študentski dom

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

perla85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 26. 12. 2005
Kraj: malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a perla85 » 20. Sep. 2006 15:02

no dans sm dobla obvestilo da se morm drug tedn oglasit v študentski pisarni v LJ, sabo pa prnes še nekej potrdil za sprejem. eno izmed teh, je tudi potrjena izjava pri notarju o prevzemu dolga, ki jo more podpisat starš oz.nekdo z rednimi dohodki.
zanima me, v čem je bistvo te izjave? v tem, da če zdej jst kej pokvarm, pač škodo krijejo starši, al gre to za izjavo da krijem dolgove, prejšnih študentov.

kdo kej več ve o tem?

prosm za čimprejšni odgovor in hvala :oops:
metuljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica » 20. Sep. 2006 15:56

To pomeni, da če ne boš plačevala štud.doma, bodo kar direktno trgali mami ali očetu z računa, odvisno kdo bo jamčič zate.

Mislim pa, da te izjave ni potrebno overit pri notarju, ampak jo lahko kar na UE. Pa še ceneje je. Pozanimaj se.

Pa uživaj to študentsko življenje, jaz sem že iz ven iz tega najlepšega obdobja v življenju :wink:
Svet je okrogel zato, da ga obkroža prijateljstvo
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 20. Sep. 2006 17:25

Jaz sem tudi to dobila danes. Lahko overiš na upravni enoti, plačaš 250 sit. Aja, pa tvoj starš oz. tvoj porok mora bit zraven.
Fora tega pa je v tem, da tvoj porok podpiše da bo plačeval za tebe, ker je razumljivo da ne plačuješ sama :D

Mene pa še nekaj zanima. A je v študentskih domovih v Rožni dolini možno se zmenit, da dobita dve kolegici skupaj sobo? Komplicirajo kaj pa so tečni tam?
Ko bom velika, bom Lara Croft.
metuljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica » 21. Sep. 2006 6:14

V Rožni je zelo majhna možnost, da bi bila cela soba fraj. Ker gresta redko iz sobe oba naenkrat.
Prašaš lahko, ampak to bo prej ne kot ja. Možno je, da se potem ko imata že vsaka svojo cimro in se katera izseli ven, da gresta na upravo in rečeta, da bi radi bili skupaj. In upaš, da ne bodo komplicirali, ker se bosta hoteli preseliti izven preselitvenih rokov :wink:
Zadnjič spremenil metuljčica, dne 21. Sep. 2006 6:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Svet je okrogel zato, da ga obkroža prijateljstvo
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 21. Sep. 2006 6:20

Nama s frendico je uspelo za Bežigradom sfehtat, da se je lahk ona k men preselila,
vendar šele po nekaj časa bivanja tam, ko se je moja cimra izselila. Povedala mi je pa zadnji hip, da odhaja :roll: , tko da smo pol na brzino zrihtal v pisarni, da je lahk prijateljica k men prišla. :P
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 21. Sep. 2006 8:23

Ja da se če gre nekdo vn, kr tko pa ne vem če lahko, k je pač že vse zasedeno in oddano..najboš da najdeta kšno zamenjavo???(z ostalimi)
Za dežjem vedno posije sonce!!
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 21. Sep. 2006 13:08

a to obvestilo dobimo vsi domov ali samo tisti ki so sprejeti?
jst sm poslala prijavo za štd.dom pa nism obila nič domow..
tko da ne morm niti na netu pogledat kje v vrsti sm..
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 21. Sep. 2006 19:20

Jaz sem se danes šla vselit in že danes več ni bilo v Rožni dolini niti ene fraj postle. Tako da so nas vse filai v druge domove. :?

Nama s kolegico so rekli, da je fraj na Poljanski in za Bežigradom. Sem rekla da na Poljanski rajši ne in potem sva dobili sobo v tistem čist novem pri FDV. Še nadstropje sva lahko izbirali. Mater ej, tam je res vse tak čist moderno da ni res :megacool: Mi je všeč, samo malo daleč mam bo filofaksa :evil:
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 21. Sep. 2006 19:25

aja, obvestilo dobiš ko ti odobrijo prošnjo oz ko prideš na vrsto.... če nisi dobila 15. spetembra, boš dobila 15. oktobra al pa pač enkrat. Najprej dobiš obvestilo o tem da je prošnja odobrena, čez kaki dan ali dva pa obvestilo da se lahko prideš vselit.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 13. Okt. 2006 18:05

Mene zanima (da ne odpiram nove teme, sprašujem kar tukaj), če mogoče kdo ve ali je možno v MB v štud. domovih kot izredni študent prebivati preko vikenda oz. samo iz petka na soboto!?
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 14. Okt. 2006 9:11

tinna19 napisal/-a:Mene zanima (da ne odpiram nove teme, sprašujem kar tukaj), če mogoče kdo ve ali je možno v MB v štud. domovih kot izredni študent prebivati preko vikenda oz. samo iz petka na soboto!?


Ja mislim da lahko dobiš. Izredni študent dobi študentski dom pod istimi pogoji kot redni (samo redno zaposlen ne sme bit). Tam pa si lahko kadar želiš. Nikogar ne zanima ali si tam ves teden ali pa samo en dan (plačuješ pač enotono ceno, isto kot tisti ki cel teden stanujejo).
Ko bom velika, bom Lara Croft.
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 14. Okt. 2006 9:47

za MB ne vem, ampak za LJ mi je prijateljica rekla, da pač plačaš samo en dan, ki ga prespiš - da te pač nekak locirajo v sobo, ki je med tednom zasedena - zato me zanima, če je to res!
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 14. Okt. 2006 10:24

am jst sm glih dans prespala v študentu pr sestri pa je sm tm spolnila en pildek pa ga oddala, prespala sm pa pr njej v sobi, k glih cimre ni blo..pa tut če bi bla cimra bi bla lahko jst noter. plačat ji ni blo treba pa nč, pravico maš pa 3× na mesec da kdo prespi pr teb. tko je saj pr njej :D
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 14. Okt. 2006 10:26

tinna19 napisal/-a:za MB ne vem, ampak za LJ mi je prijateljica rekla, da pač plačaš samo en dan, ki ga prespiš - da te pač nekak locirajo v sobo, ki je med tednom zasedena - zato me zanima, če je to res!


Dvomim, ker kljub temu, da večina študentov res hodi domov čez vikende, ne morejo za nobeno sobo v domu zihr rečt, da je pa takrat in takrat frej in pol kr enga druzga not dajo - pa tud vsak študent plača položnico s fiksnim zneskom za cel mesec in ima torej tako pravico, da biva tam vsak dan v mesecu, ne morejo pol računat na dneve, ko ga ni, pa da dajo not enga druzga, ma to skor zihr ni res! :eek:
Sicer sm pa jst imela za cimro izredno študentko, ki je bila čist na istem, kot jaz - s statusom in tako tudi pravico do bivanja v študentu cel mesec.
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 14. Okt. 2006 12:29

**SiMoN@** napisal/-a:am jst sm glih dans prespala v študentu pr sestri pa je sm tm spolnila en pildek pa ga oddala, prespala sm pa pr njej v sobi, k glih cimre ni blo..pa tut če bi bla cimra bi bla lahko jst noter. plačat ji ni blo treba pa nč, pravico maš pa 3× na mesec da kdo prespi pr teb. tko je saj pr njej :D


v katerem domu pa ona je?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]