Ginekologija [Združene teme]

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a aderyn » 31. Jan. 2011 9:35

Dizzy.girl,
jaz sem se ravno pred pol ure prvič naročila na Aškerčevi pri dr. Fazarinc in me je dala že čez 10 dni, kar je res hitro! :) Za prvič moraš it osebno tja, ko pride sestra ven pa rečeš, da bi se naročila in te pokliče k sebi in ti najde en datum. Jaz sem rekla, da bi se naročila za pregled in za KT. Kaj več o sami ginekologinji pa ti lahko povem čez 10 dni :D Sem pa slišala same dobre stvari tako o dr.Fazarinc kot o dr.Kuhelj-Recer, prvo sem izbrala le zato, ker sem se hotela čimprej naročiti in je danes pač delala zjutraj :)
There are no shortcuts to any place worth going.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 31. Jan. 2011 11:24

O, hvala za info Aderyn, to je pa res hitro, bom šla jst tut še ta teden :)
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 21. Feb. 2011 10:38

NOVO:

Ravno sem dopolnila 20 let in zaenkrat še nisem bila pri ginekologu, ker pač nisem potrebovala. Glede na to, da študiram v mariboru, sem na internetu prebrala že veliko mnenj kam bi bilo najboljše iti.
No, sedaj pa je prišlo do tega, da mi menstruacija zaostaja. ponavadi, če že, zaostane en dan, sedaj pa zamuja že dva.
Že prej sem bila nekako najbolj odločena za dr. Suzano Završnik. Zanima me, kako je s tem, če jutri še vedno ne bo menstruacije. ali se to lahko kar tja pokliče in te takoj vzamejo, čeprav še nimam ginekologinje nikjer? hvala.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 21. Feb. 2011 10:58

Mislim da te ne bo kar takoj vzela ker ti zamuja dva dni(mene še po petih dneh ni hotla). Verjetno te bo pa naročila na redni pregled če še nisi bila nikoli, nevem kako je v MB ampak ponavadi je treba kar nekaj časa čakat da prideš na vrsto.
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 21. Feb. 2011 11:03

torej kaj lahko sploh naredim, če menstruacije v naslednjih dveh še vedno ne bo? ali naj kar sedaj pokličem tja, povem, da bi se rada naročila za redni pregled in razložim situacijo?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Feb. 2011 11:29

Če M ne boš se nekaj dni dobila, bi jaz na tvojem mestu najprej naredila test.
Še vedno pa bi se naročila pri ginekologinji.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 21. Feb. 2011 11:31

Prvo kolikor jz vem si izbereš ginekologinja in ti ona odpre karton, podpišeš nek list o osebni ginekologinji in to je to. Za pregled je itak naročiš, pokličeš in dobiš datum, ki pa je odvisen od zasedenosti ginekologinje... Osebno menim da če nisi noseča (nardi test?) ni neke grozne panike če ti M zamuja že par dni, lahko da je sam stres... To niso nujna stanja, da te kar mora urgentno vzet.
Za nujne primere je itak dežurna ginekološka v večjih mestih...
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 21. Feb. 2011 11:39

hvala vsem. ginekologinjo bom poklicala še danes, če pa M v naslednjih dneh ne bo, pa naredim test...
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 24. Mar. 2011 18:54

imam eno vprašanje. stara sem 17 in nikoli še nisem šla h ginekologu. zdej mam pa resnega fanta in sva se pogovarjala o kontracepcijskih tabletkah. pa me zanima kaj priporočate kam bi lahko šla k ginekologu da bi čimprej prišla na vrsto? greš to lahko kamorkoli? sem pa iz ljubljane..hvala za odgovor;)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 24. Mar. 2011 20:28

Greš lahko k tistim ginekologom, ki še sprejemajo pacientke oz. niso prezasedeni.
Karton odpreš pri izbranem G in to je to.
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 04. Apr. 2011 20:03

aha..pa katera ve kam bi lahko šla da bi čimprej prišla na vrsto za prvi pregled? ker sm šla dons nekam pogledat pa je čakalna doba 240 dni..://
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Apr. 2011 20:07

Samoplačniško? Klinični center, 35€ :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 05. Apr. 2011 12:14

Ja, ampak tut tam kr cakas, sicer manj kot pol leta, ampak vseeno...
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Apr. 2011 13:16

Ne pa ne :P Ko sem šla prvič v kliničnega k ginekologu pred letom in pol, sem bila v roku 1 tedna na vrsti.
Tudi sedaj, ko jim pošljem mail za naročit se, sem na vrsti takoj (že prvič ko moj ginekolog dela).

Imajo pa tale mail za naročanje: narocanje.spec.gin.amb@kclj.si
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 05. Apr. 2011 14:09

Sej to je Leonisce, ane? Ce slucajno ni, pa my bad :P Js hodim v Leonisce in vedno cakam vsaj en mesc za pregled, razen, ce je nujno, potem me narocijo se isti dan. Samo po recept pa tudi lahko pridem katerikoli ponedeljek, ko dela moja ginekologinja popoldne.
Live. Love. Surf.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov