Otroške zvezde DA ali NE

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Otroške zvezde da ali ne?

DA
17
27%
NE
45
73%
Skupaj glasov : 62

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 09. Feb. 2006 13:11

Kaj vi menite o tem? Se vam zdi normalno, da so 10-letni otroci lahko že svetovno znane osebnosti ali pa ste mnenja, da so otroci samo dobra propagandna poteza založnikov in medijev, ki bi naredili vse za čim večji zaslužek?

Leto 1982. V filmu E.T vesoljček igra 7-letna Drew Barrymore in tako postane svetovno znana filmska zvezda. Leto 2004, Drew konča v depresiji, menjava psihiatre enega za drugim.

Macaulay Culkin postane svetovno znan zarad vloge v filmu Home alone. Pri 18 letih pa se znajde v rehabilitacijskem centru za odvisnike.

Mary Kate in Ashley Olsen sta ble samo 9 mesecev stare ko sta nastopile v Full house. Mary Kate je pred parimi meseci pristala v bolnišnici zaradi depresije in prvih znakov anoreksje.

Tud Mozart je bil zvezda že ko je bil star 6 let in imel razprodane koncerte. Pa poglejte kaj nastalo iz njega...

To je samo nekaj od neštetih zgodb o otroških zvezdah, ki jim je sicer uspelo. Ampak slava ima svojo ceno in kmalu se pokaže tudi temnejša plat, ki tako mlade ljudi kmalu uniči, tako fizično kot psihično.
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 28. Jan. 2007 11:39, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Feb. 2006 15:02

jah tole je dost občutljivo za otroke, slava pa zadeve k jih slava prnese....to je pač svet slavnih-holivud in tm je itak vse pomešan pa vse zbrklan......straši se mi zdijo pa sploh neuravnovešeni, da pošljejo otroka da ONI kasirajo dnar, tkole nekam igrt...in se sploh ne čudm pol kaj se dogaja s temi otroki...res pa je da more tud kšn otrok v filmu igrt....zdj pa kok je ta otrok oz mladina sposobna rqazmišlat s svojo glavo in se ne prepustit slavi, se hitr vid......recimo tuki v sloveniji ni nobenga tazga primera.....vsi otroc k so uigral v filmih so zdej čist ql (npr.katarina čas)in so si lepo uredil življene in ne delajo takoh pichkarij kot v holivudu.......holivud je pa itak izgubljen, in če bi moj otrok hotu tm igrt, ga stoposto nebi pustila.....

sej pravm, stvar je vsazga posameznika in vsak dobr ve kaj lahko in kaj ne in kaj je dobro zanj in kar ni..če pa grejo nekateri v take skrajnost, pol je pa to njihov problem in naj si uničujejo žuvljenje če si ga hočejo...me ne gane....... :D :oops: :? :P :roll:
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 09. Feb. 2006 15:07

Jah ne vem, men je to malo bolno, ker je tak otrok delno prikrajšan za otroštvo.

Ampak po drugi strani morajo biti pa tudi otroci v filmih kajne.
:?
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 09. Feb. 2006 15:08

Odločno proti!!!!! Bolno ambiciozni starši, ki maltretirajo svoje otroke na ta način, bi najprej rabl eno orng pomoč psihiatra na temo "kako učinkovito preboleti lastne življenjske neuspehe?" :x potem si pa še razčistit pojem "tvoje življenje je samo tvoje!" in ga začet prakticirat tudi na lastnih otrocih.
Zdej, ni pr vseh tko, da se nekje pojavijo mišljeni kot zvezde, ampak se pač samo pojavijo.... Pri nekaterih to nima nobenih posledic (mogoče majo tist že itak v krvi, nagnjenost do nečesa, talent, bilokaj). Ampak kadar gre pa za prisilo, ima pa tako psihično nasilje lahko še hujš posledice kot batine, ker tle gre tud za vzorc razmišljanja, ki je otroku vsiljen in proti kateremu se dolgo itak ne morš borit, ker se ti dolgo časa vse zdi sam "fajn". Rezultati in posledice najbrž pridejo kasnej na vrsto. :?

Žal mi je za take otroke in vesela sem, da moji starši niso nikol pretiraval pri svoji angažiranosti zame.
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 09. Feb. 2006 15:42

Sem za to, če otroka samega veseli to delo. Da pa starši vsiljujejo zvezdništvo v njih, to se mi pa ne zdi prav. Vsak otrok bi moral imeti nek hobi. Bolje to kot pa da pri 14ih ne ve več kaj bi z življenjem in mu grejo po glavi samo bedarije.
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 09. Feb. 2006 20:03

Vsi dokazi (otroški igralci) kažejo, da je zgodnja slava preveliko breme in da s tem u bistvu zamudiš najpomembnejši del otroštva...Jodie je sama rekla: It is kind of hard to figure out who you are when you've lost your job at age 13, when that was basically how you identified yourself

Jst bi se kr strinjala s tistimi, ki menijo, da so starši takih otrok mal omejeni v glavi oz. očitno v tem vidijo dober zaslužek al pa svoje neuresničene želje...žal pa ne vidijo, da za otroka to ne prinese nič dobrega in da bo slej kot prej iskal svoje nepreživeto normalno otroštvo.

Nič ni narobe, če ti otroka spodbujaš, da se ukvarja z izvenšolskimi dejavnostmi...ampak da ga pa od 9 mesecev naprej vlačiš po snemanjih in tekmovanjih za misice, je pa bolno. :stupid:

Pa še linkič: http://abcnews.go.com/GMA/popup?id=1525588
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 09. Feb. 2006 20:26

se strinjam, da pusti to neke posledice na otroku. sicer je pa krivda cisto na strani starsev, mislim, da pustijo kaj takega recimo - sick! samo, da bi prsl do denarja (tko kot od macaulaya culkina starsa, k sta se locila in potem tozila za njegov denar in skrbnistvo :roll: )
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
euch
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 26. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a euch » 09. Feb. 2006 20:33

do neke mere je uredu, če pa to postane otrokov način življenja, je pa zlo narobe
J'aime non seulement qu'on m'aime, mais qu'on me le dise... (G. Elliot)
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 09. Feb. 2006 22:01

http://www.childsupermodels.com/ :eek:

Sam una Nina ma pa skor 99% umetne...al pa Sheri...pa kere poze...Tole je pa zame že skor pedofilija...in tisti tastari, ki tkole svoje hčerke vlačjo so sam še za k Ruglju... :wall: [/url]
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 09. Feb. 2006 22:09

NE! Otroška leta so najobčutljiveša, najnežnejša, ki jih morš preživet v krogu družine, prijateljev, sorodnikov. Mogoče mal staromodno gledam na tole, ampak je res. Še mmnogo odrasilh ni zrelih svetu slave, kaj šele otroci.
Takrat jim je mogoče fino, ker se gledajo na televiziji, sam ta pozornost, ki so jo določeno obdobje deležni, naeknrat izgine in normalno je, da otrok to občuti. Enkrat izbruhne ven, če ne v otroštvu, pa pol v odraslosti. Sej so tile primeri gor čist zgovorni. :?
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 09. Feb. 2006 22:54

Absolutno proti :!:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 09. Feb. 2006 23:03

Če se otroci že odločijo oz. jih starši porinejo v ta svet, je treba sprejeti tudi določeno mero odgovornosti, predvsem starši seveda. Seveda je ful super, ko z otrokom zaslužiš milijonske dobičke, si izboljšaš status, itd. itd. Samo je treba tud pomislit na posledice oz. kako le-te preprečit, še predno otroc stopijo v svet slavnih. Spoh če govorimo o holivudu.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Feb. 2006 23:09

Bogi otroci! :(
Ne vem kak so lahk starši tolk primitivni.
Sj to je supr, da otrok počne kar hoče, pa da je uspešen, ampak to grejo že čist preveč v skrajnosti...
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 09. Feb. 2006 23:44

Ja nekateri svoje otroke pač forsirajo.
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 09. Feb. 2006 23:46

Aja, sploh pa mislim da mora otrok svoje otroštvo doživljat tako kot naj bi otroštvo bilo - sanje, svoj lasten mali svet, lumparije, skakanje po blatu, itd... Nevem zakaj bi blo potrebno ta pritisk izvajat že na tok malem čistem bitju kot je otrok :roll: . Bwo, ampak očitno je to v modi.
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov