Moški in kozmetika

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jan. 2011 17:02

V glavnem zanima me kakšen odnos imajo vaši fantje do kozmetike katero ve uporabljate. Gresta kdaj skupaj kupovat kozmetiko ali mu sploh ni mar, če jo kupujete? Vam kdaj teži, da preveč zapravite za kozmetiko? Vam celo kaj svetuje pri kakem nakupu? :) ...

Pa recimo tiste, ki živite s svojimi fanti ali pa da veliko časa preživljata drug pri drugem....vam kdaj fant reče, da mate preveč kozmetike doma? Pa da zakaj mate tok kremc? Kaj pa recimo, ko pridete zvečer umite in namazane s kako kremco v posteljo-mu je to kul ali mu že na daleč vse smrdi? :)

Ker moj fant je prov sovražnik kozmetike in pravi, da je to vse brezveze uporabljat in kupovat. Pa me mal zanima kako pa vaši fantje gledajo na to, ali ima samo moj tak odnos do tega. :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Jan. 2011 17:07

Jaz itak ne uporabljam prav veliko kozmetike, tako da to pri nama niti ni pomembno vprašanje. Ker še nimava skupnih financ se tudi niti ne ukvarja s tem, koliko zapravim. Opazi samo, kadar se malo bolj namažem in takrat me pohvali.

Če lahko temo malo razširim (ker bo sicer moj post precej nesmiselen, naknadno ga pa ne bom imela več možnosti uredit :P ), kljub vsemu imam toliko stare šole v sebi, da ne bi nikoli pred tipom skakala po stanovanju namazana z depilacijsko kremo po nogah in masko za obraz na faci (po možnosti še z navijalkami v laseh :) ).
Se mi zdi, da je čisto prav, da nekatere lepotne skrivnosti dejansko ostanejo skrivnosti in da mu komot lahko prišparam pogled na določene faze lepotičenja.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Jan. 2011 17:30

^^To se tud jaz strinjam, da je fajn kake stvari zase prišparat in da vsega ne vidi. Ko jaz kaj takega počnem se tudi najrajši zaklenem v kopalnico oz. to počnem, ko ni pri meni.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 15. Jan. 2011 17:42

Hmm..nima nič proti, ni tečen, če si vzamem dosti časa za "malanje" :D(sm kr pedantna kar se tiče tega, mora bit vse kokr je treba, nobenih pikic, čudno namazane maskare ipd..) in ni tečen, ko si zvečer v pojstli vse lepo spucam.. :D nakupuje z mano hmm..isto, kakor pri vseh stvareh, tečno mu je stat in čakat, ne sprašujem ga za nasvete, ker nima pojma, niti ne bo hotel svetovat..Ne zapravim preveč denarja za kozmetiko zato mi tukaj niti slučajno nima kaj težit, niti ne teži..Preveč je tudi nimam, tok za nafilat eno kozmetično torbico(maskara, barvica, senčila, pudr v prahu, kreme za odstranjevanje makeupa..) tko da tukej tud nima pripomb.. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
GreenGreenerMostGreener
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 29. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a GreenGreenerMostGreener » 15. Jan. 2011 18:49

Kaj pa vem, mislim, da nima kakega posebnega odnosa. Gre z mano, ko si kaj kupim, ne teži, da zapravim preveč (ker itak ne :P ), da lepo dišim pa opazi zato, ker se mu nastavim frišno namazana pred nos in vprašam, če dišim in pol revček seveda pritrdi :D
I'm so happy because today I've found my friends..
they're in my head.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jan. 2011 20:12

Zdaj če gledam na bivšega.Nikoli mi ni rekel da imam preveč teh stvari, edino kar je težil je ko sem predolgo čepela v kopalnici pred odhodom.
Da bi mi pa kateri od tipov nasplošno-moški kolegi rekli, da imam preveč, pa tudi ne.
Dokler si vse kupim sama, mi itak ne bo noben govoril koliko zapravim za vse to :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Jan. 2011 23:31

Moj ima zelo jasno določena področja, ki ga zanimajo (npr. šport, politika) in ki ga ne zanimajo (npr. kozmetika). Njemu je kozmetika res eno področje, za katerega nima niti najmanjšega interesa, da bi se vanj poglabljal. Tudi slučajno mu ne pade na pamet, da bi se obremenjeval z mojo (ali svojo) kozmetiko, dokler je vse v razumskih mejah (da nimam 50 lahkov, pa še hočem nove na primer) in stroškovno znosno.

Edino to pa res postavi mejo, da ga s kozmetiko ne obremenjujem - after shave & krema v enem, deodorant in pena za britje. To je to in nič več. Zarad njega imam lahko jaz za vsak del telesa svojo kremo, sam da njemu ne vsiljujem novih :)

Kupovanje kozmetike je moje področje in če res ni nujno, ne gre rad zraven. Njegovo svetovanje, če že, je omejeno na: "A nimaš tega že doma?" Če mu začnem kaj o se sestavinah razlagat, zaspi :) Losjoni moji mu večinoma vsi dišijo, a se nikoli ne ubada z ugibanjem vonja, ker mi je vseeno.

Mu je pa všeč, ko sem lepo namazana al pa ker imam negovano kožo. Valda ne bi hotel, da bi bila zanemarjena. Meni je njegov odnos super, ker se res ne vtika v te stvari, tolko, da je vse v mejah normale, in mi ne teži za vsako stvar, ki si jo privoščim. Ker, roko na srce, čisto vsake stvari, ki jo imam doma, ne potrebujem nujno :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Jan. 2011 0:43

Jaz tud nimam nekaj full kozmetike, vsaj zdi se mi tak, da nimam ko včasih berem po forumu in vidim kaj vse punce imajo :D

Kar se tiče fantov... bivšega nikol nič kaj ni zanimalo, kupovala tud nisva skupaj, v glavnem o tem se niti pogovarjala nisma nič, ker sem tak s svojim denarjem kupovala. Tak da motlo ga verjetno nič ni.
Sedanji fant je pa res, da sva še kratki čas skupaj ampak sam kar dosti ve o puncah in vseh teh naših zadevah, ker ima kar nekaj ženskih prijateljic, ki mu marsikaj povejo :D tak da sem včasih kar presenečena... pa do zdaj še mi nikoli ni omenil, da bi mela kaj česa preveč, če mam suho kožo al pa po britju me še sam vpraša, če sem se namazala s kremo al pa karkol, da ne bi kakega vnetja mela... se je tud zgodilo že, da ko sem bla pri njemu da sem si njegovo kremo mogla sposodit... ker ma tud sam kremo za telo, ok sicer moško ampak mi tud prav pride včasih kaj njegovega v primeru, da svoje doma pozabim... :D Si pa itak jaz svojo kozmetiko kupujem on pa tud sam svojo.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 16. Jan. 2011 7:59

Mojega ne gane veliko, dokler me ne rabi čakat, ko se kam odpravljava. Tako da vem, da če bom dala gor make up moram it v kopalnico veliko prej, da se zasiguram.

Drugače pa imam tudi pri njem posamezne kose (npr. maskaro, korektor...) pa ga ne gane. Pri kupovanju je včasih zraven, včasih ne in nima ravno besede. Zapravim sicer najbrž malo več, kot bi bilo smiselno, ampak se ne sekiram. Itak je moj denar in se nima kaj za pritoževat. Tako da zaenkrat na tem področju še ni bilo kakih perečih vprašanj. Celo hecam ga naj mi v kopalnico še kako poličko postavi, ker mi počasi zmanjkuje prostora :)
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Jan. 2011 9:44

Moj nima odnosa, ker tudi jaz nimam tone kozmetike, sploh dekorativne. Nikol ne kupujeva tega skupaj, jaz tako večinoma kupujem ''usput'', ko mi nečesa zmanjka. Teži da bi zapravila preveč mi ne, ker: a) ne zapravim za kozmetiko veliko; b) ga moje finance ne tičejo; c) ve da sem žid, in da ziher ziher ne kupujem stvari, ki jih ne rabim :D Svetuje pri nakupu mi ne, me pa on včasih vpraša za nasvet, kaj kupiti, ampak to bolj ker ve, da podpiram izdelke ki niso testirane na živalih (in sem ga lepo navadla da si kupuje izdelke, ki niso :D)

Pri njem imam samo one mini embalaže (potovalne) tonika, dnevne kreme, kreme za telo, gel za tuširanje robčke za čiščenje in deodorant, kar zavzema res malo prostora. S sabo imam v torbici malo kozmetično torbico, v kateri so korektor, maskara, črna barvica in črni eye-liner, da se ušmekam če grema ven al pa če grem od njega direkt na šiht, pa še za to rabim 5 minut, tako da čaka me nikoli ne. Včasih me ''zavonja'' če pridem res direkt iz kopalnice v posteljo, zaenkrat še ni rekel, da mu kakšen vonj ne bi bil všeč, enako če dam nase kak parfum, to je pa tudi vse.
Zadnjič spremenil Tearjerker, dne 16. Jan. 2011 14:37, skupaj popravljeno 1 krat.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 16. Jan. 2011 12:05

Moj ne mara senčil, to mu je eno navadno malanje, pa tiste črne na veki so mu ogabne, še zlasti če ih ene potegnejo do senc. Slednje je meni negravžno.
Nimam preveč kozmetike, puder, maskara, par senčil, par lakcov.
Na parfum je moj nor, obožuje ko ga dam gor. V nakupe se ne vtika, imam ponavadi losijon za čiščenje obraza, pa gel pa te zadeve... Zadnjič mi je celo on kupim, ker se nisem mogla odločit katero znamko si bom kupila, ker imam mastno kožo, na koncu sem kupila Vichy, on mi pa čez 2 dni prinese eno drugo znamko. :)
Ne mara me čakat ko greva kam, ko se mažem pred odhodom, čeprav za maskaro pa puder res ne porabim preveč časa, včasih se samo napudram, odvisno... Njem je nasplošno make-up kr nekaj, raje ima naravno lepoto. Svoje kozmetike mu ne vsiljujem, parkrat sem mu hrbet namilila z čistilnim gelom za mastno kožo pred tuširanjem, ni se preveč pritoževal, saj sem mu razložila kak je to zelo dobro za kožo. :)
Skačem pa ne pred njim z depilatorjem, tko kot večina punc ne.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Jan. 2011 12:29

Moj se ne pritožuje in kljub temu, da imam lakov 50+ mi še on včasih kakšnega kupi (ker jih je večina itak Essence, torej poceni) :D
Všeč mu je, da imam lepo, negovano kožo (še podpira te nakupe :D) in všeč sem mu z malce make upa. Ne zapravljam njegov denar, tako da mu je čisto vseeno. Kupujeva včasih skupaj, ko ravno v tujini (kjer si nakupim 70% stvari), ali pa ga pošljem na kavo.
Razen lakov itak vedno bolj racionalno kupujem, ker sem že našla negovalne izdelke, ki mi najbolj ustrezajo.
Pa tud parfumi so mu čist všeč na meni.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 16. Jan. 2011 21:11

..Evelyn.. napisal/-a:Hmm..nima nič proti, ni tečen, če si vzamem dosti časa za "malanje" :D(sm kr pedantna kar se tiče tega, mora bit vse kokr je treba, nobenih pikic, čudno namazane maskare ipd..) in ni tečen, ko si zvečer v pojstli vse lepo spucam.. :D nakupuje z mano hmm..isto, kakor pri vseh stvareh, tečno mu je stat in čakat, ne sprašujem ga za nasvete, ker nima pojma, niti ne bo hotel svetovat..Ne zapravim preveč denarja za kozmetiko zato mi tukaj niti slučajno nima kaj težit, niti ne teži..Preveč je tudi nimam, tok za nafilat eno kozmetično torbico(maskara, barvica, senčila, pudr v prahu, kreme za odstranjevanje makeupa..) tko da tukej tud nima pripomb.. :)


Evo, pri nama je zelo podobno. Jaz se sicer ne mažem velikokrat, ampak ko se, pa porabim za to kako uro - isto zelo gledam, da je puder lepo namazan, da se senčilo preliva, pač, da vse štima. Se pa začnem urejati že toliko prej, da me ni treba čakati, je pa res, da ker živiva skupaj, da me dostikrat vidi v procesu urejanja. Z mano gre, če ga ravno prosim, da mi dela družbo, za nasvet ga pa vprašam samo glede barv lakov za nohte. Všeč mu je, če sem urejena, ampak ima najraje, da sem namazana čim bolj naravno. Na splošno mu je precej vseeno za mojo kozmetiko ... edino v lakce se malo vtakne, ker sem si šele pred kratkim začela bolj redno lakirati nohte. Pravi, da je vesel, da sem odkrila najstnico v sebi x) Nikoli mi še ni rekel, da imam česa preveč, ker imam tudi sama kozmetike ravno za eno kozmetično torbico. Pa tudi, če smo odkriti, mi nima kaj za reči glede tega, saj kupujem zelo malo kozmetike in vse si sama plačam.

Glede svoje kozmetike je podobno nezainteresiran. Vseeno mu je, kater deodorant/gel za tuširanje/aftershave uporablja (šampon zdaj jaz skrbim, da ima vedno isti, ker je prej uporabljal vse, kar je ravno dobil pod roko, in si je precej uničil lase), uporablja pa čistilni tonik za obraz, ker se mu zelo masti koža.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 17. Jan. 2011 10:38

bivšega kozmetika sploh ni zanimala. Edino kar mu je šlo na živce je bila krema za obraz ko sem se zvečer namazala, ker mu je smrdela. Potem sem jo zaradi njega še celo zamenjala pa mu je še vedno smrdela, tako da se potem nisem več obremenjevala. Drugače pa mu je bilo itak všeč, če sem se namazala s kakšnim dišečim losijonom za telo
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 17. Jan. 2011 12:51

moj ne komentira nič. je rad, če sem urejena. v drogerije ga ne vlačim, razen če slučajno tako nanese da sva kje skupaj pa kaj nujno rabim. takrat zgrabim nujno reč in grem na blagajno. vseeno vsaj 5krat sliši stavek: "u! to bi mela!" njegov odgovor je: "pa si kupi." ali "kaj pa ti nebi mela?" včasih me celo on nagovori da si kaj kupim, čeprav ne potrebujem. sploh če reče, npr., da je huda barva lakca. je že moj. :)

doma mam cel kup vsega. od nakita do kreme za noge. pa nikoli nič ne komplicira.

čaka me redko. se sama pobrigam, da sem pripravljena pravi čas.

sam ima od kozmetike parfum, šampon, gel za tuširanje, preparate za lase, ker je nujno. ostalo nič.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov