Kdo prej popusti?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

malaStrelka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 25. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a malaStrelka » 12. Maj. 2013 8:39

Recimo,da se s fantom/punco skregata kdo od vaju prej popusti,kateri je bolj trmast in ustrajen s svojo trmo?
Ali pa recimo kdo prej popusti če se o nečem odločata - napr. kam bosta šla na izlet ali pa kakšne bolj življensko bolj pomembne stvari.

- zame lahko rečem,da je on zelo bolj trmast jaz sem pa hitre jeze,a se tudi zelo hitro pohladim. Prej popustim jaz,če se skregava.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 12. Maj. 2013 9:34

Nikoli noben ne ''popusti'', ker stvari rešujeva skozi pogovor in poskušava najti točko, v kateri se lahko oba strinjava. To pomeni, da se vsak malo prilagodi, definitivno pa nikoli ni tako, da se eden čisto podredi/popusti. Se mi zdi ''popuščanje'' čisto zgrešena stvar. Posebej pa pri življenjsko pomembnih stvareh! Sicer ne vem, na kaj meriš s tem, zame so to odločitve o skupnem bivanju, poroki, otroku, službi (npr. delo v tujini) ... in o takih stvareh se ne da dogovorit s popuščanjem, treba je najti kompromis ali pa se raziti. Ne moreš v tako pomembnih stvareh popuščat. Pa tudi pri čem manjšem se mi zdi bolje manjkrat popustit, ker mislim, da je partner, ki zahteva to, da drugi popusti enostavno egoističen. Treba je najt kompromise, nujno.

In oh - ko to pišem, ne mislim na prepire o tem, v katero restavracijo na kosilo (če sta obe cca. enako dragi) ali pa na to, kdo bo danes pomil posodo itd., k čemur sodi tudi ''kam bova šla na izlet'' ... se mi zdi, da so to vse stvari, o katerih se ni kaj prepirat, ker se da o tem čisto lepo pogovorit.
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 14. Maj. 2013 6:11

tisti, ki popušča, je najebal. ženska more že na začetku vzpostaviti tak odnos, da je moški tisti ki popušča in se priplazi nazaj. pri vsakmu to ni možno. to je možno le, če si tipu dovolj všeč, če si najboljša pič.ka daleč naokoli ali če je dovolj obupan. če ima tip malo morje šans, mu ne bo nobena srala po glavi. če pa že na začetku ženska popušča, se ne bo dobro končalo. to je znak tipu, da je ženska obupana in da nima samospoštovanja, in takim se samo smejejo. ili jebeš, il te jebu, treče nema.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Maj. 2013 8:20

^^ Spet malo trosiš okoli svoje depresivčikice? Seveda obstaja tretja opcija: iskanje kompromisov, pri čemer se tehtnica enkrat nagne malo v smer enega, drugič v smer drugega. Kadar gre za prepire, je treba pa stvari do konca razčistit. To je edini način. (Tisto, kar ti navajaš velja za infantilne osebe in najstnike.)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Maj. 2013 13:38

midva se ponavadi kregama samo o stvareh, za katere vsak misli, da ve kak je prav in oba sma tak trdno prepričana, da ima drugi narobe. to so ponavadi kakšna pravila igre al pa kaj se zgodilo tisti pa tisti dan, kak se je imenovala določena stvari itd.
jaz sem zelo nagle jeze, tak da raje prej popustim, da se ne bi zgodilo kaj resnejšega, in mu potem poiščem dokaz, da sem imela prav.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 14. Maj. 2013 17:57

Mishela napisal/-a:midva se ponavadi kregama samo o stvareh, za katere vsak misli, da ve kak je prav in oba sma tak trdno prepričana, da ima drugi narobe. to so ponavadi kakšna pravila igre al pa kaj se zgodilo tisti pa tisti dan, kak se je imenovala določena stvari itd.
jaz sem zelo nagle jeze, tak da raje prej popustim, da se ne bi zgodilo kaj resnejšega, in mu potem poiščem dokaz, da sem imela prav.


Ah no, sej to ni pravo kreganje.. bolj butasti prepirčki, ki jih imamo itak z vsakim človekom. :)


Midva sva se pa kdaj 'skregala' zaradi pomanjkljivosti v karakterju (ali kako naj se izrazim), ampak sva po pogovoru našla skupno pot in se definitivno izboljšala.
V bistvu se niti ne kregava v pravem pomenu besede (kakšno kričanje, sikanje, bog ne daj obtoževanje.. )- če koga kaj muči se še isti dan pogovoriva in to je to.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]