Glivica Candida

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 02. Okt. 2008 15:40

LP!

Zaradi bolečin v trebuhu, driske in kruljenja v trebuhu me je zdravnica poslala v labaratorij, kjer sem oddala vzorec blata.Na pregledu blata so mi ugotovili, da imam to glivico povečano.
Zanima me, če je imela katera že podobne težave in kako se je te težave znebila?
Hvala in LP
singing*girl23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 13. 4. 2008
Kraj: ok. celja

Neprebrana objavaNapisal/-a singing*girl23 » 02. Okt. 2008 22:25

hej :)

jaz imam podobno tezavo in sem nabavila tablete "dida"..moram reci, da ze po 3 dneh opazim obcutno razliko...napihnjenost se je zelo zmanjsala, pa zelodec me boli dosti manj...tako da---priporocam...zadeva pa je cisto naravna--cimetovo olje plus zelisca :)
upam, da ti bo zadeva kaj pomagala...
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 05. Okt. 2008 12:18

Meni pa je zdravnica svetovala samo probiotične jogurte in pa kapsule ekolostrum. Zdaj sem jih začela jemati, upam da bojo kej pomagale glede na to da so kr drage(okol 40 evrov).

Te dida kapsule se dobi v lekarni?A zdaj nimaš več težav ko jih jemlješ?

LP
Uporabniški avatar
smehec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a smehec » 07. Okt. 2008 12:14

singing*girl23 napisal/-a:hej :)

jaz imam podobno tezavo in sem nabavila tablete "dida"..moram reci, da ze po 3 dneh opazim obcutno razliko...napihnjenost se je zelo zmanjsala, pa zelodec me boli dosti manj...tako da---priporocam...zadeva pa je cisto naravna--cimetovo olje plus zelisca :)
upam, da ti bo zadeva kaj pomagala...


tudi jaz sem probala tablete dida, ampak so mi tak ugabne, da sem skoraj bruhala po prvi. kaj ti narediš, da se znebiš okusa po njih? ker sem še ful dolgo okusila ta okus... blek. ampak, če res pomagajo kot praviš, bom pač probala prenest ta okus
Ne sanjaj svojega življenja. Živi svoje sanje!
singing*girl23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 13. 4. 2008
Kraj: ok. celja

Neprebrana objavaNapisal/-a singing*girl23 » 07. Okt. 2008 21:05

jaz naredim takole: vzamem ju, potem pa zajtrkujem (vedno, ze 8 let, samo sadje-jabolka ali grozdje ali pozimi kivi/pomarance)...in okus izgine, takoj...ce pa ne, pa zvecilni mislim da bi mogu pomagat...no ja, meni sploh niso ogabne...pac naravne :) pomagajo pa, in to ful..jutri grem pa se alge nabavit, to meni ponavadi dela cudeze za vse tezave :)
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 08. Okt. 2008 0:12

*Penelope* napisal/-a:LP!

Zaradi bolečin v trebuhu, driske in kruljenja v trebuhu me je zdravnica poslala v labaratorij, kjer sem oddala vzorec blata.Na pregledu blata so mi ugotovili, da imam to glivico povečano.
Zanima me, če je imela katera že podobne težave in kako se je te težave znebila?
Hvala in LP


Hmmm, glavna stvar je prehrana - a te niso opozorili, da moraš zelo omejiti oz. izključiti ogljikove hidrate (predvsem sladkor) :) ? Brez tega ne bo šlo, ker so OH glavni vir hrane za glivice :wink: ..

Saj o tem je veliko napisanega - na internetu, v časopisnih člankih, v knjižnici si lahko izposodiš knjigo... Malo pobrskaj..

Tukaj npr. nekaj piše o tej temi:

http://www.svetjelep.com/prehrana/makro ... idiaza.php

http://www.svet-je-lep.com/prehrana/ene ... andide.php

http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=12871

http://www.princ.si/spekter_ucinkovitosti/candida.html

http://www.najnaj.net/kandida.html

http://www.svet-je-lep.com/prehrana/mak ... diaza3.php

http://www.kandida.si/
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 13. Okt. 2008 11:03

Ne, niso me obvestili. Samo za jogurte in te kapsule. Hvala za linke, vseeno pa me zanimajo ša izkušnje od kakšne tu gor...
LP
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Okt. 2008 21:37

sicer ne na podlagi mojih izkušenj. kolegica je mela kandido in si jo je odpravla, oz izboljsala stanje z strogo dieto.
nič alkohola. nič oziroma čim manj ogljikovih hidratov. čim več probiotičnih izdelkov (kefirji, lca jogurti in nevem kaj še vse. najbolj fajn je, če si glivice nabaviš in si sama doma delaš kefir, ker so v doma narjenem kefirju glivice res še žive, medtem ko so vsi tej jogurti dostikrat samo nategovanje potrošnikov, ker glivice ne preživijo tolko časa zapakirane v neprodušni flaškici) sicer ne vem kje glivice dobiš, najbrž je kje na kakem forumu to napisano. pol pa še miljaužnt enih tablet, alge, bion3 kapsule majo not ene kulture, ipd....sadje. čim manj cukra in sladkarij (spet ogromno Ohjev), sveža zelenjava, čim manj soli, olj in maščob. od mesa je jedla samo pusto belo meso in ribe.

zdej je v redu, tko da najbrž da deluje zadeva.
srečno!
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 13. Okt. 2008 22:06

^^ Ja, ampak večina sadja je tudi prepovedana, ker je sladko (še posebej suho sadje).. Priporočljive so pa grenivke.. Pa kisla jabolka so tudi ok :wink: .. Meni je zdravnica najprej rekla, naj se držim te protiglivične diete brez OH (se pravi stran vse sladkarije, testenine, kruh, pecivo, krompir, med, marmelade, sladke pijače, sladko sadje...), ki bo 'izstradala' kandido, glede zdravil (kemija) mi je pa zaenkrat odsvetovala, ker so dost močna oz. obremenjujejo jetra :? .. Dida so pa v redu, ker je pač zeliščna zadeva..

Pri takih zadevah je najpomembneje, da se odpravi vzrok oz. prepreči nadaljnje širjenje kandide (ki je, btw, normalna prebivalka vsakega človeškega telesa, le da gre tukaj za pretirano koncentracijo), ne pa samo zdravi simptome :) ..
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 17. Okt. 2008 14:44

Čudno, da mi zdravnica ni tega omenila :evil:
Hvala za nasvete, jih bom probala upoštevat. Če pa katera še kaj ve pa kar na dan z besedo :wink:
wistaria
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 1. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wistaria » 17. Okt. 2008 20:10

glede uravnavanja črevesne flore in boj proti candidi proporočajo tudi Molkosan http://www.farmedica.si/si/drugiizdelki/molkosan_vitality.html

meni okus ni všeč, sicer pa napitek še preizkušam - predvsem za zdravje
lrslovenija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 21. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lrslovenija » 21. Okt. 2008 12:48

spet isti odgovor aloe vera gel in težave bodo postopoma izginile. narava naredi svoje
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 29. Okt. 2008 12:09

Aloe vera v kapsulah ali kako? A potem sadje lahko jem, ali ne? Nekje pravijo da ja, drugje da ne :roll:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 30. Okt. 2008 18:29

*Penelope* napisal/-a:Aloe vera v kapsulah ali kako? A potem sadje lahko jem, ali ne? Nekje pravijo da ja, drugje da ne :roll:


A dej dej, tale gel aloe vera je prišel tale uporabnik reklamirat na forum in ga omenja čisto v vsaki temi :wink: ...

Sadja ne smeš jesti v velikih količinah - kot že rečeno, tistega z veliko sladkorja se moraš izogibati, priporočljive so pa grenivke, ker delujejo protiglivično :) ... Pa kisla jabolka so tudi ok..
Še enkrat malo poglej linke, ki sem jih zgoraj prilepila, meni je to najbolj pomagalo (res se ponekod nasveti malo razlikujejo, ampak z malo logike si lahko ustvariš svoj jedilnik) ..
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 03. Jan. 2009 22:14

Težko se je držati tako strogega jedilnika :? Ko me prime moram pojesti nekaj sladkega..in težave so še sedaj?Ali je možno da so samo zaradi tega in da ni v ozadju še kaj drugega?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov