Glivice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 10. Feb. 2010 18:32

žiujo
kupila sem caneastene 3( proti glivični okužbi) in me zanima ali je ni priporočjilvo imeti spolnih odnosvem med zdravljenje,?
oziroma nekje sem prebrala da ..ko si vstaviš tableto notri potem prideče ven tekočina.
zanima me tudi če so to glivice beli grudasti izcedki neprijetnega vonja..ker srbenja nimam..

ali mi še kdo lahko pove kako se uprablja..iz lastnih iskušen??
hvala :*
mira1234
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 1. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mira1234 » 10. Feb. 2010 20:19

Za vse ki imate take in podobne težave bi priporočala vložke Lady-anion.

Veliko problemov je posledica uporabe vložkov,ki jih pri nas kupimo,saj

večina ima zadnjo plast plastično.Dokazano je ,da po 2 urah se na vložkih ali

tamponih razvije do 107 bakterij,ki imajo fantastične pogoje preživetja in če

ni dober imunski sistem,nam povzročajo težave.Lady-anion imajo anionski

trak,ki uničuje bakterije.Vse ,ki jih že uporabljamo smo zadovoljne in tudi teh

problemov je veliko manj.Potrebno je odpraviti VZROK težav ,ne pa malo

izboljšati ,problem se pa povrne in se vse skupaj spremeni že v kronično.

Tudi hujše ženske bolezni so povezane z takimi problemi.Lady-anion so

preventiventivni vložki.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 11. Feb. 2010 11:12

spelaspela-spolnih odnosov ni priročljivo imeti med zdravljenjem, ker potem je ping-pong učinek, ti okužiš partnerja in on tebe spet nazaj. Edino z uporabo kondoma, kar pa piše v navodilih da tut ni priporočljivo, ker lahko kondom poči...pa smo spet tam.
2X sem imela glivice in te canesten vaginalete (3 kosa). Uporabiš jih tako, da jih vstaviš v aplikator, ki ga dobiš zraven in pred spanjem jih vstavih,čim globlje, potem več ne hodiš nikamor, ker v nasprotnem vsebina steče ven. Fajn je met dnevni vložek, ker potem vsebina teče še naslednji dan. Pa upam da se ti čimprej uredi! :)
Uporabniški avatar
spelaspela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 18. 8. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a spelaspela » 14. Feb. 2010 21:15

mene tudi nekaj zanima :)
a mogoče katera ve..vasak dan imam belkaste grudaste izcedke = so to tudi glivice?? ker mi gre nažiuce

uporabila sm tabletke une na C* hheh :) sam se mi zdi da nič ni bolše ://
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 15. Feb. 2010 8:05

Če je izcedek, gost, bel in podoben skuti je glivična okužba.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
*rafaella*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 3. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *rafaella* » 18. Mar. 2010 18:38

te idiotske glivice sm fasala... mam jih že od nedele in canesten še kr nč ne prime, probala sm tut z jogurtom in kisom pa se mi že zdi da je bolš pol k se pa spet iz trenerke u kavbojke spravm, kr pač na izpit ne morm lih u trenerki pridt pa spet slabš, me pa use začne spet srbet... ginekologa so mi pa šele nasledn četrk dal... a to tok dovg traja da se jih znebiš? ma kera mogoč še kšno idejo s čim si pomagat?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Mar. 2010 21:51

Ja, to dolgo traja, da se jih znebiš. Preprosto zato ker imajo glive relativno dolg razmnoževalni ciklus in rast, treba je pa pobit vse razvojne stopnje (tisto kar se potem vidi kot izcedek so hife). Sploh če se misliš posluževat ''naravnih metod'', boš kr dolgo zdravila. Drugače pa je cela tema podobna nasvetov, tako da pobrskaj malo, da se ne piše skoz eno in isto.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 08. Apr. 2010 8:44

rafaella-najbolj pomagajo vaginalete Canestena ali pa tabletka , ki jo oba s partnerjem zaužijeta istočasno, napiše ti jo ginekolog na recept. drugač pri glivicah je porblem da se zna naredit da, ko jih "pobiješ" se razširijo bakterije in te spet peče....in pol je začaran krog.
Drugač ti svetujem da piješ čim več jogurta, lahko si kupiš tudi v lekarni Lactogyn, to so tabletke za floro, pomagajo uravnat ravnovesje, tut sama sm jih jedla ko sm štiri mesece mela skos neke ginekološke pizd****, prvo glivice, nato bakterije, pol spet glivice. Dokler mi ni dala ginekologinja tisto tabletko da jo spijem, ni bil mir, berem pa da ene ženske majo skos težave s tem, dolga leta, uff.... Ampak se porihta to, sam potrpežljiv moreš bit!

kar se izcedka tiče, sm jz antitalent za prepoznat glivice, enkrat sm mela tak beli izcedek, grudast, pa niso ble glivice... tko da se jz na izcedek ne zanašam, ampak če te peče nevzdržno pol so ziher glivice.
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 10. Maj. 2010 23:29

a je katera že imela? mislim da jih imam jaz. skratka, že kakšna 3 leta imam na nogah 2 grozna nohta, rumenkasto obarvana, odebeljene in čudnega vonja..
heeelp, kako se naj tega rešim? kaj mislite o tem pisalu za noge - nailner repair?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 11. Maj. 2010 7:37

k dohtaru?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 11. Maj. 2010 7:57

Nailner repair ti ne bo pomagal, ker so glivice pod nohtom, ne na nohtu. Za to, da bi ti nailner repair pomagal, bi morala noht zbrusit čisto na tanko, kar ti ne priporočam, pa velika verjetnost je, da ti sploh ne bi pomagalo. Svetujem ti, da greš k zdravniku.
*Mustang*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 6. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Mustang* » 11. Maj. 2010 8:13

Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 11. Maj. 2010 12:43

bloom* napisal/-a:a je katera že imela? mislim da jih imam jaz. skratka, že kakšna 3 leta imam na nogah 2 grozna nohta, rumenkasto obarvana, odebeljene in čudnega vonja..
heeelp, kako se naj tega rešim? kaj mislite o tem pisalu za noge - nailner repair?


Zakaj pri takih zadevah vsi najprej tu vprašajo preden grejo k zdravniku... Sploh pa nevem kako lahko to trpiš 3 LETA?!
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 11. Maj. 2010 16:26

greš k osebnemu zdravniku, dobiš recept, jemlješ enkrat na teden eno tableto in lepo grejo stran ;) jemlješ pa kar par mesecev...da ti noht prerase. Če je to seveda res to ;)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Maj. 2010 17:24

schpeltza napisal/-a:Zakaj pri takih zadevah vsi najprej tu vprašajo preden grejo k zdravniku... Sploh pa nevem kako lahko to trpiš 3 LETA?!


To sploh ni veliko. Poznam osebke, ki sem jih (naključno ali ne) videla v noge in jim celo omenila, da sem zapazila da imajo glivice in da se da to kamot pozdravit, pa me ignorirajo. In imajo take grde (ne morem se drugač izrazit, ker to zgleda res odurno) nohte že krepko več kot tri leta. Pač, ne boli, ni moteče in folk to spregleda.

Imaš dve opciji, ali k zdravniku po recept (to je najbolje) za tablete ali kremo ali pa (če ti res primankjuje časa za čakanje) v lekarno po kremo Lamislil (eventuelno tudi Canesten, ampak je Lamislil bvoljši). S to kremo si namažeš noht in kožo okoli njega dvakrat dnevno, mazat moraš pa vse dokler ti ne zraste povsem zdrav noht. Če prehitro nehaš z bodisi jemanjem tablet ali mazanjem, se, navkljub temu da je del novozraslega nohta že zdrav, glivice namreč zelo rade spet pojavijo.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov