Ginekološki pregled

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Avg. 2013 10:01

Pri moji mal drugač zgleda :)
Počakam mal pri sestri, potem grem pa v ordinacijo, se vsedem za mizo in se pogovorim z ginekologinjo o menstruaciji, problemih, če jemljem tablete, morebitnih živorojenih otrocih ( :D ) in nosečnostih itd. Potem šele grem v kabino in se slečem (spodnji del samo) in zlezem na stol. Enkrat mi je po končanem "klasičnem" pregledu pregledala posebej še dojke, samo to je bilo samo enkrat. Moja je drugače super, ker ves čas razlaga, kaj dela in opozori, če bo morda kaj neprijetno. Samo uno "bodi sproščena" mi gre na živce, ker njej je lahko reči, ko je na drugi strani stola :D
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 06. Avg. 2013 12:15

Ko sem ponavadi tam, pa tudi ko sem prvič bila, je bilo tako, da me je ginekologinja povabila v ordinacijo, sem za sabo zaprla vrata, da sva bili sami, sem se usedla na stol pred njo in se je z mano prvo malo pogovorila, nato pa me še povabila, da si za zaveso, ki je bila poleg, slečem spodnji del in se usedem še na stol za pregled, nakar me je tudi pregledala. Ker imam nenavadno ozko, trdo mišičje v nožnici, ki je drugače normalno delujoča, mi je pregled bil izjemno neprijeten, a naj nekomu, ki nima teh težav, ne bi bil.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 06. Avg. 2013 12:27

kaj pa če je mislila prvi pregled, kot na splošno prvi, torej brez dejanskega pregleda? :D
ker kolikor vem, se tam samo pogovarjaš :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Avg. 2013 12:52

Jaz sem na svoj prvi pregled prišla po tabletke. Vprašala me je, če sem že imela spolne odnose in ker je bil odgovor pozitiven, me je pregledala.
Če še nimaš spolnih odnosov, se pa samo pogovoriš, verjetno o čemerkoli že pač (verjetno kontracepciji ali kar je pač razlog, da prideš na pregled).
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 06. Avg. 2013 12:56

aja, zanimivo :D
no, jaz sem tudi prvič šla po tabletke in sem isto že imela spolne odnose, ampak me je na dejanski pregled naročila komaj čez dobro leto :) pa še to takrat, ko sem po enem letu prišla nazaj na posvet glede prenehanja jemanja tabletk :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov