Glavobol [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dzeljan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dzeljan » 03. Sep. 2005 10:39

jaz sem ravno ta teden dobila diagnozo in imigran. zato me zanima...ali katero izmed vas tudi muči migrena? kako se z njo spopadete? jemljete kakšna zdravila in ali pomagajo? in kakšni so njihovi stranski učinki?

hvala za odgovore:)
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 03. Sep. 2005 10:40

jst jo fasem predvsem ob menstruaciji...
ne nardim nic.. spustim roleto, pogasnem luci in zaspim... sej mine.
dzeljan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dzeljan » 03. Sep. 2005 10:54

meni traja 2-3 dni. ne prime aspirin, nalgezin, ketonal... sam lezim v temi in cakam da mine. ful vpliva na kvaliteto zivlljenja da ne govorim o moznosti za delo. upam, da bo zdaj kaj bolje.
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 03. Sep. 2005 16:54

jz mam tud migrene, samo na srečo ne tako hude... Te tablete so bolj tako tako... včasih pomaga "naravno zdravilo" ki pa je nadvse ogabno...turška kava in limona... probaj mogoče pomaga...sicer je res zanič ampak vseeno boljše kot pa migrena. pa tema obvezno, nič svetlobe...
Je pa šla moja prijateljica k alternativnemu zdravniku in se ji stanje izboljšuje
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!
Uporabniški avatar
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cosmy » 03. Sep. 2005 18:57

jest sm mela včasih migrene - posledica pretresa možganov v otroštvu... ful je blo hudo, nism prenesla nobenga hreupa, nobene svetlobe. Hvala bogu je po parih urah minilo... tko da , ponavad sploh nism vzela tableta, ker ni nč pomagal

še večji hvala bogu pa, da so me povsem minile, zlo redko me še ful glava boli, ampak daleč od tega, da bi bla migrena
Peek-a-boo!
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 04. Sep. 2005 0:09

Mg/Ca
400 mg Mg / 100 mg Ca dvakrat na dan

Feverfew (Tanacetum parthenium) Bolhač po naše
250 mg vsako jutro,priznano naravno zelišče za migrene v angliji.

5-HTP
100 mg 3 krat dnevno,deluje kot antidepresant-dobiš v IT.-triptoh

Riboflavin B2 vit.
400 mg vsako jutro.

Vitamin C 1000mg trikrat na dan


Pantothenska kislina,b5 dvakrat dnevno do 1000mg

Naravno in deluje :!:
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 04. Sep. 2005 9:19

U ja tud mene vsake tok časa popade taka migrena, da bi se kr ustrelila, da bi blo na hitr vsega konc... :cry: No, jst se ponavad nafilam s Caffetini in grem spat... :?
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 04. Sep. 2005 10:04

Mene 1x na mesec sigurno zgrabi huda huda migrena, vzmamem 1 aspirin migran, počakam pol ure in potem se začne bruhanje in objemanje wc školjke nasledne 2-3h, in ko se končno zbruham grem lahko spat,prej ne morem niti zatisnit očesa. In imela sem jo pred 14dnevi točno pred izpitom,ko se je blo treba učit.
In ponavadi so pri meni pogojene s prehrano. Če jem nekaj kar mi ne paše v želodcu,se začne najprej z blagim glavobolom,ki se prevesi v grozno migreno. Mislim to je pravo muučenje,mislim kdo jo je izumil :evil: :cry:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 04. Sep. 2005 17:23

Moj brat jo ima včasih. Ko je res hudo, samo v sobo, zapreti vse, da je tema in ležati.
Migreno dobi na določeno hrano (npr. čokolada-ne bela, breskve, mleko ipd.). Te hrane, za katero ve, se enostavno izogiba. Drugače pa jemlje tudi neke tablete, ne vem točno katere.
Uporabniški avatar
pikica69
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 1. 3. 2005
Kraj: girl next door

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica69 » 04. Sep. 2005 18:05

jst mam vcasih kako migrenco... pa vcasih pomaga dvojna doza nalgesina (kat naenkrat), vcasih pa nc. pa tut sam v sobo, brez hrupa in brez vonjav.....

drugo mi nc ne pomaga...
"well, that answers one question but arouses several others!"
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 05. Sep. 2005 7:42

ufff moja sestra je mela hude migrene ... tko da je bruhala ... šla je na razna slikanja in odzeme krvi ... pa pravjo da ma preveč kalcija :!: v krvi in se more držat stroge diete, ker se ji lahko zamašijo žile ... to je bil vzrok njenih migren ... dobila je pa ene konjske tablete, da je čist zdrogirana, ko jih vzame ... prej je pa jemala ketonal ... sam zdej je mal bolš ... sam čokolade ne sme jest ;)
joj, men se migrene tok poredko zgodijo ... in more bit res vse narobe ... mogoče 2x letno, pa še to pozimi :? ... hvala bogu .... če je, grem pa direkt spat ...
Uporabniški avatar
Inchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 1. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Inchy » 05. Sep. 2005 8:07

Jaz sem mela že od mojega 10 leta dalje zelo hude migrene. Bruhanje, temneje pred očmi, res hude bolečine, včasih sploh nisem mogla oči opret. Na začetku so mi pomagali še lekadoli in aspirini, kasneje nalgesini - seveda po več skupaj. Ko me je začela boleti glava, sem se vedno ulegla, v sobi dala rulete dol, potem pa poskušala čimprej zaspati, vedno sem poslušala kakšen zelo mniren cd in poskušala vse moje misli osredotočiti samo na glasbo in ne na bolečino. Ponavadi sem vmes še bruhala, če po določenem času tablete niso pomagale, pa so me kasneje začel vozit po inekcijo - ta je vedno pomagala, čeprav sem bla po njej totalno zadeta.
Glavobole sem imela po trikrat do štirikrat na teden, zato mi ni treba posebej poudarjat, da je bilo to zelo moteče za moje delo v šoli ali v službi.
Pred dobrim letom pa sem začela z zdravo in urejeno prehrano, veliko športa in rezultati so bili fenomenalni.... ne samo da sem zgubila skoraj 20 kg, tudi migrena je izginila!! V bistvu sem tega še veliko bolj vesela kot pa to da sem shujšala. Zdej se mi pojavi mogoče enkrat na dva meseca, pa še to v veliko milejši obliki kot včasih.
jaz sem pri sebi ugotovila, da me začne boleti glava če spijem premalo tekočine, če pojem preveč OH, čokoladi se je treba sploh izogibati ali pa sveeda če sem pod stresom. ampak to je pomagalo pri meni, pri komu drugemu je vzrok lahko čisto drugje.
Sem pa nekje prebrala, da migrena ni bolezen, ampak simptom nečesa.

lp
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 05. Sep. 2005 8:10

to pa je res huda migrena,ne običajni glavoboli,kot so imele nekatere. :!:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 05. Sep. 2005 8:11

jst sm dobla migreno od kontracepcijskih tabletk. vsak mesec med pavzo ko ne ješ tabletk, sm obvezno mela glavobole in včasih tudi migreno. res je grozno ker enostavno ne moreš več nič delat. tut jst vedno takrat bruham.
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 05. Sep. 2005 8:16

Migrena se v glavnem pojavlja v mladostni dobi mnogokrat podedovana.
Je kronična bolezen z napadi bolečine,ki obsegajo polovico glave.
Časovno traja od nekaj ur do celega dneva poleg glavobola so še:slabost
solzenje oči,znojenje,bruhanje,vrtoglavica,svetlikanje pred očmi(iskrenje kot zvezdica....Bom še kak čajček našla,da ne boste jedle teh tablet.
Itaq pa delajo zdravilo iz zelišča :!:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov