Študij: Evropska pravna fakulteta (NG)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 14. Feb. 2011 15:33

Po ročnem iskanju teme in s pomočjo iskalnika sem ugotovila, da te teme še nimamo, čeprav se mi zdi, da sem jo pred kar nekaj časa že zasledila na tem forumu... :gruebel:

Torej, zanima me, če kdo študira na Evropski pravni fakulteti? Zanimivo, da o tem faksu pred leti nisem imela najboljšega mnenja oz. ne najbolj oblikovanega, ker sem bila skeptična kar se tiče kredibilnosti diplome. Sama nimam splošne mature, narejeno imam poklicno in dodatni predmet psihologijo, kar pa mi omogoča vpis na ta faks, za razliko od Pf v Mb in Lj, kamor se ne morem vpisat. Prihranite mi z informacijami nezanesljive narave "ta faks ni nič vreden v primerjavi s pravnima fakultetama v Mb in Lj" ipd. izjavami. Verjamem, da neke razlike morajo obstajati, sploh, ker je evro-pf 3-letni bolonjski program, pf v Mb in Lj pa star 4-letni program, ampak v primeru odločanja kam naprej, mi izjave brez neke realne podlage (s prve roke) ne bodo ravno pomagale.

Zanima me primerjava (razlike v težavnostni stopnji, v samem pristopu profesorjev do študentov, organizacija ipd.) pravne v NG s pravnima v Lj in Mb. Še najrajši bi izvedela kakšne koristne informacije s strani študentov, ki ste najprej študirali na pf v Lj ali v Mb, nato pa se prepisali v NG, ker sem na neki strani zasledila, da so nekateri napisali, da so v NG bolj človeški profesorji, snov in bukve pa ne kaj dosti drugačne od tistih, ki jih imajo v Lj in Mb. :)

Res bi rada izvedela čim več koristnih informacij za lažjo odločitev, zlasti kako je pri zaposlovanju in koliko je vredna diploma na evro-pf, ko delodajalec vidi, da nisi iz pravne v Lj ali Mb.

Škoda, da se izredni študij ne izvaja v Mb (ali vsaj kje bližje na štajerskem koncu), ampak ok... če me bodo informacije prepričale in se bo odločitev izkazala za dobro potezo, mi tudi v NG ne bo problem it.

Skratka, give me some noise! :razz:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 18:31

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=18989

Je pa res, da ni prav obsežna tema :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 18:32

Lilah napisal/-a:Prihranite mi z informacijami nezanesljive narave "ta faks ni nič vreden v primerjavi s pravnima fakultetama v Mb in Lj" ipd. izjavami.


Lilah napisal/-a:Res bi rada izvedela čim več koristnih informacij za lažjo odločitev, zlasti kako je pri zaposlovanju in koliko je vredna diploma na evro-pf, ko delodajalec vidi, da nisi iz pravne v Lj ali Mb.


Pa odloči se, kaj sploh hočeš vedet.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 14. Feb. 2011 18:36

jullia_ napisal/-a:
Lilah napisal/-a:

Res bi rada izvedela čim več koristnih informacij za lažjo odločitev, zlasti kako je pri zaposlovanju in koliko je vredna diploma na evro-pf, ko delodajalec vidi, da nisi iz pravne v Lj ali Mb.


Pa odloči se, kaj sploh hočeš vedet.

Točno to hočem vedet kar si citirala. :wink: Kar je bilo napisano v prvem sestavku, ki si ga citirala, je bilo mišljeno za nepreverjene informacije.

Hvala, bom v tisti temi prečekirala, če piše kaj koristnega.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 18:41

Ok, preverjena informacija: ker so zdajšnji šefi povečini diplomanti ljubljanskega faksa in ker smo pravniki zelo egocentrični in naduti, vsekakor ne boš tretirana enako, če boš službo iskala z NG diplomo v roki.
Če meni ne verjameš, lahko šefa prosim, da se tu registrira in potrdi :)

Tu govorim za Ljubljano. Zna bit, da je v Mariboru iz lokalpatriotskih razlogov situacija obratna in na Primorskem prav tako.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 14. Feb. 2011 18:47

Meni tudi govorijo frendice s pravne (LJ), da majo rajš študente z LJ. Tisti k študirajo v NG težje dobijo zaposlitev, če sploh, še ta kašno prakso jih ne uzamejo z navdušenjem.
Poznam pa ene par primerou k študirajo v NG in nihče (tudi taki k jih to ne veseli, niso bli ustvarjeni za ta poklic al pa niso za sedet za knjigami) nima prevelikih težav. Gledajo precej skozi prste, malo jih je tko da profesorji poznajo skor vsakega študenta in posledično so tudi bolj prizanesljivi. Kar jemljejo v LJ čez celo leto, obdelajo v NG v 1 semestru. Nimam pojma kako jim rata. :D Če te veseli pravo, nrdi splošno maturo pa pejdi v LJ al pa v MB.
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 14. Feb. 2011 18:50

Saj se mi je zdelo, da ne more bit enakovredna ljubljanski in mariborski. Čeprav, glede nekih velikih razlik med mariborsko in ljubljansko nisem prepričana, ker je verjetno vsa razlika le v tem, da ima ljubljanska daljšo tradicijo in posledično ugled, diplomo pa si pridobijo/te z enako količino truda in švica, le da se to mogoče pri kakem predmetu razlikuje glede na to, kakšen je profesor. Vsaj tako sem slišala od tistih, ki so se iz Mb prepisali v Lj ali kontra. Na evro-pf pa ne poznam nikogar, zato me je zanimalo, kako tam stojijo zadeve... :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Feb. 2011 20:04

Vem za primere, ko v na ljubljanski pravni fakulteti niso zdelovali letnikov, potem pa se so vpisali v Novo Gorico in kar naenkrat več ali manj same dobre ocene, največkrat 9 ali 10.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 14. Feb. 2011 20:52

V Lj je pač večja selekcija, kdo bo diplomiral in kdo ne, ker gre za najstarejšo pravno fakulteto pri nas, in je v bistvu logično, da ne sme izgubiti na ugledu. Sledi ji mariborska, zadnja je pa evropska, vendar so diplomanti slednje pf prav tako zaposljivi, le da večina teh več ali manj preko vez. :wink:
Predmeti in gradiva so identična, edina razlika (poleg zgoraj omenjene) je baje ta, da po evropski pf ne moreš opravljati PDI. Če ne nameravaš kandidirati za notarko, sodnico ali postati odvetnica, tožilka in kar je še teh pravnih strokovnjakov, to ne bo nek velik minus zate pri odločitvi za ta faks. Je pa vsekakor zaželjeno, da imaš v žlahti ali ožjem krogu poznanstev koga iz pravne stroke, sicer ti bo ta diploma bolj kot ne služila zgolj kot lep dosežek na ogled v vitrini. :wink:
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 14. Feb. 2011 20:52

na kakem pravniškem forumu boš največ zvedla. tole je en: klik

poznam pa punco, ki je bla najprej na pf lj, potem se je prepisala v ng, zdaj pa dela diferencialne za mag. na pf lj. nardit mora vse najtežje predmete.
Vsak raj ima svojo kačo.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 14. Feb. 2011 21:12

Black Dahlia ti si na epf-u oz. se misliš vpisat tja?
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 14. Feb. 2011 21:14

Ah kje, jaz sem čisto v drugih sferah. :D To so samo preverjene informacije, ki so prišle do mene.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Feb. 2011 21:19

Meni se zdi ena od glavnih prednosti študija prava (poleg tega, da je strašno zanimivo :) ) ravno širok spekter poklicnih možnosti. Ne si že vnaprej zapret številnih vrat z neopravljenim PDI-jem.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 14. Feb. 2011 22:20

ampak kakšno naklučje potem, da je prvo temo na seznamu, na forumu, ki sem ga jaz nalepla, odprla ravno punca z nickom BlackDahlia :D :D
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 14. Feb. 2011 22:34

Sem šla zdaj gledat, pa res. Celo popolnoma isto je napisan nick (brez presledka). Očitno nekateri radi kopirajo nick-e... :P

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov