1. ginekološki pregled

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 23. Okt. 2013 19:14

dot napisal/-a:^^ Odvisno od pojmovanja, ona je verjetno pač želela povedat, da ne želi, da ji ginekolog pretrga deviško kožico v tistem tehničnem pomenu, ker bi rada doživela vse v enem paketu s fantom :)
ja misla sm to :D

Bojana12 napisal/-a:Tudi meni se je pretrgala že pred prvim spolnim odnosom. Sem bila kar malo prestarašena zakaj krvavim izven cikla. Ginekolog pa res ni noben bavbav, vsaj moja zdravnica je zelo nežna in uvidevna
kk je pa ginekologinja reagirala na pregledu ko je vidla da ni več deviške kožice :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 24. Okt. 2013 2:54

Kako pa naj bi reagirala? Saj verjetno ni bila prva, ki jo je videla brez deviske kozice. To zastarelo misljenje o deviski kozici izhaja se iz starih casov, ko je morala zenska deviskost ohraniti do poroke, saj je samo po deviski kozici moz vedel, da je se nedolzna. Ce na porocno noc bognedaj ni zakrvavela, je moz seveda "vedel", da ni vec nedolzna (cetudi je bila). V glavnem, deviska kozica ima oz. je imela nek pomen samo v psiholoskem smislu in nic drugega. Danes vemo, da se lahko pretrga tudi ob sportu, uporabi tamponov itd., tako da sekirat se zaradi tega res ni treba in ginekologinja te nikakor ne more razdevicit. Mogoce pa se ti je ze pretrgala in sploh ne ves ali pa je sploh nikoli nisi imela? Pa tudi ob prvem spolnem odnosu ni nujno, da se ti pretrga, ampak to nikakor ne pomeni, da si se vedno nedolzna. :D
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 24. Okt. 2013 9:15

Himen je lahko luknjičast, bolj ali manj prožen, bolj ali manj močan ... in dejstvo je, da se lahko pretrga že med masturbacijo, med športom, z uporabo tampona ... ali pa se pri prvem seksu niti ne pretrga. In ginekologom je povsem vseeno, kar se tega tiče, predvsem pa vedo, da je povsem mogoče, da dekle še ni seksalo, pa nima več ''deviške kožice'' ... pa da ne bi o tem, da to, da ti fant pretrga himen, ni nič posebej romantično, kvečjemu je ovira, lahko je zelo boleče, če je on še nedolžen, mogoče ne upa dovolj pritisnit, je živčen, izgubi erekcijo, boli tudi njega ...
mmmmateja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a mmmmateja » 25. Jun. 2015 18:59

Zanima me, ali ginekolog opravi pregled na prvem obisku. Naročila sem se zaradi kontracepcijskih tabletk saj imam redne spolne odnose.
Prosim za hiter odgovor, hvala že v naprej :))
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Jun. 2015 20:51

odvisno od ginekologa, gužve... Vsekakor ti svetujem da se naročiš za PAP test, če te morda zdej ginekolog ne bo pregledal.

Moj 1. ginekološki pregled - se ga niti ne spomnim, nič posebnega torej, valda mi je blo mičken smotano, ampak se potem kmalu navadiš, da pač ima ginekolog milion pacient na dan in da ti nima bit kaj nerodno...

Šla sm pa na pregled po 1. sexu, tko da ne vem kak zgledajo pregledi ko si nedolžna, slišala sm da naj bi bli skozi ritko...
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 26. Jun. 2015 15:28

Jaz sem pri 19ih šla po tabletke in me ni nič pregledala, samo standard podatke je vzela- višina, teža, pritisk, bolezni v družini ... me je pa naročila na bris, ampak na to te tako ali tako sami pozovejo, ko dopolniš 20 let.

Skozi ritko v primeru nedolžnosti- wtf? :eek:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Jun. 2015 15:54

ŠIrjenje nekih mitov, ki lahko kakšno punco po nepotrebnem prestrašijo, se mi zdi popolnoma nesmiselno. V primeru nejasnosti priporočam google in prvi ginekološki pregled, ker danka, debelo črevo&co. definitivno ne spada med reproduktivne organe. V teoriji bi se to naj izvedlo, v moji polletni praksi na ginekološkem oddelku pa ni bilo niti enega takega primera. Ker če je bilo karkoli narobe se je opravil normalen pregled. Da ne bom pregroba :)
Zadnjič spremenil emanuela, dne 26. Jun. 2015 17:15, skupaj popravljeno 1 krat.
The world is as you are.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 26. Jun. 2015 16:56

Če sm dala napačno info se iskreno opravičujem, punce so tak pisale na drugih forumih...

Kako pa se nedolžno punco pregleda?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Mar. 2016 18:42

Si bom prav vzela minutko in pohvalila Dr. Misa Rajica, ki je pred kratkim prisel v studentsko ambulanto na Askercevi. Vem, da je precej punc tja hodilo k eni zenski (Fazarinc) in jim je bilo malo nelagodno, ko so slisale, da jo bo zamenjal moski. No, kakorkoli ze, tudi sama sem se danes koncno(!) spokala na prvi pregled in priznam, da mi je blo sinoci slabo od nervoze.. Nisem imela pojma, kaj naj pricakujem, ker na sreco nisem nikoli kaj veliko hodila po ambulantah. :)
Ampak je tip res super, sproscen, profesionalen, vse ti po 'kmecko' razlozi.. Nonstop me je spravljal v smeh, ker sem mu priznala, da sem malo zivcna, itd. :D Pa Queene si je vrtel na youtubu, sem hotla kr se malo pohengat :P
Plus brez problema mi je zrihtal napotnico za en poseg, za katerega so vsi trdili, da je 100% samoplacniski. Skoraj zavekala od srece, glede na to, da nimam ravno vsak dan jurja viska na racunu :')

Skratka: 5/5
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 12. Mar. 2016 13:24

Se strinjam. :top: prejšnje ginekologinje Fazarinc pa raje ne bom komentirala, glavno da se je spokala. :)

Meni je pri tem ginekologu najbolj všeč, da se mu vidi, kako sproščen je in da se ne dela nekega hudega znanstvenika, ki je požrl pamet celega sveta. :roll: tako smo tudi pacientke bolj sproščene in nam ginekološki pregled ni nekaj, kar je treba opraviti po hitrem postopku pa čao, se vidimo čez par let.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 22. Mar. 2016 14:39

čuftika napisal/-a:Če sm dala napačno info se iskreno opravičujem, punce so tak pisale na drugih forumih...

Kako pa se nedolžno punco pregleda?



ultrazvok (torej nasloni na trebuh na predel medenice), vaginskopija
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 23. Mar. 2016 15:14

Se je že kdaj kateri zgodilo, da je morala iti na ponoven odvzem brisa, ker so rezultati prvega pokazali, da bris ni OK?
Sicer so mi povedali, da to ni nič kaj takega, da so ob ponovnem brisu, lahko rezultati ok, ampak mi je vseeno precej neprijetno, malo me je strah :/
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 23. Mar. 2016 17:41

Ja, moja sestra hodi bolj redno, na pol leta ... ampak ne vem, kaj je fora - celo življenje hodiš na pol leta, ker je toliko večja nevarnost, da postanejo celice rakave? :? Ali pač postane bris v redu sam po sebi, če niso nevarne spremembe?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Mar. 2016 17:53

ja, brez panike. nima te ničesar bit strah. raje večkrat kot manjkrat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 23. Mar. 2016 19:52

Če se po prvem brisu pokažejo atipične celice, si napoten na odvzem drugega brisa. V primeru, če se tudi v drugem brisu pojavijo te celice, se postavi diagnoza (torej diagnoza PAP C od 1-10), napotijo te na testiranje za HPV. načeloma ti naredijo tudi biopsijo ter odščip teh predrakavih celic, potem pa greš vsake pol leta/leto na bris, kjer se preverja, če se je stanje poboljšalo (torej, če je bris negativen oz PAP A).

jaz sem se totalno napsihirala, itak sem hipohonder in sn bla zihr, da mam raka. mislim, da sem dala cel internet skozi, prebrala mnenja na ogromno forumih itd... dejansko je ogromno žensk napotenih na dodaten pregled, pa je na koncu vse ok.

sam nekk ne morn odmislat, vem, da ne bi smela delati paniko, ampak mi je grozno
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov