Kako se pripravite do učenja?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 28. Feb. 2006 16:48

Mene pa zanima kako se prirpavite do učenja ? jaz se namreč nikakor nemorem priravit da bi se šla učit,če pa se že spravim pa nisem skoncentrirana.

Da se ne boste kregale na mene,ne mislim da mi boste zdaj pomagale spravit se do učenja. Zanima me samo kak se pripravite do učenja, pa kdaj se najlažje učite je to zjutraj,popoldan,zvečer,med odmori itd. Aja pa lahko še napišete če si snov prebirate,delate zapiske,miselne vzorce...
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 28. Feb. 2006 17:01

ne vem..pač ko je sila ko veš da se moreš učit, se pač greš učit. povečini učenje ravno ni zabava,razn če je snov zanimiva. jaz mam probleme z matematiko, ampak ko vem da se morem naučit se pač morem. ker mam željo nardit šolo, pa se vpisat kam ane :D
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 28. Feb. 2006 17:26

jz se ponavadi učim ko je že res nujno
i love love
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 28. Feb. 2006 17:37

js sm se učila zmer zadni dan pa še to zvečer, pa sm si skoz govorila, da zdj se bom pa mal prej začela, sam ni ratal..:D sj zdj mi je pa žou! :(
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Feb. 2006 17:44

Sicer so šolska leta že daleč za mano, ampak imam tako službo, da moram dosti delat sama doma- podoben problem... včasih se je težko spravit zraven.
Ponavadi si določim enourne "faze"- lotim se dela, za katerega ocenim, da mi bo vzelo približno eno uro, potem pa sledi pavza (cigaret, pijača, čokolada :wink: ), ampak ne več kot 15 minut. In tako dalje. Vsaj 3 krat po eno uro...
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 28. Feb. 2006 18:14

--
Zadnjič spremenil tmis_, dne 05. Feb. 2009 10:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 28. Feb. 2006 20:00

Joj, jaz mam pa jutri izpit, pa niti še ne znam, pa se mi ne da... :roll:
Pr men je vsako leto slabš in vsako leto se težje spravim učit, h sreč mam sam še ta letnik in diplomo. :?

Drugač se pa najlažje čez dan učim, pa stalno delam pavze vmes. Ker koncentracija men po kaki uri (če ne prej) ziher ful pade. Pa nikol se ne učim samo zadnji dan (zdej odvisno, koliko je snovi).
Sam zadnje čase mam vedno več plokncov... :lol:
Sej nekaj npr., za jutri znam, ne da se mi pa vseh avtorjev in del znat na pamet... Pa če 5 klinčevih imen ne bom mogla preplonkat, pol bom šla pa pač še 1x delat... :D :wink:
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 28. Feb. 2006 20:04

Moderatorke in administratorje prosim da me pošlejo v Banovce da me forum ne premami pa sploh ni panike :rofl: in res pomaga. Tko da bom zdej pred izpiti to kr izkoriščala (sam da me 1x pozabli nazaj spustit :D ). Drugače pa se je meni čist ql učit,sam rabim precej časa za učenje, jst se ne morem učit samo po 1h na dan, enostavno nič ne odnesem od tega. Tko da se ponavadi učim kar lepo cel dan, s kratkimi pavzicami, zvečer pa kakšno razgibavanje da se pretegnem.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 28. Feb. 2006 20:22

Jaz se drugač tut tako učim kot Larika, oz. sem se... Zdej se ne morem več spravt kot par urc na dan... :roll:

Dejte me vsaj nagnat, da si plonke napišem... :lol:
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 28. Feb. 2006 20:47

jaz pri meni je problem da se sploh nemorem spravit učit,pa skos si govorim pa sej maš še čas,pol se pa začnem učit zadnji dan okoli 9h zvečer in po eni uri zaspim :/ zdej na gimnaziji mi še nekak gre skozi z takim učenjem,,no bojim se pa kak bo na faxu pa tut drugače se vsega lotim prepozno,oz. si sploh neznam razporedit časa in mi ga na koncu zmanjka za ogromno stvari :/
Intet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 22. 1. 2006
Kraj: Emona

Neprebrana objavaNapisal/-a Intet » 28. Feb. 2006 20:48

Bageera napisal/-a:... pa kakšnega pliškota, da me gleda.

??? Kako pa to pomaga??? Mater ste ene/I čudni :wink: :D .
Jst sm si rekla da se bom ta teden učila za izpit ki ga mam v ponedeljek... Paz da kej znam... :cool:
To bring the pieces together rediscover communication.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 01. Mar. 2006 0:22

Js se spravm učit ko je res že skrajni čas (dan pred testom/izpitom). Za večurno "turo" moram met čist pospravleno mizo, pa vedno si prinesem vodo, pa kake čokolade oz. sadje, da mam kj za počet zdravn. :) Pa tko lahko zdržim tut 5 ur brez pavz...
Uporabniški avatar
-=beiba=-
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 31. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -=beiba=- » 01. Mar. 2006 18:43

Jz mam to kar razčiščen - vem kakšni so moji cilji, želje, ... tko da si pol vse lepo razporedim in letos mi gre res lepo :)

če se mi pa ne da učit... :? hmm. ne vem, najprej se lepo prpravm, najem :D zrihtam zravn za pit :) čajčka pa vodo :) pol pa na juriiiiš :D
aja, pa da ne bom preveč pametvala :oops: no, zdele bi se mogla anglo učit ... ups sej grem :D
....non sholae sed vitae discimus....
Zmaja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 19. 1. 2005
Kraj: Slovenija

Neprebrana objavaNapisal/-a Zmaja » 02. Mar. 2006 10:32

jaz se tud bolj težko zraven spravin ,sam ko se enkrat
vsedem za knjige pa me spet ni mogoče preč dobit :eek:
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 02. Mar. 2006 10:45

Ponvadi učenje vedno znova prestavljam in tko pride to tega, da mam ponavad sam še en dan...no pol tist dan tok bolj zagrabim sem sposobna bit tut ceu dan pred knjigam :D
No pol si vedno rečem, da naslednjih se bom pa prej...in ko pride spet ta čas...jah gre spet vse po starem :P

No razn če vem da mam kak hudo pomemben izpit no pol se pa tut prej spravm učit...sam to so zeelooooooo redke izjeme :oops:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov