Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 08. Maj. 2012 11:06

Pokliči ginekologa in povej, da imaš hujše probleme. Moral bi te naročiti v roku 2 dneh, in ne šele čez 2 tedna. Pojdi čim prej, ker z jajčniki se pa res ni za zajebavat.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 13. Avg. 2012 13:21

A kdo ve a Igličarjeva naroča preko elektronske pošte?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 14. Avg. 2012 9:39

Js bi se vprašala, če sploh naroča :) Na njeno listo je trenutno izredno težko pridt, ker ima ogromno pacientk in mislim, da trenutno sploh ne naroča novih...
bluebird
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 2. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bluebird » 21. Nov. 2012 13:45

Lep pozdrav,
stara sem 20 in bi se rada naročila na pregled h ginekologu.
A je to treba osebno tja pridt da si izbereš ginekologa ali lahko preko telefona? koga priporočate?
Kam sploh morm poklicat?

Hvala
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Nov. 2012 14:26

Iz kje pa si?
najdi ginekologa v svojem mestu oz. kjer zivis, v ZD recimo.
malo prebrskaj po netu, malo preveri koga hvalijo...

V Mb je meni osebno top Renata Zavrsnik Mihic. V Lj sem slisala da hvalijo eno ginekologinjo v ZD Bezigrad, pa tut za katarino Kolar Kurent sem slisala dobre stvari.
ce slucajo studiras v Lj in bi rada v Lj ginekologinjo, pojdi v ZD za studente (Askerceva 4 se mi zdi). Tam imajo tudi ginekolosko ambulanto.

Je pa res, da zna bit problem pri sprejemanju novih pacjentk.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 21. Nov. 2012 14:46

lahko pokličeš ali greš osebno tja, je vseeno.

kot je že vesna omenila, zna so eni precej zasedeni in te lahko zavrnejo.
tu so tabele, ki kažejo kolko so kaj zasedeni in posledično, kdo te lahko zavrne in kdo ne.
http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/vrstagradiva/6F2CAD56EE119706C125770B00390171?OpenDocument
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 21. Nov. 2012 14:48

Mislim, da je čist dovolj če pokličeš po telefonu in rečeš da se prvič naročaš pol te pa itak vprašajo katero bi rada imela oz. sama poveš, če jih je pač več na izbiro tam in če je prosta pol te naročijo, če ni pol pač drugega izbereš.

Jaz sem se prvič želela osebno naročit ker sem bila ravno s prijateljico tam in me je lepo domov poslala češ, da naj po tel. pokličem (je pa full težko dobit sploh koga na tel.) ker se njej pač ni dalo vstat in dva metra it po papirje al karton.
Yada, yada, yada...
Lizzy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 13. 5. 2012
Kraj: Kamnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzy* » 29. Nov. 2012 19:47

ŽIIVJOOO jz sm stara 17 let in bi arda šla na tabletke, ampak nism čist sure, ker slišim tudi slabe stvari teh tablet, ker konc koncou so tablete in hormoni. tko da sm mal skeptična. ampak smz najbolša kontracepcija, če imam rednega fanta in spolne odnose. tko da kira ginekologinja iz LJUBLJANE je najbolša?oz katere so najbolše? in katere tablete bi priporočale (imam težave z aknami, pa zredila se tut neb rada :P). hvala:)
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 29. Nov. 2012 20:31

Jz ti svetujem raje kondome. Če je fant proti, mu povej, da se bo sčasoma navadu. Ful si še mlada, glej na svoje zdravje, sploh zato, ker vprašanje če boš čez par let še vedno s tem fantom, je dost šans, da ne boš ostala s prvim, zdravje je pa le čisto tvoja stvar ;) Tud je dost pri kondomih v družbenem prepričanju, recimo na Japonskem vsi - (večina)uporabljajo samo kondome, in se s tem noben ne obremenjuje.
Lizzy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 13. 5. 2012
Kraj: Kamnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzy* » 29. Nov. 2012 20:46

ampak men je s kondomom res bedno hh :D in mam tri prijateljice k uporabljajo tabeltke in so zlo dobre. menstro majo zdej čist točno na datume, ne boli jih več, koža se jim je zbolšala itd :)..
Weilyi.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Weilyi. » 29. Nov. 2012 23:10

Ginekologinje iz Lj, ti ne morem nobene priporočat, ker jo imam sama iz Domžal, lahko pa ti povem malo glede tabletk.
Jst imam tabletke Yaz in sm zadovoljna z njimi, čeprav je sprva kazalo slabo, da sem jih že skoraj hotla zamenjati. Ko sem pojedla 1. tabletko mi je bilo cel dan tako slabo in še potem par naslednjih dni me je glava bolela, ampak se je potem to uredilo. 1. mesec je bilo malo vmesnih krvavitev, ampak ni blo panike. Potem mi je libido padu na nulo, kar me je fuuul zmotilo! Mislila sm, da se ne bo nikoli popravilo, ampak se tud to je. :) Telo se je moralo privaditi na vse te hormone. Zdaj mi je super, nobenih problemov več. Koža se mi je poboljšala in tud zredila se nisem. Verjamem, da ti je s kondomom bedno, tako da če hočeš tabletke se pojdi naročit. Meni je tuud mnogo boljše brez kondoma, pa sem kondom prakticirala 1 leto + menstro imam bolj redno, kar je prej nism imela. Je pa res, da so se meni pojavile manjše bolečine v 1. dnevu menstre, kar pa pred tabletkami nism imela nobenih problemov.
Tako vidiš, da vsaka punca drugače reagira na tabletke in ni nujno, da ti bodo že prve ustrezale. Moja kolegica je mogla 3 vrste tabletk zamenjat, da je našla njej ustrezne, medtem ko moja sošolka sploh ne more jemati tabletk, ker ji sploh nobene ne ustrezajo. Vedno je nekaj narobe.
Ampak se splača poskusit, če si to res želiš. :) Saj ti bo ginekologinja svetovala kako pa kaj. :)
Pika|
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika| » 02. Dec. 2012 21:11

Lizzy* ginekologinjo najboljše da si poiščeš sama. Naroči se k eni, malo poglej po internetu ko imaš naštete za vsako regijo posebaj. Pokliči, se naroči in bo to to. :)
Če imaš rednega fanta in redne spolne odnose so KT res praktične. jah, glej vsaka stvar ma dobre in slabe stvari tako tudi tabletke. sama imam tabletke Yaz in sem ful zadovolna z njimi. od začetka ko se je telo še navajalo sem mela podobne probleme kot Weilyi, ampak pol se je telo navadlo in zdaj je vse ok..
sicer pa vsaki ženski se telo drugače odzove na KT tako da res najbolje da obiščeš ginekologa in tam ti bojo najbolje svetovali. :) kr pogumno! :)
drejča
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a drejča » 25. Jan. 2013 20:11

Pozdravljeni,

stara sem 17 let in bi rada dobila tabletke. Vendar pa ne vem, kako naj si najdem ginekologinjo. Sem dvema že poslala mail, če sprejemata nove pacientke, pa mi nobena ni odpisala. Drugače sem iz Celja in bi bila zelo hvaležna, če bi mi kdo lahko pomagal.
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 25. Jan. 2013 20:47

pokliči po telefonu, če se ti ne javijo pa pojdi osebno tja
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 26. Jan. 2013 16:27

Tako kot je napisala pupika. Jaz dr nikoli ne pišem mailov, ampak vedno pokličem, oziroma se tam namalam.
Lahko pa še osebno dr vprašaš, kje kaj jemljejo nove paciente.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron