Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 09. Jan. 2008 12:35

Zanima me, kdo plača oz. koliko kdo plača, ko gresta s fantom npr. na dopust, ali pa samo v kino, jest in podobno??

...
Zadnjič spremenil delusional, dne 30. Jan. 2008 0:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 09. Jan. 2008 12:48

No ne vem kako si drugi predstavljate glede dopusta, ampak jaz sem vedno do zdaj sama plačala svoj del (tudi bencin, razen ko sva dobila avto in bencin od staršev, ali pa ko sem jaz pelajal s svojim avtom). Nikoli nebi pustila, da mi fant plačuje dopust, tudi če bi bil ne vem kako situiran. Preprosto nebi se dobro počutila, pa tudi ob kakšnem prepiru je to super kost za vrečt. Če nimam denarja, pač ne morem na dopust (saj ponavadi gre skozi, pa tudi naši mi pomagajo, ampak če pa bi recimo zdaj hotela npr. Brazilijo...žal, ne bo šlo).
Kar se tiče hrane, kina...plačujeva vsak 1x oziroma vsaj približno no, eno kosilo gor ali dol. Razlogi so enaki, kot pri dopustu.
Ne vem, meni paše tak sistem, ne maram se počutiti, kot da sem nekomu dolžna oziroma da zgleda, da me nekdo preživlja (razen staršev seveda).

Ti pa si res zgleda naletela na neke bedake :? mogoče jim ne bi smela dati vedeti, da si finančno dobro preskrbljena, ker potem si lahko hitro začnejo mislit, da če že imaš, potem še plačuj.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 09. Jan. 2008 12:57

Ja kar se financ tiče sm kr alergična ne.Z zdjšnim čeprov nisva skupi,nisva bla še nikjer,niti € nism zapravla zanga ne on zame.Razn kar se tiče benza,pa še to se ustavlala drug pr drugmu kadar gre kdo mem :D
Pr bivšimu mojmu je blo tko da je biu iz druzga kraja in sm se jst večinoma vozila k njemu in sm dala za prevoz kr dost dnarja,tko da mu nism mogla ne vem kaj kupvt al pa plačvt,je pa zato on men.Čeprov mi je blo bed,ker me je zmer čakal tri kile bonbonov,kosilo,zvečer pa še kej.
Tko da ja zgleda padaš na škrtuhe,al si pa sam na njih slučajno naletela.Ful škoda.Sej da ne boš misnla ni jih dost,tko da nslednič boš zih dobila uredu dečka.good luck :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Jan. 2008 13:15

S tem treba urediti čim prej; po moznosti ze ob prvih zmankih, kavicah...

Pustiš da on plača prvo pijačo/vecerjo še posebno če on povabi, drugič pa rečeš da boš ti...(vsaj jaz sem naredila tako)...
Za kakšne dražje izlete; večdnevna smučanja je najboljše, da plača vsak svoj del (se posebno če gresta sama tja) in se je treba ze prej pogovorit o ceni, oz če se nekomu zdi to predrago in si nebi mogel plačati.
Mi2 sva se o počitnicah dogovorila tako; če greva kam z mojimi starši oz prijatelji- npr morje, nama jaz krijem stroške, če pa gosti on/njegova druzina/prijatelji plača on.

Mogoče zveni malo čudno, ampak jaz se nebi počutila dobro ce bi plačeval vse on sam ali če bi imela občutek da me izkoisča.

Glede daril, obletnic ipd, mu na začetku podari priblizno toliko kot je on tebi. (ok mogoče s5 zveni bedno, ampak po mojem bi se vsaka od nas neprijetno počutila če bi se za darilo za svojega fanta ful trudila, on pa nebi podaril nič- sej ni pomembno da je nekaj dragega, ampak da se pač potrudi oz izkaze pozornost..

Meni osebno se še ni zgodilo, da mi fant nebi hotel vrniti denarja, poznam pa primer (fanta od prijateljice), ki se je od nje sposodil za študentski zep kar veliko vsoto, ko pa ga je pustila ji ni hotel vrniti denarja...
Mi2 si posojava denar le sedaj ko se dobro poznava, in si ob prvi priloznosti vrneva. Tudi o svojem denarju/prihodkih sem se začela pogovarjati z njim ko sem vedela da mu lahko zaupam.
:wink:

Upam da ni zvenelo preračunljivo, ampak po mojem so finance ena izmed stvari, ki jih je treba razčistiti.
Noben nima dobrega mnenja o "kešpičkah", ampak še slabše izpadejo take vrste moški...
:?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Jan. 2008 13:27

večje stroške )morje, novoletne počitnice) plačujeva vsak zase, na morju sva pa denar dala skupaj v isto denarnico, ker sva itak vse počela skupaj, pa še seksistični tunizijci bi verjetno čudno gledali, če bi ženska račun plačala in sva se temu elegantno izognila :)
kavice, kino ipd. plačujeva enkrat en, enkrat drug. imam sicer občutek, da on večkrat plača, ampak kakšne opazne razlike pa ni.
glede bencina in tega, kdo pri komu več poje, ne kompliciram, ker se mi ne zdi vredno.

evo, pri darilih nisem pa še nikoli na denar gledala. če hočem fantu nekaj kupit, mu bom, pa čeprav je 2x dražje ali cenejše od njegovega darila meni. itak dam darilo zato, ker nekaj hočem poklonit in ne zato, ker se pač spodobi, ker je on tudi meni nekaj dal. brezveze.
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 09. Jan. 2008 13:42

jullia_ se popolnoma strinjam s tabo...do zadnje pike..sploh o skupni denarnici na dopustu...

in Ally zakaj je prvi bedak?
sej ni....vprašal je za polovico... pa sej so redki , ki imajo res ful denarja ...sploh mladi... in si ne predstavljam ,da bi fant plačeval vse...
ah kje...
delusional ne razumem zakaj se tako razburjaš nad prvim...sama bi ga morala prašat ,koliko pride tvoja polovica...
sicer , če dela in si ti v srednji ne zamerim , če ON vstaja , da plača kakšno kavo več...

in če si fer in če maš svojega fanta rada...pol se vedno izide tako,da približno isto porabita v vezi.... mi2 nikoli ne gledava kdo bo plačal....če pa zdej pogledam za nazaj sva oba na istem...

aja..pa boh ne daj ,da plača vsak svojo kavo...to je šele grdo!
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 09. Jan. 2008 13:57

delusional napisal/-a:Zanima me, kdo plača oz. koliko kdo plača, ko gresta s fantom npr. na dopust, ali pa samo v kino, jest in podobno??

Odvisno, včasih on, včasih js.

Glede dopusta bi se pa js zmenila da dava vsak pol in dava denar na kupček (oz. fantu v denarnico :P ), potem pa naj on vse plačuje, če pa kaj ostane pa se denar razdeli. ;)
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 09. Jan. 2008 15:49

Midva večje zneske plačujeva vsak zase, manjše pa vsak posebej.

Morje sva si plačala vsak zase, s tem, da sem mu jz plačala karto za vlak, on pa je plačeval sladolede in podobno na morju.

Če greva na kavico al pa sokec pač plača tist k povab. Ponavadi je tako, da če sva v njegovem kraju plača on, če sva v mojem plačam jaz. Če pa greva na več pijačk en plača enkrat en pa drugič.

Če mava recimor tak šoping športni dan, potem on plačuje kavice pa sokce, kino vstopnice pa plačam jaz.Al pa obratno.

Itaq sva zmerej pri njemu doma, njegovi starši mi plačajo vstopnico za drsanje, al pa smučanje, pri njih jem,... zato mi ni nikol odveč če recimor kje plačam kak evro več kot on.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 09. Jan. 2008 16:09

..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 17:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Jan. 2008 16:19

Prznam, večinoma plačuje on ... Kino, kofetke in manše stvari plačam tut js, itak, večje pa največkrat on. Smučarske karte letos še nism rabla plačat (večino dobi, ostalo da u stroške), večerje/kosila so u glaunem na njegovo pobudo in je vs veseu, da me pele neki pojest (mam čudne prehranjevalne navade :oops: ), benz mu na misu ne pride da bi mu js plačvala (itak nardi fuuul kilometrou in se mu uni z mano ne poznajo preveč) ...

Prau, da ma on redne dohodke, ne živi slabo, js sm pa pač še študentka, k jo prežiulajo starši. Mojedva mi valda vedno dasta dnar, k km grem, nikol se ne obešam na njega al pa boh ne dej, prčakujem, da bo on use plaču ... zmenva se takrt in tm. In če bi dons reku, da začneva use delit, bi to brez problema sprejela.

Kar se tiče pa darilc, sm pa js tista, k kr naprej neki kupuje, izdeluje, predeluje in podarja, za usak mesec u tega pou leta, za praznike, opravičila in zgolj zato, kr ga mam rada in u tem uživam. Na tak način se mu nekak "oddoužim". :)
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 09. Jan. 2008 16:39

črnamamba napisal/-a:
in Ally zakaj je prvi bedak?
sej ni....vprašal je za polovico... pa sej so redki , ki imajo res ful denarja ...sploh mladi... in si ne predstavljam ,da bi fant plačeval vse...
ah kje...


nisem vredu prebrala, saj glede tega se jaz tudi strinjam, da vsak plačuje zase
Houd de wereld tegen
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 09. Jan. 2008 17:11

midva sva tko nekako zglihana,sploh pri kinu,pjačah...kosilih..to mava nekak tko da je približno isto.Pol večje zneske pa kdaj on...recimo karte za bazen je on,pa brisalce za avto mi je kupil...ma itak ima dobro plačo in nikol mu ni škoda keša zame,ve da sem študentka in tko,ga pa ne izkoriščam in ga nimam namena.Poleg tega se več jaz k njemu vozim in dam za bencin več tako da...
Mava kar pošitmano to,tko...go with the flow varjanta,ker pač se o tem ne pogovarjava enostavno veva kaj in kako :D
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 09. Jan. 2008 18:06

Ponavadi je bilo pol-pol oziroma enkrat en, enkrat drug.

Da bi pa komplicirala, kdo je kdaj pri komu doma kaj jedel, pa valda da ne... :?
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 09. Jan. 2008 18:26

Midva imava en cuden sistem :) pac on nima velik kesa, ker ma na tem podrocju pac smolo in more skos za nekej placevat, tak da vecinoma placujem jaz, kadar ima on denar, on placuje. Za dopust sva pa tako...vsak pol pol, kar vzameva s sabo imava skupaj...porabiva pa itak vse :D
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 09. Jan. 2008 18:36

Nimava nobenih dogovorov, bolj veljajo pr nama nepisana pravila - pjačke, kosila, večerje, to 1x en, drugič drug, ni pa nujno. Za morje plačava vsak zase aranžma, kar sva pa dol porabla, sva pa vsak prbližn isto vsak dan prispevala v skupno denarnco. Za bencin mu dam na vsake tok neki keša, k dostkrat pride do mene, to je pa to. Nekak na pol sva no ...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov