Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

neznanka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a neznanka » 23. Mar. 2010 19:17

Ste kdaj razmislale o poroki? Tiste ki ste za poroko kako se bi porocile cerkveno,civilno ali oboje? Je res da ce se porocis da se odpoves dolocenim stvarem. Npr ce hodis se v solo ne dobivas vec stipendije... Se bi porocile v belem? Koga bi povable? Bi imele vse(sopek,obleko,prstan)?Imate izkusnje?
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 23. Mar. 2010 19:27

Midva se nisva hotela poročiti, zdaj sva pa vesela, da sva se. Poročila sva se seveda civilno, cerkveno se niti pod razno ne bi. Poroka je edinstvena priložnost, ko se zberejo na kupu vsi, ki jih ima kdo od vaju rad, in ki imajo radi vaju. Zelo redke in edinstvene so priložnosti v življenju, ko se vsi ti ljudje sploh srečajo in jih lahko imaš na kupu. Če imata namen dolgoročno ostati skupaj, priporočam, ker je to dogodek, ki vaju poveže, in ki se ga bosta spomnila z veseljem.

Žena je takrat vztrajala, da noče imet klasične bele obleke, v katero jo je prepričevala mama, zdaj pa razmišlja, da bi vendarle bilo fajn, če bi jo imela. Meni je bilo kul, kot je bilo. Tudi s tem, da ni bila oblečena klasično, ampak lepo, je pokazala, da se poročava zaradi sebe, ne da bi izpolnila pričakovanja družbe. :)
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 23. Mar. 2010 19:56

Jaz bi se samo civilno (cerkveno je za mene larifari, davanje denarja cerkvi, pa ga imajo že tak ali tak preveč), najrajši bi se poročila nekje na morju ali pa pri kakih slapovih. Jaz ne vem če se bom poročila v belem, vsekakor pa bom uporabila svetlejše barve. Povabila pa bom samo tiste ki mi zares dosti pomenijo.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 23. Mar. 2010 20:06

Če se bom kdaj poročila se bom civilno. Obleko bi imela definitivno belo ( + šopek in prstan). Povabila bi le bližnje sorodstvo in prijatelje.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Mar. 2010 21:54

poroka... ena od muk, katerim se mislim izognit v velikem krogu

jaz bom kar lepo srečno samska s parimi dobrimi jebači in moj lajf bo krasen :cool:
Uporabniški avatar
amark31
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 366
Na forumu od: 28. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a amark31 » 23. Mar. 2010 22:03

punkie_ napisal/-a:jaz bom kar lepo srečno samska s parimi dobrimi jebači in moj lajf bo krasen :cool:

:lol:





Ne hvala... Bond se je samo enkrat poročil... in poglejte kam je to pripeljalo... :D

... znanec se je poročil na kamnitem otočku v totalni vukojebini pred najmanjšo cerkvico, kar sem jih videl... samo matičar... pa martinčki... me like. :)
modrobela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modrobela » 23. Mar. 2010 22:51

Ne vem, če se bom poročila. Zaenkrat nimam teh namenov. Sem mnenja, da če se imata dva rada se imata tudi, če nista poročena.
Če pa bi se poročila, ne bi imela belo obleko. Na poroko bi povabila le najbližje.
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 24. Mar. 2010 0:14

Jaz pa upam da se bom nekoč poročila (čeprav pred časom nisem bila za poroko)...ne vem no, zdi se mi lepo da se dva ki se ljubita tudi poročita, da sta res žena in mož, ne pa le partnerja :) sicer pa nimam nič proti temu, pač vsakemu svoje.
Če se bom poročila z mojim sedanjim fantom, se bom samo civilno, ker je on musliman, jaz pa kristjanka. Če bi bil moj bodoči mož katolik in bi imel željo da se poročiva v cerkvi, bi se, pa ne zaradi vere ampak ker mi je lepo. Obleko bi imela belo...sem bolj tradicionalen tip, i guess :) in ja, šopek, prstane, riž in vse te tradicionalne stvari zraven.
V Slo. mi je lep kraj za poroko Bled, povabila bi pa bližnje sorodstvo in prijatelje.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Mar. 2010 7:17

Nikoli mi ni bilo jasno, kako če je fant druge vere,to povdarjate.Pač glede na to, da je musliman itd, že ni tako goreč, da bi to vplivalo na njegovo življenje-če ne bi že hotel, da deli vero s partnerko.
Sama se želim poročiti, po idealnem scenariju pred otroci, po možnosti na gradu (Ptuj) itd.
Ok, prstani normalno, kak lep šopek iz kal, čisto normalna,nenačičkana obleka :D
Če se bom s trenutnim partnerjem, to pomeni, da se ne bom cerkveno, ampak samo civilno-ni krščanske vere ( v bistvu je krščen, ampak niti pribl veren).
Na poroki pa hočem samo ožjo familijo (zares ožjo, to pomeni da se pri tetah in stricih konča), ter bližnje prijatelje.Največja bedarija mi je poroka s 100, 150 svati, ogromnim bandom itd.Če bi morala imeti takšno poroko, se raje ne poročim.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 24. Mar. 2010 7:19

Meni je načeloma vseeno, če se bo moj partner želel poročiti - ok, če se ne bo želel - tudi ni panike. Načeloma sem za civilno in za cerkveno, bolj kot sam obred pa bi mi pomenilo druženje z mojimi najbližjimi. Vsekakor bi vztrajala, da ne bi bilo veliko povabljenih, ampak tistih par ljudi, ki nama največ pomenijo. Obleko si želim belo, ampak ne dolgo in razkošno, ampak kratko poletno oblekco + srebrne ali biserno bele čevlje. Tak je pač moj stil in se v neki dolgi obleki ne bi prijetno počutila. Pa seveda nobenih nepotrebnih ceremonij in kiča. Verjetno ste opazili, da nisem blazno tradicionalistični tip človeka.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Mar. 2010 7:32

neznanka napisal/-a:Ste kdaj razmislale o poroki? Tiste ki ste za poroko kako se bi porocile cerkveno,civilno ali oboje? Je res da ce se porocis da se odpoves dolocenim stvarem. Npr ce hodis se v solo ne dobivas vec stipendije... Se bi porocile v belem? Koga bi povable? Bi imele vse(sopek,obleko,prstan)?Imate izkusnje?


Ste kdaj razmislale o poroki?
Sem poročena.

Tiste ki ste za poroko kako se bi porocile cerkveno,civilno ali oboje?
Poročena sta civilno in cerkveno (slednje ni bila moja odločitev).

Je res da ce se porocis da se odpoves dolocenim stvarem?
Jaz ne vidim, da bi se čemu pomembnemu odpovedala.

Se bi porocile v belem?
Sem se.

Koga bi povable?
Povabljeni so bili najbližji (do bratrancev) od sorodstva ter najini najbližji prijatelji (bilo nas je 54).

Bi imele vse(sopek,obleko,prstan)?
Če gledaš tradicionalno poroko nisem imela edino šrange, kraje neveste ter smotanih igric.

Meni je bila poroka res nekaj najlepšega in jo imem v zares lepem spominu.
Uporabniški avatar
Špela89
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 9. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Špela89 » 24. Mar. 2010 9:05

Ste kdaj razmislale o poroki?
Ja, v prihodnosti enkrat bi se zlo rada poročila :razz:

Tiste ki ste za poroko kako se bi porocile cerkveno,civilno ali oboje?
Poročila bi se civilno in cerkveno. Fant sicer ni veren, ampak ve, da mi cerkvena poroka velik pomeni in se je pripravljen cerkveno poročit :love:

Je res da ce se porocis da se odpoves dolocenim stvarem?
Če gre za zdravo vezo, absolutno ne.

Se bi porocile v belem?
Belem .. hm .. pomojem bl kšna šampanjc barva.

Koga bi povable?
Povabila bi sorodnike in prjatle. Blo bi ns kr velik pomojem .. cel žur :D

Bi imele vse(sopek,obleko,prstan)?
Absolutno.
ps: Kako pa zgleda poroka brez prstana? :razz:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Mar. 2010 9:15

Špela89 napisal/-a:Poročila bi se civilno in cerkveno. Fant sicer ni veren, ampak ve, da mi cerkvena poroka velik pomeni in se je pripravljen cerkveno poročit :love:
Glih sem hotela komentirat, potem mi pa ti porušiš "tezo". :)

Namreč, zanimvo se mi zdi, večkrat se zgodi, da se punca prilagodi partnerjevim željam glede cerkvene poroke, včasih še celo do te mere, da prevzamejo njegovo vero (ali pa, erm, sem nevednik, priznam, dodatno opravijo še vse zakramente - a se tko reče?).

Sicer pa, razmišljam še ne o poroki, rabim najprej kakšnega prostovoljca :D, ampak če že, bi samo civilno, pa če bi šlo na plaži pol pa piknik&žurka. Bla bi pa v vijolično-zeleni oblekci. :)
Uporabniški avatar
Stripy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 22. 3. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Stripy » 24. Mar. 2010 12:11

purple_rain napisal/-a:
Špela89 napisal/-a:Poročila bi se civilno in cerkveno. Fant sicer ni veren, ampak ve, da mi cerkvena poroka velik pomeni in se je pripravljen cerkveno poročit :love:
Glih sem hotela komentirat, potem mi pa ti porušiš "tezo". :)

Namreč, zanimvo se mi zdi, večkrat se zgodi, da se punca prilagodi partnerjevim željam glede cerkvene poroke, včasih še celo do te mere, da prevzamejo njegovo vero (ali pa, erm, sem nevednik, priznam, dodatno opravijo še vse zakramente - a se tko reče?).

Sicer pa, razmišljam še ne o poroki, rabim najprej kakšnega prostovoljca :D, ampak če že, bi samo civilno, pa če bi šlo na plaži pol pa piknik&žurka. Bla bi pa v vijolično-zeleni oblekci. :)


Pa purple rain, tko se reče :D

No, jaz če se že bom, se bom samo civilno, ker noben od naju ni veren in nima zakramentov, razen krsta. :P
Oblekco bi mela v vijolčni barvi, povabljeni pa res sam družina pa dobri dobri prijatelji.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 24. Mar. 2010 14:03

ne, ne in ne
poroka res ni zame, ker mam večne probleme s tem, da "pripadam" moškemu (v tem primeru možu). mislim, da bi se poročila edino v primeru, če bi imela veliko ljubezen iz tujine kjer bi tudi sama živela in bi poroko potrebovala zaradi vize. drugače pa me kar zmrazi, če samo pomislim nase in na klasično poroko
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov