So moški po naravi poligamisti??

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Chikitaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 5. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Chikitaa » 06. Feb. 2012 23:51

Po dveh letih "najlepše" zveze sem od znanca izvedela, da me je fant na nekem žuru prevaral (naj bi me večkrat). to mi je po dolgem prerekanju tudi sam priznal, da me je enkrat. rekel je da je bilo to v trenutku ko ni razmišljal in da mu je bilo kasneje žal. verjela sem mu. še sedaj nevem zakaj sem ga vzela nazaj. mogoče ker sem imela za seboj že kar nekaj propadlih zvez(2x prevarana) in sem se resno hotela ustaliti in sem mislila, da je on pravi saj sva se imela drugače zelo lepo in nikoli niti v sanjah ne bi pomilsila da je zmožen česa takega!mislila sem da je on boljši, še vedno se nisem vdala da so vsi isti kreteni... sčasoma se postala živčna, žalostna razvalina...vsakič ko je šel sam žurat, me je žrlo, živčna sem bila, nič mu nisem več verjela...in sem se po nekem njegovem žuru odločila da to res ni več vredno. nevem kolikokrat me je prevaral, kaj je bilo res od tega in kaj ne, komu naj verjamem..??zakaj je to naredil?mu je bila tako všeč?ali me ima sploh rad če je zmožen narediti kaj takega?kako mi je lahko tako prikrival in lagal??ali sem mu sploh še všeč?kako da nima nič slabe vesti??!!moja samozavest je padla na nulo...:/ ne verjamem več v ljubezen, da so moški sposobni ljubiti in biti zvesti samo eni ženski. prej ali slej se zlomijo in prevalda njihova narava, vprašanje pa je le, če njegova ženska to izve, če ne sta "srečno zaljubljena" do konca svojih dni, ali pa mu odpusti in živi s strtim srcem da nima nikogar ki bi jo imel brezpogojno rad, tretja možnost da ga tudi ona vara. ta je še najboljša!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Feb. 2012 23:59

Zanimivo je, da te je že tretji tip prevaral..in ti si to odpustila..
Opisala si kako se počutiš..bi se res rada tako počutila celo življenje? Ko se boš bala trenutkov, ko on "ne bo razmišljal"?

Glede naslovnega vprašanja..če so moški poligamisti, so to tudi ženske. Poligamist si pa po izbiri.
It was forever..but it didnt last long..
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 07. Feb. 2012 0:21

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:40, skupaj popravljeno 1 krat.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 07. Feb. 2012 1:11

Na osnovi treh tipov nekako ne moreš sklepati o več kot tri milijarde tipov. :D Tako je, da so ljudje izredno kompleksna bitja, na katere vpliva marsikaj kar ni povezano s spolom, in da se jih da najti vse sorte, če so tipi ali pa punce. Mogoče imaš ti naključno takšno nesrečno s tipi, kar ni nemogoče, mogoče pa je težava v tem, da si podzavestno prav take izbiraš, da jih ne spoznavaš dovolj dolgo in globinsko preden stopiš v zvezo z njimi, ali mogoče kaj tretjega. Meni se zdi, da je zdaj na tebi, da malo o vseh teh možnostih premisliš, ampak res dolgo in globinsko premisliš in ne poskušaš takoj priti do sklepa, in če ti uspe nekaj novega opaziti, sem prepričana, da ti bo dosti pomagalo, da se v prihodnje izogneš večini takšnih težav. :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 07. Feb. 2012 1:40

ja kaj pa je mogel, če so bile "iskrice" ;)

žal, varanja je pri obeh spolih veliko.. ker grejo ljudem samo lastno zadovoljstvo in razvajanje po glavi, in hoče vedno več. mentaliteta kapitalizma.

Ko ravno o poligamiji:

zgoraj utripa cosmo oglas: ledik in frej? vabljena si na cosmopremiero to je vojna in romantično večerjo s kar dvema žrebcema na valentinovo

makes me sick.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 07. Feb. 2012 2:11

Meni se zdi, da ti tudi malo prehitro sklepaš. :D Meni nič ni narobe ali kakorkoli ogabnega na tem, da kdo preferira poligamnost, odprto zvezo ali kakršenkoli aranžman med odraslimi, svobodnimi osebami, če so vse osebe seznanjene s tem kaj se dogaja in jim tako tudi ustreza. To jih osreči, druge pa nič ne prizadane niti se jih ne tiče. Težava nastopi, ko ena oseba v kakršnikoli zvezi ni iskrena z drugo ali drugimi. :)
Zadnjič spremenil *Lani*, dne 07. Feb. 2012 11:31, skupaj popravljeno 1 krat.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 07. Feb. 2012 11:07

Hmm, dobro vprašanje, po pravici povedano sem se tudi jz to že spraševala (med zvezo pa tudi sedaj ko sem samska).
Pomoje si imela smolo da si naletela na takšne tipe, drugače mi je nepojmljivo kako lahko oprostiš prevaro, če si že dvakrat bila prevarana, jz ne bi oprostila niti 1X.
Vzemi si čas zase, premisli ali mogoče ponavljaš iste vzorce vedenje v vsaki zvezi, okrepi si samozavest, delaj na sebi in ko bom pripravljena boš najdla fanta. Mislim, da je izbira tipa zelo pomembna in tukaj mormo bit res pazljive :) Ne sprašuje se zakaj te je prevaral. Če bi te cenil in imel rad, te sigurno ne bi. Očitno ti nisi bila končna postaja in bi prevarala najbrž vsako, ki bi bila na tvojem mestu. je pa tegale varanja ogromno in mi je kar slabo, ko pomislim da imam precej velike možnosti da me to kdaj doleti. Definitivno pa niso vsi tipi isti. Vsaka propadla zveza je za nekaj dobra in sicer za to da se nakaj naučimo iz svojih in tujih napak, da postanemo močnejši, da se izoblikujemo v nekaj kar bo enkrat nekdo znal ceniti. In takrat se bomo lahko samo zahvalalile bivšim. Vsak človek pusti pečat v našem življenju in potem nismo več isti kot smo bili, ampak ponavadi samo boljši. Tko jz razmišljam po parih mesecih samskega življenja :) Ko boš zadevo predelala in prebolela boš najbrž podobnega mnenja.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 07. Feb. 2012 11:54

Najprej začni delat pri sebi in razčisti stvari..ker, da ti je samozavest padla na nulo zaradi propadle zveze (je slab izgovor, verjetno, je problem še kje drugje). Tip, ki te je enkrat prevaral-in si mu celo to oprostila, tega ni vreden. In zakaj te je prevaral-razlogovo je lahko 1000, ampak pravega ne boš verjetno vedela nikoli, zato se ne obremenjuj s tem, kaj, zakaj, kako, ampak začni delat na sebi, počni stvari, ki te veselijo,... (Jaooo tipično "žensko" razmišljanje-tip te prevara, ti mu oprostiš, potem te še enkrat, pa morebiti še enkrat..in ko zaključita (čeprav, ga še vedno obožuje!) ,še vedno Ž želi nazaj in sama sebe obtožuje kaj, zakaj... :roll: )
In zaradi treh primerkov (ki so predvsem razmišljali s spodnjo glavo), res ne rabiš obsojat celotne "črede". Tako kot pri ženskah-ki smo si različne, je pač pri tipih isto... Dejanje človeka je odvisno od človeka samega, njegovega razmišljanja-ne glede na spol. Naj ti bo to šola za v naslednje, da boš -ko boš pripravljena na zvezo, bolj previdna in "odločna" pri sami zvezi..Človek, ki prevara partnerja/prizadane, si definitivno ne zasluži druge možnosti.
Skratka, moške izjeme še obstajajo - sam najdit jih je treba - potem pa s takšnim "moškim" primerkom primerno ravnat - pa lahko tudi to super laufa :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 07. Feb. 2012 14:28

..Evelyn.. napisal/-a: Poligamist si pa po izbiri.

podpis!

Ne verjamem, da se varanje zgodi v trenutku, ko ne razmišljaš. Vedno prej to možnost dopustiš v svoji glavi. In sam se odločiš ali boš partnerja prevaral ali ne. Da so moški po naravi lovci ipd jaz ne kupim. Če bova imela z mojim dogovor, da sma resna in eksluzivna, potem bo tako in nobeno varanje ne pride v poštev. Z nekom ki je še vedno na ravni primata in ne more kontrolirat lastnega nagona nimam v razmerju kaj počet.
Zadnjič spremenil s0nckic4, dne 07. Feb. 2012 19:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
intermezzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a intermezzo » 07. Feb. 2012 16:43

Jaz bi "svojega" (ker sem samska) tako nadrla, ko bi mi rekel da ni razmišljal ko me je prevaral. Vse bi "potrpela" ampak tako faking lame izgovora pa NE.
Come on, kaj nisi razmišljal, vedel si da obstajam, vedel si da sva par, vedel si da naj se v neki resni partnerski zvezi naj ne bi varalo in vedel si, da sem ti povedala; če se to zgodi, čao.
Ne rečem, lahko bi se zgodilo tudi meni, ampak odkrito povedano, če bi mi bil nekdo tako zelooo všeč (pa ne govorim o nekom ki ga spoznam na nekem žuru in z njim čvekam petnajst minut, bi ga mogla bolj pogosteje srečevat da bi pomislila na kaj več - če bi bila v zvezi.. no, to sem zdaj čisto zakomplicirala :D )

Ja, prevaral si me, ker se nisi mogel upret misli bit z njo in te je verjetno rajcala (sorry...) pa si dal misli in vest na off in se prepustil temu kar si čutil. Te ne mislim obsojat, samo če bi jaz to zmogla, si zaslužim tudi sama nekoga takega ob sebi, ki ve kaj mu pomeni več; trenutni wow učinek, seks z neznancem (poljub, whateva) ali ljubeč partner.
*.*
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 07. Feb. 2012 18:27

intermezzo napisal/-a:vedel si da naj se v neki resni partnerski zvezi naj ne bi varalo

Meni se zdi večji problem moških in žensk v tem, da razmišljajo po zgornjem vzorcu. V glavi imajo, da ne smejo varati, ne, da nočejo, in ko jih kdo zmede, jih še bolj zaradi tega, ker je prepovedano. Po moji logiki ljudje, ki varajo, rabijo nenehne izzive, so na nek način hiperaktivni oz. odvisni od odnosov (takšnih in drugačnih), in ko le teh ni, jim rata dolgčas. Potem se jim zdi pa fino, ko se s kom videvajo na skrivaj, ker se počutijo, kot da se vse vrti okoli njih. Sindrom prevzetnosti bi lahko temu rekli ...
tanF
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 7. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tanF » 07. Feb. 2012 19:22

No no, ni treba sedaj zaradi nekaj slabih izkušenj mislit, da vsi moški varamo. :roll:

Si pač imela smolo pri izbiri partnerjev, pri čemer pa nisi ne prva ne zadnja. Vsi smo že bili tam in vsi vemo kako je.
Najbolj me zmoti ko si napisala " in sem se resno hotela ustaliti ". Torej si se na nek način sprijaznila, da bi raje bila do konca življenja z nekom, ki te je prevaral in dvomiš, da te ne bo še enkrat? Jaz bi v tem primeru raje bil sam do konca življenja kot pa z nekom, ki ne bi vedel, da me ljubi (oz. bi me prevaral), samo veliko ljudi bi pa raje imelo obratno situacijo. Vse, samo, da ne bi bili sami :roll:

Trenutno sem v zvezi dobre sedem let in še nikoli nisem niti pomislil, da bi prevaral punco in tudi pred trenutno zvezo nikoli nisem varal. Ne bom pa rekel, da pred trenutno zvezo, ko sem še imel čas hodit okoli, ni bilo kdaj kakšne priložnosti za takšne stvari...ampak kot sem rekel - ne hvala.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 07. Feb. 2012 20:10

...
Zadnjič spremenil claire, dne 10. Feb. 2012 14:37, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Feb. 2012 22:01

*Lani* napisal/-a:mogoče pa je težava v tem, da si podzavestno prav take izbiraš

Privlačnost je itak stvar nezavednega, očitno so ti tipi, ki varajo, všeč :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 07. Feb. 2012 22:42

eno je privlačnost, drugo pa kar dejansko izbereš. vsaj zame to ni enako.
Vsak raj ima svojo kačo.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov