Glivica Candida

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 29. Apr. 2013 12:19

Baaaby. sem imela enako kot ti in tega nimam več.Moram pa pazit kaj jem.
In zakaj ne bi recimo jemala Butifar ali pa lacto seven ? Saj to so samo bakterije,ki ti pomagajo,nič drugega
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Apr. 2013 14:48

Linex je tudi super, niso pa to zadeve primerne za stalno jemanje. Mogoče enotedenska kura, pa vidiš če je kaj boljše?
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 29. Apr. 2013 15:23

Prodaj-a napisal/-a:Baaaby. sem imela enako kot ti in tega nimam več.Moram pa pazit kaj jem.
In zakaj ne bi recimo jemala Butifar ali pa lacto seven ? Saj to so samo bakterije,ki ti pomagajo,nič drugega


Rada bi res čimbolj naravno če se že odločim kaj jemat :)
Zelo je težko črtat hrano. Pa sladko meni še ni krize, ampak sadje pa nič kruha, testenin in nevem še česa vse. Postane malce težko. Koliko časa si potrebovala da si se znebila tega? :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Apr. 2013 15:30

Podatki iz SMPCja za trde kapsule Linex forte.

Ena trda kapsula vsebuje najmanj 2 x 109 kolonijskih enot liofiliziranih mlečnokislinskih bakterij. Bakteriji Lactobacillus acidophilus (LA-5) in Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12) sta v razmerju 1:1.

Pomožne snovi: brezvodna glukoza in oligofruktoza (glukoza, fruktoza, saharoza). Ena trda kapsula vsebuje 22,74 mg brezvodne glukoze in 10,29−17,15 mg oligofruktoze.

Vsebuje praktično le mlečnokislinske bakterije in nekja sladkorjev, ki imajo vlogo polnila, veziva, drsila.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 29. Apr. 2013 15:59

Baaaby. napisal/-a: Rada bi res čimbolj naravno če se že odločim kaj jemat :)


Saj bakterije oz. probiotiki so naravni :) Jaz imam npr. Bactoflor, z vegansko kapsulo (brez želatine), ki se baje lahko jemlje kot prehransko dopolnilo tudi na dolgi rok :)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 29. Apr. 2013 16:04

Ojoj, zdaj je polno naštetih teh različnih tabletk. Naj malo vprašam v lekarni ali katero se vam zdi najboljše? :) (Linex, Butifar, Lacto seven, bactoflor, Dida)

Glede na cene se mi zdi, da je vse podobno, glede učinkov na prebavo pa tudi.

Pa koliko časa bi morala to jemat? Kakšen mesec? Več tudi nočem, itak bi hitro videla če pomaga. Se trudim zelo s prehrano pa se mi vseeno zdi, da brez tega bom res težko spravila nazaj na normalno stanje..
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 29. Apr. 2013 17:40

Prej sem jemala butifar,zdaj lactoseven občasno,drugače pa Flobian z hrvaške.In po flobianu vidim da je boljše.Edino kar sem opazila je to,da ne smem preveč mlečnega jest-pit.
>Meni se je stanje izboljšalo v 3 mesecih
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 29. Apr. 2013 19:35

Pa si 3 mesece jedla te tablete ali si se tudi držala diete brez sladkorja/OH..?

sem ugotovila,da je bactoflor ful dražji od Lactoseven. A je kakšna velika razlika ali je le cena?
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 29. Apr. 2013 19:38

Ima kdo kakšne izkušnje z Lacto lady mogoče? :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 29. Apr. 2013 21:31

Baaaby. napisal/-a:Pa si 3 mesece jedla te tablete ali si se tudi držala diete brez sladkorja/OH..?

sem ugotovila,da je bactoflor ful dražji od Lactoseven. A je kakšna velika razlika ali je le cena?


Za uspeh je treba oboje (vsaj najbolje je), ker prehrana brez OH ti izstrada kandido oz. glivice, ki so preveč razmnožile, probiotik ti pa hkrati dovaja tadobre bakterije - tako da se z obojim skupaj spet vzpostavi ravnovesje med glivicami in bakterijami v prebavilih ;) Brez diete težko, da se bo popravilo.

Jaz se spomnim, da sem jeseni brala neko raziskavo, ki so jo naredili glede različnih probiotikov v naših trgovinah, kjer so primerjai koncentracijo probiotika in ceno... in je najbolj kvaliteten in glede na izračunano koncentracijo najugodnejši (tj. koliko kapsul moraš pojesti - npr. pri enih cenejših je treba več kapsul na dan, tako da te dražje pride v bistvu, ker moraš več škatel potem kupit) bil ravno Bactoflor :) Ostalih ne poznam, ampak verjetno je učinek podoben.
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 29. Apr. 2013 21:34

Nobene diete nisem imela,ravno nasprotno.
lacto seven ti je isto v bistvu kot linex,le da je cenejši
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Apr. 2013 21:35

Jaz kupujem preko ebaya Acidophilus kapsule, so bistveno cenejše od vseh naših Linexov in tega in čist isto učinkovite. Če pa že, dobiš tud ProBIO kapsule pri nas, dobiš jih v DMu pa stanejo isto kot Linex, ampak jih je not 50. Imajo sicer manj CFU na kapsulo, ampak ni take bistvene razlike. Se pa pozna pri ceni definitivno in tud učinek je.

Jaz nič ne hodim kupovat v lekarne in me res jezi, kake cene v lekarnah nabijajo in OTC zdravilom in prehranskim dodatkom. Mafija. :evil:
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 03. Maj. 2013 10:19

V lekarno sem šla in sem pač vzela Linex. Unih Lactoseven niso imeli. So pa grozne cene res. ne mislim več tega kupvat. :mad:
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 03. Maj. 2013 10:23

Linex je drag. lacotseven drugače lahko naroči študi preko spletne lekarne ali pa ti ga lekarna sama naroči.Stane manj kot 6 e
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 03. Maj. 2013 12:49

Ma ja, meni je tudi reku farmacevt, da to bolj priporoča (Linex), ker je bolj pregledano blabla. Predvidevam, da je vse skupaj bolj eno nakladanje. Razlika v ceni je pa 7€ kar res ni zanemarljivo.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov