študij novinarstva ali turistica??

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

n_ikoleta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 9. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a n_ikoleta » 12. Sep. 2014 10:59

Oj!
mene pa zanima, če kdo slučajno hodi na FAM smer medij in novinarstvo? Jaz namreč nimam pojma kam se vpisat in se mi trenutno tole dobro sliši, samo me skrbi ker sem šla brat predmetnik in vidim, da je ubistvu veliko dela na tehniki in informatiki, kar me pa ubistvu ne zanima.. moje idealno delo bi bilo, da bi bila novinarka pri kakšni večji reviji npr Cosmu :) ali pa na televiziji.
moja druga izbira pa je turizem (vem popolnoma kontra) in sedaj sploh nevem kam se vpisat. sicer imam namen to leto pavzirat in delat 5. predmet ampak vseeno, da vsaj približno vem na kaj ciljati...
Aja drugače sem pa končala srednjo šolo za farmacijo kozmetiko in zdravstvo, smer kozmetični tehnik.. :roll:
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 12. Sep. 2014 19:04

Hm, ne vem točno kaj ti svetovati, ker to se boš mogla sama odločit kam te bolj vleče. Če si res želiš novinarstvo, in to pravo novinarstvo, ne neki kvazi - potem pejdi na novinarstvo na FDVju v Lj.

Če pa te zanima turizem, pa pejdi na turistico (tudi mene je to mikalo da bi šla). Kot sem slišala, je faks ful lahek in po besedah znanca 'kr neki' in 'izguba časa', in on na ta faks ne bi šou še 1x, (zakaj, nimam pojma), ampak če te veseli, zakaj pa ne.

Js za turistico se nisem odločila zato, ker dosti ki jih poznam so potem dobili delo kot razni portitji/receptorji/v strežbi itd. Sej vem, da se tako pač začne, na dnu in se pol gradi, samo pač mene zanima turizem bolj v drugem smislu, na drugih področjih. Tako da sem se odločila pač za neki bolj širokega.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov