1. ginekološki pregled

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 06. Maj. 2009 17:12

Meni nič ne pošiljajo. :D Vem sama kdaj približno imam pregled (enkrat na leto pač) in mal prej pokličem in se pozanimam o točnem datumu. :)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 06. Maj. 2009 18:21

lesnik napisal/-a:Če pa si še nedolžna te pogleda z ultrazvokom.



???
ultrazvok? a resno? ker men je ze takoj prste not tlacu?
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 06. Maj. 2009 18:23

piškotek* napisal/-a:Seveda te pregleda, saj ne greš h ginekolgu samo takrat ko imaš težave. Kar se brisa tiče je na 3 leta, priporočljivo pa je da si vmes enega plačaš sam.
Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi v tistih 3 letih.



jst sm ga mela par mesecov nazaj pa mi je rekla da se cez eno leto spet narocim...pa ni blo se niti izvida,ki je pa drugace normalen. ti mas 3 leta?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Maj. 2009 21:33

..
Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 20. Okt. 2013 18:52

Živijo, upam da ni podobna tema že kje odprta..

Zanima me, čez 1 mesec imam prvi pregled pri ginekologu, zaradi bolečih in močnih menstruacij. Spolnih odnosov še nisem imela in me zanima če bo ginekologinja vseeno opravila vaginalni pregled ali ne? Kako takšen pregled oz. pogovor sploh poteka/izgleda?

Hvala za odg.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 20. Okt. 2013 19:51

Po mojih informacijah naj se pregled ne bi opravil, če še nisi imela spolnih odnosov. No, tudi če ga bo zdravnica opravila, ni to nič groznega. Vseh nas je bilo prvič strah. Ampak jaz sem na koncu šla iz ambulante popolnoma pomirjena, ker je bil strah res odveč. Zdravnica itak ve, da je to tvoj prvi pregled in ti bo vse razložila. Najbrž te bo samo vprašala o tvojih težavah.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 20. Okt. 2013 19:57

Najprej se bo pogovorila s tabo, nato pa te be verjetno pregledala, ker samo iz pogovora ne bo mogla ugotovit, zakaj imas bolecine. Da se prvi pregled ne opravi dokler nimas spolnih odnosov, velja samo za preventivne preglede v primeru, da nimas nobenih tezav. Ce pa ima zenska tezave, je pregled vcasih potreben, ne glede na to, ali je ze imela sp. odnose ali ne. Verjetno bo naredila vsaj ultrazvok, kar pa lahko opravi cez trebuh ali pa vaginalno. V vsakem primeru ni nic groznega, tako da kar brez strahu.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 20. Okt. 2013 21:14

Tudi če še nisi imela spolnih odnosov, te bo verjetno pregledala, saj imaš težave. Ko sem jaz obiskala prvič ginekologa, sem imela iste probleme kot ti, torej boleče M in spolnih odnosov še nisem imela.
Prvo se pogovoriš, tako te mine tudi strah oz. te ginekolog nekako pomiri glede pregleda. Meni je vstavila en prst v nožnico in pretipala trebuh v predelu jajčnikov, nato naredila ultrazvok čez trebuh. Je pa sicer boljši vaginalni ultrazvok za te zadeve, ampak ga ravno zaradi tega ni opravila - je rekla, da bo počakal za po spolnih odnosih :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 20. Okt. 2013 21:31

meni so trebušni ultrazvok naredli pri splošni zdravnici, ginekologinje sploh omenjali niso :?
Uporabniški avatar
RosaDiamante
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a RosaDiamante » 22. Okt. 2013 19:22

Aja, ker mi res ni da bi mi vakinalno pregledala ker to pomeni da mi me razdevičla :/
Hvala drugače za odg. :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Okt. 2013 20:16

^^ Hah, to pa ne, saj deviška kožica ne zapira vagine neprodušno (kako bi potem dekleta imela menstruacijo?) ;) Meni so večkrat opravili pregled, ko nisem še imela nobenega fanta, pa verjemi, da se kožica ni poškodovala :) Ginekologi delajo previdno in nežno; sploh če še nisi imela sp. odnosov, lepo uvidevno opravi pregled, po možnosti še potipa kožico in preveri, če je vse v redu, krvaviš ali razdevičen pa nisi :D
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 22. Okt. 2013 21:27

Razdevici te lahko samo fant, drugače bi veliko ženskam tampon vzel nedolžnost :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 23. Okt. 2013 1:19

:eek: Ojoj, ne morem verjet, da v tem casih zenske se vedno mislijo, da se razdevicenje zgodi takrat, ko se pretrga deviska kozica. Nedolznost izgubis izkljucno in samo ob prvem spolnem odnosu, ne glede na to, ali kozico se imas ali ne, in ne glede na to, ali se kozica takrat pretrga ali ne.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 23. Okt. 2013 9:41

^^ Odvisno od pojmovanja, ona je verjetno pač želela povedat, da ne želi, da ji ginekolog pretrga deviško kožico v tistem tehničnem pomenu, ker bi rada doživela vse v enem paketu s fantom :) Logično, da če še ni bila s fantom, bo v resnici v vsakem primeru še nedolžna.

Se pa v tem tehničnem pomenu veliko dekletom itak že pred spolnim odnosom kožica pretrga / natrga recimo med telovadbo, jahanjem, kolesarjenjem... nasprotno pa tudi pri prvem spolnem odnosu ni nujno, da se, če je zelo vzdržljiva ali raztegljiva :D Tako da, dekle, kar pogumno na pregled :)
Bojana12
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 13. 10. 2013
Kraj: Besnica

Neprebrana objavaNapisal/-a Bojana12 » 23. Okt. 2013 10:00

Tudi meni se je pretrgala že pred prvim spolnim odnosom. Sem bila kar malo prestarašena zakaj krvavim izven cikla. Ginekolog pa res ni noben bavbav, vsaj moja zdravnica je zelo nežna in uvidevna

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov