Glina

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 03. Feb. 2009 22:21

zivjo!
ali imate kasne izkusnje z glino, jaz sem slisala da je zelo zdravilna, odpravlja bolezni če jo uporabljas v razlićne namene /obloge na telesu ali pa jo pijes... ali ima katera ze izkusnje s to stvarjo?
jabka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a jabka » 04. Feb. 2009 20:15

Heyla!

Kar se tiče gline imam izkušnje predvsem z maskami za obraz iz gline in lahko rečem, da zelo pomaga, predvsem, pri mozoljasti, poškodovani koži.
Moja mami, pa si je pri poškodbi kolena delala tudi obloge iz gline in bolečine, so po nekem določenem času izginile in se tudi niso ponovile!

Uživa; adijo!;)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 04. Feb. 2009 20:26

Jaz sem dolgo časa uporabljala mešanico gline in vode/tonika/čaja kot masko za obraz, zdej se mi pa ne da več s tem pacat pa mam LUSHevo Staff of Life. Tud z glino sicer.
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 04. Feb. 2009 21:24

Uf...jest imam tud pozitivno izkušnjo. Namreč v lekarni se dobi ena glina v prahu, k jo je fajn imet doma. Super pa pride za razne male opekline. Sem se enkrat opekla, in pol daš glino gor na opeklino, zaviješ in čez noč ti vse zgine. Pol, čez par dni se mi sploh ni več poznal, da bi se sploh kdaj opekla. Super zadeva, pa še hladi zraven :)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 05. Feb. 2009 5:26

Ta glina je baje dobra tudi za pitje. Naj bi čistila prebavni trakt in odpravljala črevesne obloge.
Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 08. Feb. 2009 0:51

Ta glina je baje dobra tudi za pitje. Naj bi čistila prebavni trakt in odpravljala črevesne obloge


Hm, nism vedla da jo loh piješ-za katero "vrsto" gline pa gre? Glede na to da odpravla črevesne obloge-tole bo pa treba sprobat! :) Lp
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 08. Feb. 2009 9:01

mortisha napisal/-a:za katero "vrsto" gline pa gre?

najbolj ziher bo kr ašičeva glina v prahu za tole ;)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 08. Feb. 2009 11:23

moja mami jo je ze kupila pa jo bo začela piti, tako da poročam o rezultatih!
ta napitek z glino pijes 3 tedne potem imas premor in spet začneš piti.
odpravljala pa naj bi strupe iz telesa in tudi odkrivala kakšne bolezni v telesu; naprimer če si kje bolan te bo tisto začelo boleti in potem greš k zdravniku da te pozdravi. tako sem jaz slišala.
gala1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a gala1 » 08. Feb. 2009 15:47

Ja, telo se z glino lahko fajn sčisti, tako da se ob pitju pokažejo simptomi tam, kjer je kaj narobe. Nekaj časa se slabše počutiš, nato pa zelo kmalu odlično :wink: Glina je fajn tako za notranjo, kot zunanjo uporabo, treba pa je pazit, da se je ne dotikamo s kovino (npr. kovinsko žlico, ampak recimo leseno) in da se jo pri zunanji uporabi, takoj ko se na koži posuši, odstrani :zustimm:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 08. Feb. 2009 19:30

jst bi pa kupla glino za obraz, da si potem iz nje delaš maske, pa ne vem, kje se to dobi? gledala sem že neki po spletni prodaji, ampak bi raje šla v trgovino in kupla. a ve katera kje bi to imeli v lj?
gala1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a gala1 » 08. Feb. 2009 19:31

Daleč najboljša je ašičeva glina v prahu, ki jo lahko kupiš v vsaki lekarni :wink:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 08. Feb. 2009 23:10

jaz sem poleti uporabljala, citiram z listka, "100% naravno glino v prahu", z nje delala maske, pa se mi ne zdi, da bi bil kak poseben efekt. Je pa podjetja Papaja iz Trbovelj.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 10. Maj. 2009 14:20

sem si nabavila zeleno glino od akamutija in sprobala. moram rečt, da sem kar navdušena. moja koža je danes videt precej bolje (včeri sem imela izbruh mozoljev), včeraj sem si namreč nardila masko iz gline.
si bom pa nabavila v kratkem še glino za pitje, pa bom vidla, kako bo ... jo je katera že pila?
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 13. Feb. 2013 0:18

obnavljam temo.

mam namen to kuro s pitjem probat. pričakujem da mi bo celulit z rit odplavilo hahahah :D
Uporabniški avatar
Čmona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 22. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Čmona » 01. Mar. 2013 19:19

Ja moja mama jo uporablja , naročila jo je prio temu zdravilcu al kaj je že Majes. No ta glina ni v prahu , jo uporablja ker ima veliko pik in peg sumjivih , celo pila jo jo en čas, am kolko vidim je zadovoljna.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov