V kateri poklic naj se usmerim?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Joao
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 20. 2. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Joao » 21. Feb. 2017 1:03

Tema najbrž ni ravno v skladu z dotičnim forumom, a je portal zelo obiskan in bi se morda lahko našel kdo z ustreznim nasvetom.

Trenutno sem v fazi iskanja zaposlitve. Prijavil sem se tudi na Zavod za zaposlovanje, kjer pa vse poteka zelo počasi. Malo sem skeptičen nad vsem skupaj, a morda me presenetijo. Po nekajletnih izkušnjah sem bil službo primoran zapustiti iz zdravstvenih razlogov.
Imam velike težave s sluhom (pa še čim drugim, a to je glavno) in sem izgubil več kot 80 % slušne zaznave. Nekaj časa je še šlo, sedaj ne. Velike težave imam pri govornem sporazumevanju, da o razumevanje preko telefona in v odmevajočh prostorih niti ne govorim. Glavni problem pa je, da izpostavljenost hrupu vse skupaj še poslabša. Pod hrupno štejem tovarne, delavnice, promet, trgovske centre, ko je polno itd. Po izobrazbi sem diplomirani strojnik, kar mi hodi precej narobe. Zanimam se bolj kot ne za projektivna podjetja, ne pa tista, ki imajo lastno proizvodnjo. Kljub veliki hendikepiranosti pa ne jaz, ne bodoči delodajalec (menda) ne bova deležna nikakršnih ugodnosti. Tako bo, dokler ne dosežem 95 % izgubo.

V podjetju sem že delal s Pro Engineerjem in Autocadom. Ostalih 3D modelirnikov ne znam kaj prida. Malo sem se poleg tega "igral" z Matlabom, Mathematico, Catio, Solidworksom in Office programi, a to je dokaj začetniško. Rad bi izkoristil svoje "znanje" in vsa leta študija ter od tega tudi kaj imel. Rad bi opravljal delo primerno stopnji izobrazbe. Trenutno sem doma in imam časa na pretek, zato bi ga izkoristil in se naučil česa novega. Ne vem pa, v katero smer naj se izobražujem. Idealno bi bilo, da bi si zamislil, kakšno delo bi lahko opravljal ter se nato izobrazil v tej smeri. Tako bi imel izrazit cilj, ki bi ga moral doseči. Želja mora biti seveda realna in povezana s študijem, saj je to dejansko edino, kar lahko pokažem. V poštev pridejo tudi sorodni tehniški poklici - npr. zanimiva mi je arhitektura in mi je kar žal, da se nisem odločil za kak drug študij.

Karkoli mi bo v pomoč, ker trenutno stojim na mestu in izgubljam dragoceni čas.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov