Moški in čustva

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

soncnica21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a soncnica21 » 31. Okt. 2009 20:28

Mene pa zanima, zakaj moški tako težko govorijo o svojih čustvih? Ko imajo kakšen problem, ga raje sami rešijo. Ko je problem rešen pa rečejo, da ni omembe vredno. Tako pravi moj partner in me s tem zelo prizadane, ker se počutim užaljeno, ker mi ne zaupa čustev. Moški, a je res tako težko govoriti o problemih? Zakaj raje probleme rešujete sami? Kaj naj naredim, da se mi bo partner zaupal?
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 31. Okt. 2009 20:32

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 22:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 31. Okt. 2009 22:25

Horus napisal/-a:Zenske, a je res tako tezko najprej poskusati problem resiti sam in ce se ne da, vprasati za nasvet in ga nato dejansko upostevati? Zakaj raje samo govorite o problemih?
Ker če se problem reši, potem ne bo o čem za jamrat :lach: (sicer se pa vedno lahko najde nov problem).
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 31. Okt. 2009 23:24

Horus napisal/-a:Zenske, a je res tako tezko najprej poskusati problem resiti sam in ce se ne da, vprasati za nasvet in ga nato dejansko upostevati? Zakaj raje samo govorite o problemih?
No...to pa ni res..ženske kar pogosto same rešijo problem, brez da bi ti težile za nasvet. Predvsem kadar rešitev vključuje varanje.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 01. Nov. 2009 0:13

treba je najt izjemo ki potrjuje pravilo :D
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
jlpktnst
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jlpktnst » 01. Nov. 2009 3:33

Poznam tudi kontra primere, ko ženska noče govorit o problemih...
TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 01. Nov. 2009 14:03

soncnica21 napisal/-a:Mene pa zanima, zakaj moški tako težko govorijo o svojih čustvih? Ko imajo kakšen problem, ga raje sami rešijo. Ko je problem rešen pa rečejo, da ni omembe vredno. Tako pravi moj partner in me s tem zelo prizadane, ker se počutim užaljeno, ker mi ne zaupa čustev. Moški, a je res tako težko govoriti o problemih? Zakaj raje probleme rešujete sami? Kaj naj naredim, da se mi bo partner zaupal?

Nikakor ni to pogojeno s spolom, ampak je odvisno od karakterja človeka. Nekateri so pač takšni, da s problemi ne želijo obremenjevati partnerja, ker v tem vidijo nekaj "slabega", medtem ko drugi ne znajo oziroma nočejo govoriti o čustvih z nikomer, ampak v sebi premlevajo stvari in sami iščejo reštev, četudi jih to razžira v notranjosti.
Mogoče ima tvoj partner slabe izkušnje z reševanjem problemov s parterico iz prejšnjih vez, ali pa je enostavno tak karakter človeka. Sama sem imela enega fanta, ki je bil podoben primer kot ga opisuješ ti. Nikakor ni hotel, niti znal govoriti o čustvih, in sama sem potem sčasoma ugotovila, da je najverjetneje na tak odnos in vedenje vplivala vzgoja doma in njihov družinski odnos, ki je bil daleč od odkritih pogovorov in normalnega komuniciranja. Čist mogoče je, da odnos v družini lahko vpliva tudi na izražanje čustev v partnerskem odnosu, in s takšnim človekom je kar težko shajat, ker navsezadnje ne veš, kaj ga muči, kaj čuti in kaj misli. Pa lahko še tako vrtaš v njega in vlečeš iz njega, ampak če je on takšen karakter, ne boš izvedel nič, kvečjemu lahko stanje le še "poslabšaš".
Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, pač pa v tem, da se po padcu vedno znova pobereš!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Nov. 2009 16:03

TOM-Lady napisal/-a:Nikakor ni to pogojeno s spolom, ampak je odvisno od karakterja človeka. Nekateri so pač takšni, da s problemi ne želijo obremenjevati partnerja, ker v tem vidijo nekaj "slabega", medtem ko drugi ne znajo oziroma nočejo govoriti o čustvih z nikomer, ampak v sebi premlevajo stvari in sami iščejo reštev, četudi jih to razžira v notranjosti.
Mogoče ima tvoj partner slabe izkušnje z reševanjem problemov s parterico iz prejšnjih vez, ali pa je enostavno tak karakter človeka. Sama sem imela enega fanta, ki je bil podoben primer kot ga opisuješ ti. Nikakor ni hotel, niti znal govoriti o čustvih, in sama sem potem sčasoma ugotovila, da je najverjetneje na tak odnos in vedenje vplivala vzgoja doma in njihov družinski odnos, ki je bil daleč od odkritih pogovorov in normalnega komuniciranja. Čist mogoče je, da odnos v družini lahko vpliva tudi na izražanje čustev v partnerskem odnosu, in s takšnim človekom je kar težko shajat, ker navsezadnje ne veš, kaj ga muči, kaj čuti in kaj misli. Pa lahko še tako vrtaš v njega in vlečeš iz njega, ampak če je on takšen karakter, ne boš izvedel nič, kvečjemu lahko stanje le še "poslabšaš".


se čisto strinjam s tabo!
pogovarjanje o čustvih nima nobene povezave s spolom, tak da posploševanje da vse ženske govorijo preveč o svojih čustvih, fantje pa premalo je mimo.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 01. Nov. 2009 19:32

čuftika napisal/-a:pogovarjanje o čustvih nima nobene povezave s spolom, tak da posploševanje da vse ženske govorijo preveč o svojih čustvih, fantje pa premalo je mimo.

So stvari, ki veljajo za 80% žensk in 20% moških, in so stvari, ki veljajo za 80% moških in 20% žensk.

Ker je razmerje ponavadi 80-20 in ne 100-0, se tudi meni zdi stereotipiziranje odveč in nepotrebno. Bolje je govoriti o "ljudeh z lastnostjo X" kot pa o "moških" ali "ženskah", ker tako bolje povzamemo resnico.

Vseeno pa ni res, da nekaj nima zveze s spolom, če velja za 80% enega spola in samo 20% drugega.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 03. Nov. 2009 8:52

Horus napisal/-a:Mene pa zanima, zakaj zenske toliko govorite o svojih custvih.


Js sem mojmu povedala, da če me kaj muči, mu bom povedala, ampak nočem od njega slišat "rešitve". Gre samo za to, da nekomu moram na glas povedat, da si olajšam dušo, da on ve zakaj sem čudna/tečna in ko enkrat na glas nekomu razložim situacijo bom lažje prišla do najboljše rešitve, ker bom drugače gledala na problem.
Pri mojmu je pa drugač. Če se neki v njem kuha, ga pustim na miru in mi bo že povedu, ko/če bo hotel. Ker drugače rata neznosen.
Preden sva oba prišla do spoznanstev, je bilo velik "hude krvi" :? ..
A goal without a plan is just a wish.
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 03. Nov. 2009 10:03

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 22:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*Lally*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 283
Na forumu od: 8. 7. 2007
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lally* » 13. Nov. 2009 12:25

Ženske želimo govort o problemih, povemo celoten potek kako pride do rešitev in potem tudi končno rešitev (s tem, da se vmes že 100x zmedemo, ker govorimo o 100 možnih rešitvah naenkrat, da ne govorim o tem kako zmeden je šele poslušalec).
Moški pa rešujejo probleme potiho (samo v svoji glavi) in povejo samo končno rešitev.

Na to vpliva predvsem vzgoja. Mame so svoje sinove učile, da se ne joka (ker jokajo samo punčke), da ne sme kazat čustev (od vseh čustev so lahko pokazali samo jezo, zato ne vejo kaj je to žalost, razočaranje, ljubosumje in tudi če se počutijo žalostne, pokažejo to z jezo, ker samo tako znajo..).
Punčkam so dovolili jokat, biti žalostne, potrte, razočarane, jezne...
Moje mnenje :)
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 13. Nov. 2009 13:51

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 22:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 14. Nov. 2009 17:33

Horus napisal/-a:Moja mama je extremno vzpodbujala moj "custveni razvoj", pa sem zdaj dokaj tipicen moski glede tega.


Hvala bogu. Te je očitno vsaj foter dobro vzgojil. :wink:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 14. Nov. 2009 17:37

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 22:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov