Lepa Brena

Slavni na sto in en način.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Prima
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima » 12. Maj. 2005 13:25

kakšno mnenje imate o njej?
Bum cile bum....
Brena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Selo u brdima

Neprebrana objavaNapisal/-a Brena » 12. Maj. 2005 13:41

Oči msu mi more Jadransko
kose su mi klasje Panonsko
sestra mi je duša Slovenska
JA SAM JUGOSLOVENKA!

Brena... idol. V 2. razredu oš. sem želela biti ona po poklicu.
Sex simbol stare yuge.
Ženska, ki je združevala BALKANSKE narode.
Mit.... :top:
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 12. Maj. 2005 15:06

Udri udri udri Muuuujoo :lol:

Legenda je, ma taprave komade za žur...čeprov men je najbl pri srcu Luda za tobom :zustimm:
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 12. Maj. 2005 16:34

Se spomnim, ko so ji otroka ugrabil! :eek:
I'm turning like the sun
and like the stars
you try to sing with me baby
Uporabniški avatar
Barbarra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 11. 4. 2005
Kraj: Posavje

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbarra » 12. Maj. 2005 16:36

L-E-G-E-N-D-A
Uporabniški avatar
izitanči
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 680
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: bela ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a izitanči » 12. Maj. 2005 16:37

Ja včas je bla njena muska bomba.
Za zdaj lahko rečem, da je več nikjer zasledit vsaj tukaj v slo ne.
Je pa lušna še zdej in se kljub letom zeelooo dober drži. :!:
Sončni zahod je mešanica, med pravljico in iluzijo. Ene največjih lepot, kar jih ponuja stvarstvo. Čista katarza človeškim čutom.
2good4u
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 5. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a 2good4u » 12. Maj. 2005 16:39

who the f**K is lepa Brena???!!!! Mislim, svašta!!! :lol:
Prima
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima » 12. Maj. 2005 16:49

Fahreta Jahić-Lepa Brena edina ex yu pevka ,ki je pela pred 200,000 ljudmi na stadionu v Sofiji.
Zelo lepa za svoja leta vitka visoka,inteligentna karizmatična.....

Škoda,da ne pride ona v SLO. namesto Cece.
Prima
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima » 12. Maj. 2005 16:57

Lepa Brena Za malo mlajše,ki ne vedo o njej
Ne trpim glupače
Ekskluzivno za „Blic“

Godinama su se pojavljivale razne kompilacije (mnoge su bile piratske) sa najvećim hitovima Lepe Brene. A onda je Brena uzela stvar u svoje ruke i objavila dvostruki disk „The Best of Lepa Brena“ sa čak 42 pesme iz svih perioda njene 22 godine duge karijere: „Sitnije, Cile, sitnije“, „Jugoslovenka“, „Čik pogodi“, „Mile voli disko“, „Ja nemam drugi dom“...

- Pesme sa kompilacije birala sam sama, jer niko osim mene ne može da zna šta je to što moja publika najviše voli. To jedino ja znam jer putujem po celom svetu, gde ima naših ljudi, stalno sam sa tom publikom i najbolje vidim kako na koju pesmu reaguju - kaže Brena.

Pokušava da se seti da li postoji kontinent na kom nije pevala. Smeje se i kaže da je planetu četiri puta prošpartala uzduž i popreko.

- Mislim da sam radila kao nikad niko. Smešno mi je bilo kada čujem da su Zdravko Čolić ili „Bijelo dugme“ sto dana na turneji. Kako samo sto dana?! Pa, ja sam bila 365 dana na turneji, i to od 1983. do 1991. godine. Deset godina sam provela na točkovima, po avionima. Dođem u neki grad, ne znam ni gde sam, otpevam koncert, prespavam u hotelu, sutradan ponovo na put... Odrekla sam se 10 godina svog života, ali nije mi žao, jer mi sada stižu rezultati tolikog vremena provedenog sa publikom. Sav taj rad i emocionalna razmena sa ljudima duhovno su me nadgradili. Dali su mi mir. Osećam se kao da sam imala jednu neverovatnu misiju koju sam, eto, ispunila, samo što pored mene nije bio Tom Kruz, već jedan mnogo zgodniji frajer (smeh). Sada mirno, spokojno i natenane nastavljam da radim - kaže Brena.

Drago joj je da su mnoge njene pesme snimljene pre dvadesetak godina sada doživele renesansu. Bilo koja zabava nezamisliva je bez pesama „Mile voli disko“, „Čik pogodi“, „Duge noge“...

- Vreme je pokazalo da sam pre 20 godina bila u pravu. Ta moja kombinovana muzika, mešavina popa i folka, kako su je kritičari nazivali papazjanija, danas je postala svetski trend. Pop sa etno motivima dominantan je svetski pravac. Na početku sam nailazila na nerazumevanje jer su se ljudi prvi put sretali sa pevačicom koja zna nešto i da kaže, ispriča, ume da peva, igra, glumi... Nisu navikli na obrazovane, edukovane žene u šou-biznisu. Uglavnom su pevačice vukle za rukav kompozitore ili harmonikaše da bi uspele u poslu. Jer žensko, kao žensko, večito ide sa tom predrasudom da je za glavu niža od muškarca i da je u mozgu niža od muškarca. Ja nisam tako vaspitavana. Roditelji su me učili da među polovima postoji ravnopravnost i harmonija.

Činjenica je da je Brena u životu sve dobro odigrala: ima uspešnu karijeru, vlastitu produkciju, brojne firme, stabilnu porodicu... Da li je to rezultat dobro promišljenih, inteligentnih poteza ili je faktor sreće bio dominantan?

- Mora da postoji i jedno i drugo. Ponekad mi je krivo što nikada nisam bila dovoljno luda. Gledam ljude koji sebi dozvole da se zapiju, zaigraju karata... pa zaborave na sve obaveze. Ja to nikada nisam mogla sebi da dozvolim. Navikla sam da sve konce držim u svojim rukama. O svakom potezu koji sam u životu povukla dugo sam razmišljala i savetovala se sa pametnim i uspešnim ljudima. Jedino ne trpim da mi savete daju ljudi koji ništa u svom životu nisu uradili. Konsultujem se samo sa ljudima koji su prošli kroz muku, jer jedino kroz muku stičeš mudrost i iskustvo. Bog može da ti da talenat, otac može da ti ostavi bogatstvo, ali tek kroz razne životne teškoće stičeš iskustvo. I tako postaješ jedna zrela, stabilna i kreativna osoba koja se, kako poslovica kaže, u dobru ne ponese, a u zlu se ne ponizi. Kad to dokučiš, ne postoji taj uspeh, to bogatstvo, ta moć zbog koje izgubiš tlo pod nogama i izgubiš vezu sa realnošću - tvrdi Brena i kaže da je scena jedino mesto gde svojoj infantilnosti pušta na volju. Tu je i tužna i nasmejana, otpati i otplače tužnu pesmu, ali se i zaigra kao dete.

- Na sceni sam sve ono što pesma i publika traže od mene.

Novi album polako priprema. Ne žuri.

- Tražim pesme čije stihove moja usta mogu da izgovore, emocije koje moja duša može da oseti. Duša jedne zrele žene.

Simonida Stanković
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 12. Maj. 2005 17:39

"..to to to je to,
hajde svi da igramo,
to to to je to,
hajde da se volimo..."

Men je ona legenda.. pa ti filmi so mi tako carski :D polni smeha :D
Prima
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima » 12. Maj. 2005 20:23

zelo lep cvet !
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 13. Maj. 2005 0:50

2good4u napisal/-a:who the f**K is lepa Brena???!!!! Mislim, svašta!!! :lol:

no no, splošna razgledanost
Tko nekak...
Prima
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Prima » 13. Maj. 2005 8:25

Metron ,življenska šola ti da največ,brena je pila svetovne pijače :))
In ne boš ti nje žejne preko reke.
Bila je povsod,druži se z raznovrstnimi ljudmi....
Je kar razgledana !!!!
Bolj kot vse naše estradnice skupaj. :lol:
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 13. Maj. 2005 8:30

Prima napisal/-a:Metron ,življenska šola ti da največ,brena je pila svetovne pijače :))
In ne boš ti nje žejne preko reke.
Bila je povsod,druži se z raznovrstnimi ljudmi....
Je kar razgledana !!!!
Bolj kot vse naše estradnice skupaj. :lol:


Mislim da metronova izjava ni letela na breno ampak na citiran post..
Drugače pa večina mladih oz mlajše generacije ne vejo kdo je brena
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 13. Maj. 2005 8:40

Jaz samo vem, da so jo moji starši poslušali in da je dolga leta visel njen velik poster na stranici omare :)

Vrni se na Zvezde

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]