Študij: Umetnostna zgodovina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 03. Sep. 2006 10:19

Pozdravljeni ...

Zanima me, kakšen je študij umetnostne zgodovine, predvsem me zanimajo razlike med enopredmetnim in dvopredmetnim, kaj se bolj splača, kakšne so možnosti zaposlitve (se mi zdi, da je vse preveč umetnostnih zgodovinarjev brez garantirane službe), kakšne so možnosti podiplomskega študija, kakšna so predavanja? Se bolonjska reforma že izvaja na FF na tem oddelku oz. kdaj naj bi se? Tisti, ki ste na dvopredmetni UZG, s čim ste jo kombinirale?

Namreč imam še malo več kot pol leta časa, da se odločim za študij, nekako sem se že odločila za umetnostno zgodovino, vendar še vedno iščem informacije ...

Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 03. Sep. 2006 10:42

Jaz sem to tud hotla it študirat, pa nam je rekla profesorca za umetnostno zgodovino na gimnaziji, da če gremo to študirat, da se mormo bogato poročit. :razz: Ker je kao ful težko dobit delo. Druga pa ne vem nič.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 03. Sep. 2006 11:06

Sama sem si zelo želela študirati umetnostno zgodovino ampak se potem za to nisem odločila ker se mi je zdelo da so slabe možnosti zaposlitve, hkrati pa so me zanimale še druge stvari. Mene je bolj zanimal enopredmetni študij ampak koliko sem poizvedovala je dosti lažje dobiti zaposlitev z dvopredmetnim, sploh če nameravaš učiti, ker je na gimnazijah bolj malo ur umetnostne zgodovine. Ena od kolegic je študij kombinirala z zgodovino, druga pa s slovenščino. Pravtako poznam eno, ki študira enopredmetno. Pravi da v primerjavi z umetnostjo na gimnaziji ni veliko bolj zahtevno, da pa je potrebno dokaj dobro obvladati nemščino zaradi literature v nemščini. Ko sem se jaz vpisovala je bila nemščina celo pogoj za vpis na enopredmetni študij, za dvopredmetnega pa ne.
No jaz se za študij nisem odločila, se bom pa z umetnostjo zagotovo še ljubiteljsko ukvarjala.
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 05. Sep. 2006 22:18

jst grem pa letos študjirat zgu.. razlika 1-2redmetni je predvsem to da pri enopredmetnem maš nemščino, latinščino.. pri enopredmetnem a ne. baje da je dvopredmetni lažji.. grem pa useeno enopredmetno-bomo vidli kaj bo :)
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 06. Sep. 2006 14:09

Baje je zelo zelo težek študij.
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 07. Sep. 2006 11:17

jst sm slišala da pa ni tko panike..jeziki da so še najtežji.. en študent je pač govoru da on pride prow u easy skozi, da lahko kamot žura zravn in use, uči se pa 14 dni pred izpiti..
mene še najbol skrbi nemščina..
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 07. Sep. 2006 11:40

Od moje mami sestrična je to študirala. Potem šla na podiplomca v London, zdej pa je zaposlena v Moderni galeriji. Pa vsake tolk čase hodi po različnih EU mestih na seminarje, delavnice in predavanja.... skratka zanimivo :)
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 07. Sep. 2006 16:19

Za latinščino in nemščino vem ja ... Ampak me nekako ne skrbi toliko, ker se mi zdi da nemščino moraš enkrat osvojiti :D
Službe so res redke oz. težje je je dobiti delo, ampak mislm, da če si sposoben ni takšnih problemov, sicer mi pa ni problem delati tudi kaj drugega, pa sproti iskati možnost zaposlitve v svojem poklicu.

Morda katera ve, kako je s štipendijami pri tem predmetu? Kdaj in pod kakšnimi pogoji lahko zaprosiš zanjo?
Uporabniški avatar
Oasis`
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 6. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Oasis` » 16. Feb. 2010 14:55

Naj stara tema oživi :D

Zanima me predvsem kako je z nemščino pri tem študiju ? saj me je zanimalo preveč programov in sem zato mogla ene študije izpustiti na informativen dnevu in te informacije nimam.

Hvala za info :)
Take a chance ; because you never know how absolutely perfect something could turn out to be.
majaTHEyou
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a majaTHEyou » 23. Jul. 2014 9:11

živjo!

Vem, da je malo izven teme, ampak useen sem se odločila, da še tukaj vprašam. Rabila bi nekoga, ki obvlada Umetnostno zgodovino, seveda bi tudi plačala, če je kdo pripravljen obnoviti snov naj javi .
Hvala :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov