Tomaž Humar

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 14. Nov. 2009 19:37

Danes nas je pretresla novica, da nas je zapustil alpinist Tomaž Humar, ki je ostal ujet na Himalaji - Langtang Lirungu.

Mislim, da si zasluži več, kot samo omembo v kakšni drugi temi, ker je bil izjemen človek.

Vesela sem, da je umrl v objemu svoje ljubezni, v objemu gora.
Dosti ljudi se sprašuje, kaj mu je bilo, da je plazil tja gor, ko nam ga je Nanga Parbat pred štirimi leti že skoraj vzela. Jaz pa se sprašujem, če bi ga imeli možnost vprašat, kaj bi storil, če bi se še enkrat odločal. In prepričana sem, da bi njegov odgovor bil, da bi storil enako. Umrl tam, kjer je našel svojo srečo.

Slika

Tomaž, počivaj v miru.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 14. Nov. 2009 20:02

kdor reskira očitno ne profitira...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 14. Nov. 2009 20:39

--------
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Avg. 2010 10:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 14. Nov. 2009 20:40

nia se poplnoma strinjam
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 14. Nov. 2009 20:46

NIA, motis se, resevanja tokrat ni noben davkoplacevalec placal, ampak njegova agencije oz. zavarovalnica.

jaz upam da ga domaci vsaj 1% razumejo da jim je vsaj malo lazje...jaz ne vem ce ga. vsekakor ga ne bi ce bi bil oce mojih otrok :(
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
la HauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a la HauteCouture » 14. Nov. 2009 21:19

Jaz ne razumem, da je spet šel toliko tvegat in ljubezen do gora postavil pred ljubezen do otrok. Ampak mi je žal vsakega človeka.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 14. Nov. 2009 21:23

Nia, pardon, ampak raje vem, da plačujemo davke za take kot je on, kot pa take, ki jim ni za delat :wink: poleg tega je naredil tudi nekaj za prepoznavnost Slovenije po svetu, njegovo izjemnost pa potrjujejo tudi razne nagrade.

Na 24.ur so mislim, da ukinili komentarje na njegovo novico, kar mi zdi čisto prav, ker so nekateri bili prav glede teh davkov prav žaljivi.

Ne obtožujem ga, ker se je s tem ukvarjal, njegova partnerica je vedela, da je to njegovo življenje, s tem se je očitno sprijaznila, tudi za otroke se je odločila, tako da krivda ni na njegovi strani; ni nikoli rekel, da bo zaradi otrok nehal plezat.

Življenje vseh se enkrat konča, on je imel srečo, da je umrl tam, kjer si je verjetno želel.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Nov. 2009 22:36

moram priznat, da me je ornk pretreslo ko sem zjutraj slišala, da so ga našli mrtvega... saj se je nekako nakazovalo, da je nekaj zelo narobe, ko se ni več javljal na telefon... ampak useen človek upa do zadnjega... sploh nisem mogla verjet, da ga ni več, ker se mi je ob vseh teh njegovih podvigih zdelo, kot da ga gore ščitijo, da njemu se pa že ne more kaj hudega zgodit... in če bi do česa hujšega že prišlo, se bo že znašel in znal poskrbeti zase... ker se mi je zdel tako poln energije in volje, kot da bi imel devet življenj... še toliko bolj me je pretreslo ker je malo preden je umrl celo javil, kaj se je zgodilo in je že takrat verjetno vedel, da nima več možnosti... ne znam si predstavljat kaj se je v tistih zadnjih trenutkih pletlo po njegovi glavi... ali ga je bilo strah ali se je sprijaznil z usodo... ne morm namreč pozabit, kako vesel je bil, ko so ga rešili z Nange Parbata in ga je helikopter po vseh tistih mučnih dneh odložil na tla...

zelo mi je hudo za njega... bil je tak res prijeten in preprost človek, pravi slovenski gozdni joža kot si je sam rad rekel... nekaterim se je zapisal v srce in ga bomo zelo pogrešali

za tiste, k vam ni jasn zakaj je živel tako kot je in postavljal svoje življenje na kocko... predstavljajte si, da bi vas nekega dne nekdo zaprl v hišo in vam rekel, da morate do konca življenja ostati zaprti tam, da se vam ne bi kaj hudega zgodilo... ne bi mogli zdržat ane, ker vam je vaša svoboda bolj pomembna, tudi za ceno rizika da vas že jutri zbije avto... za Tomaža Humarja je ta hiša predstavljala življenje brez gora, gore pa njegovo svobodo... takšen je pač bil in pred leti ga tudi sama nisem najbolj razumela... danes ga lahko popolnoma razumem in verjamem, da če se mu je že moglo kje zgoditi tisto najhujše je najbolje, da se mu je zgodilo tam, kjer je našel svojo svobodo...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 15. Nov. 2009 1:44

Tamarra* napisal/-a:Ne obtožujem ga, ker se je s tem ukvarjal, njegova partnerica je vedela, da je to njegovo življenje, s tem se je očitno sprijaznila, tudi za otroke se je odločila, tako da krivda ni na njegovi strani; ni nikoli rekel, da bo zaradi otrok nehal plezat.

Ja, spet bo ženska kriva, kaj pa je imela otroke, saj pa je vedela v kaj se zapleta - moški vendar mora it v širni svet in pobijati divje zverine.

Ok, saj razumem, da takšni ekstremni ljudje drugače razmišljajo. Ampak odgovornosti do družine po mojem mnenju ni pokazal.

Kakorkoli že, tako kot vsem drugim verjetno, je tudi meni žal, da je umrl.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Nov. 2009 9:27

:roll:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Avg. 2010 10:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Nov. 2009 10:38

jaz ga razumem in ne bi napisala negativnega komentarja, tudi če bi bil še živ
bil je človek, ki je odkril svojo ljubezen, gonilo in je tako tudi živel. mora biti res neopisljiv občutek, ko premikaš meje svojega telesa in uma in ko premagaš goro, ko stojiš na vrhu in maš cel svet pod sabo in samo nebo nad sabo...saj je vedel, da lahko umre in se smrti najbrž ni bal...enostavno ni živel po ustaljenem ritmu množic, ampak je imel drugačne želje, nekaj drugega ga je vleklo naprej. jest alpinistom kar zavidam, da jim je dano izkusit take stvari, ki so dane le redkim...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 15. Nov. 2009 10:53

joj nia dej nehi že s temi tvojimi glupimi razpredanji... ne vem kje jih pobiraš (doma najbrž)...sj vem da si še dost zelena kar se živlenja tiče, zato se ti RES ni treba utaknt u čist usako temo sam zato da neki poveš... prov ok, teb ni Tomaž Humar nč pomenu, who cares, kaj se sploh oglašaš pol... tale tema je gotov bl namenjena lepemu spominu nanj, ne pa najedanju o davkih...

ps. in če se maš še kej za pregovarjat z mano prosm da uporabiš zs, ker ni treba posmetit čist usake teme
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
la HauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a la HauteCouture » 15. Nov. 2009 11:32

^^ Naj pove kar misli, ni avtorica teme nikjer napisala, da je treba pisat le pozitivne komentarje. Vsak ima o njem drugačno mnenje. Če ga ti razumeš, blagor tebi. Kaj bi svet brez fanatikov.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Nov. 2009 11:46

mal spostovanja, no, kaj ce njegova hcerka to bere? 17 je stara...
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Nov. 2009 12:49

Tudi sama ljubim gore, vendar očitno ne tako zelo kot jih je on. Po tej strani ga razumem, v gorah je iskal mir, ki ga v dolini ni.

Po drugi strani je imel družino, ki jo je sedaj pustil samo in se od njih praktično poslovil vsakič, ko je šel na podvig, saj je hodil sam in tvegal veliko. Tu ga ne razumem, vendar verjamem, da ga razumejo njegovi najbližji.

Kljub temu, da pravijo, da je umrl tam, kjer je bil najbolj srečen se mi smrt v samoti, na ledenem mrazu, v tuji državi ter nekje nad 5000 metri ne zdi lepa. Še manj pa srečna.

Toda pomembneje je, da je bil srečen dokler je hodil v gore in da je bil vzor mnogih. Družini pa iskreno sožalje.

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov