. Maj. 2010 22:57

Zelo dobro zdravilo je tudi etericno olje cajevca. Po eno kapljico POD noht vsak dan pa se pozdravi, samo po tolkem casu bi sla jaz prej se k zdravniku
cocinella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 1. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cocinella » 01. Jun. 2010 11:28

js sm tut mela glivično vnetje in sm si ga zdej nekak pozdravla sam še zmer me tko občasno srbi pa sm kupla Floragyn vaginalno raztopino d mi spet vrne neko ravnovesje v nožnico, zdej je pa ne znam uporabt ( beri: navodila so za moje pojme totalno čudn napisana ). me zanima če jo je že kera kdaj uporablala pa mi zna povedat kako se jo uporab. hvala*
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 15. Jun. 2010 9:50

pozdravljene :)

pr meni je pa takole..do zdej sm še vsako srbenje nekako ustavla oz.pozdravla s tem da sm se umivala s čajem kamilice- zelooo učinkovito!! ampak nikol prej pa nism mela kakih svaljkastih izcedkov.. zdej par dni nazaj pa sm opazla da mam tak rumen izcedek(ampak tega ni veliko), ki ni bel tok (kr tale je tak gost, bolj trd, težje lepljiv), spet pa ne gre za svaljke ki pravite da so značilni pr glivičnem vnetju.. me je pa tko prve dva dni mal srbelo, tko zvečer ko sm se ulegla pa tko ene 3,4x špiknilo.. sumim da so glivice ampak nism zihr kr jih še nikol nism mela tko da nevem.. mal sm brala tu gor o vseh teh kremicah,.. če se le da bi se rada temu izognala..
zanima me a bi lahko js tole metodo z jogurtom naredla? sej nimam nč kaj za uničit, glede na to da jogurt uravna ph nožnice? kaj vi menite?
..worrying is dreaming in the wrong direction..
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 15. Jun. 2010 13:48

Ma ja, jogurt je OK, nič ne more bit narobe, jz sm se ene parkrat ko nism bla ziher al mam glivice al ne, nekaj malo me je peklo, umila z jogutrom, je blo takoj boljše. Al pa če si daš tampon namočen v jogutr notri. Menda si ženske tak pomagajo, tiste ki imajo skos neka vnetja in probleme. Drugač pa pitje jogurta pomaga kot preventiva.
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 16. Jun. 2010 7:35

hvala čuftika :)
sm včeri pol kr naredla to..in dans ni več nobenih znakov :D wii
ampak more bit tole res nadležno..meni se je samo načenjalo pa je blo neprijetno..samo ko pomislim na glivice me začne srbet.. kaj vse mormo dat ženske skozi.. pol pa pravijo da smo skomplicirane.. mhm..

lep dan vsem+ čimmanj teh problemov
..worrying is dreaming in the wrong direction..
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 16. Jun. 2010 18:13

aja.. še neki me zanima..kateri jogurt je po vašem najbolši (vem da gre za navadni in Ne sadni jogurt).. nekje sm zasledila da nej bi bil edn od teh MU,LCA boljši kr vsebuje te snovi da držimo glivice v "šahu".. Tko za pit je najbrž vseeno? (vem-nekoliko neumno uprašanje..sam res bi rada naredla vse da glivice ne nardijo kake žurke tam spodaj) :) lp vsem
..worrying is dreaming in the wrong direction..
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 16. Jun. 2010 20:35

Jz sm brala na netu da naj bi bil LCA najboljši za umivanje in tampone, za pit je pomoje vseeno, fajn je če jih vsake toliko menjaš ker vsak ima različne sestavine in različna razmerja dobrih zadev :) Recimo temu tak. Drugač pa tut stresa baje igra veliko vloho pri glivicah, tko da čim manj tega, pa tangic čim manj (jz jih sploh več ne nosim), pa tisti dišeči dnevnih vložki tut niso fajn, tko pravijo ginekologi... Pa menda tut tisti spreji (parfumčki) za od spodi so smrt, pa če maš eno neagresivno intimno milo ne bi smelo biti težav. Drugač ko so se mi ponovile te glivice, sm se jih znebila z zdravili (canesten) plus Lactogynom v tabletah (dobiš brez recepta) in od takrat jih nism več imela. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Jun. 2010 20:41

Kakor js vem mora bit probiotični jogurt (kar pa vedno piše na vrhu lončka).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 18. Jun. 2010 21:38

Js sem staknila glivice AGAIN! Vedno imam s tem probleme ravno med izpiti, očitno zaradi stresa. Ginekologinja mi je predpisala dve tableti Fluconazole in stanje se je že izboljšalo.
Zdej pa tko...nazadnje ko sva s fantom seksala, me je potem peklo in srbelo, kar kaže na to, da sem že imela vnetje takrat. Fant nima nobenih težav, nobenih sprememb ni. A to pomeni da nanj nisem prenesla glivic? Ali pač? In če, s čim si lahko to pozdravi?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Jun. 2010 22:49

Tipi so v največih primerih popolnoma asimptomatski, če so okuženi. Vsekakor ena kura s kakšno antimikotično kremico (Canesten, Lamisil) ne more škodit.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov