Izostanki od dela

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 03. Nov. 2017 13:11

Mene pa zanima, kako je pravno urejeno oz. so delodajalci razumevajoči glede izostankov od dela recimo da kličeš večkrat na delo, da ne moreš prit (na pogodbo za določen čas 3 mesece recimo). Jaz do sedaj nisem manjkala še nič, če bi, bi mi verjetno to šteli pod bolniško, ali kako? V pogodbi tega nimam eksplicitno omenjeno, vendar mi tudi ni jasno, ali moraš prinesti zdravstveno dokazilo o bolniškem staležu za vsak prehlad/angino/kakršne koli druge zdravstvene težave? Jaz imam recimo te dni eno zdravstveno stanje, s katerim je res težko hodit delat in se zdravim doma, ker sem tom že imela prej (pač tri vrste krem uporabljam :roll: , ne rabim hodit do zdrvanika), mi je pa nerodno delodajalcu razlagat za kaj gre in ali mu sploh moram vse v detajle razlagat, če bi ga klicala da ne morem it na delo kakšen dan.
Študentka pri nas si recimo nonstop izmišljuje zadnji moment in kliče, da ne more prit, pa še kar ostaja pri nas, mene na pogodbo bi verjetno že odpustili ... No, te zadeve mi pač niso jasne, ker v pogodbi mi pa tudi nič ne piše, niti do koliko bolniške si upravičen na mesec ali kako se to dodeli.
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 09. Nov. 2017 17:50

Vedno moraš urediti bolniško, ker morajo tudi delodajalci krit tvojo bolniško in enostavno ne gre mimo papirologije.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov