Srednja šola: Fizika

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 02. Maj. 2008 15:04

Ewo mam en problem pa rabim kak nasvet. Sem v 2 letniku srednje šole, kjer imamo letos zadnjo leto fiziko. Stvar je sledeča, letos smo dobli novega profesorja, ki je (res punce ne pretiravam) grozen...v celem letu si je mogoče 2 zamenjal pulover, smrdi, je alkoholik.Ampak pustimo to, tip je ful pameten, prepameten za nas, zato ga nobeden ne razume, recimo, vzamemo snov zvok si napišemo pol lista teorije, nato pa reče da imamo v učbeniku naloge in jih bo spraševal, naloge pa take da ti jasno ni-nikjer razloženo in sam od sebe res ne moreš znat...in zaj me zanima, do konca šole je še slab mesec in pol in jaz pa vsi sošolci imamo samo eno oseno v celem letu, zgodi se lahko da mi da popravca in zaj mene zanima če obstaja možnost v tem primeru da bi se pritožila, da nebom odgovarjala na snov ki je nismo delali (ker v zvezku imam iz celega leta 5 strani napisani-pa si redno delam zapiske)...kaj mi vi v tem primeru predlagate...prosim za pomoč ker sem že čisto obupala :cry:
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 02. Maj. 2008 16:16

Zakaj se pa niste že takoj v začetku pogovorili z razrednikom, ta pa bi se lahko pogovorila žs tem profesorjem ali ravnateljem.
Mi smo imela neko profesorico za angleščino, kjer sploh nismo jemali nič snovi, ampak smo kar neke zgodbice brali in včasih je celo prišla in ni vedela kaj bi počeli, ali pa je pozabla, da pišemo kontrolko :roll:
Skratka, mi smo šli do razredničarke in ta do ravnatelja in kmalu smo jo zamenjali. Poskušajte ukrepati skupaj, ne pa ti sama. Ker če boš nasprotovala samo ti in se upirala, boš dobila še več minus pik pri tem učitelju.
Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 02. Maj. 2008 20:23

saj finta je v tem, da smo šli k razredničarki pa ravnatlu..pa sta oba dva rekla, da on je pač tak in da naj zdržimo ko je tak še samo 1 leto...bom jaz zdržala s popravcem ja...mrš :evil:
Uporabniški avatar
kocka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 1. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kocka » 02. Maj. 2008 20:59

nekoga prosi, če ti reši naloge. potem pa..hja..poskušaj sama dojeti sistem (ali če ti kdo razloži)...
nekateri moji sošolci so se naloge, ki naj bi jih prof. spraševal, kar naučili na pamet.
potem pa upaj, da si vprašana nalogo, katero si enostavno napiflana.

če drugače ne gre, gre pač tako.

bi pa vseeno priporočala, pa najprej sama pobrskaš po knjigah. vem da se da, ker se že celotno snov za maturo učim z učbeniki, ker so tud pri nas razlage zelo slabe. in če ne bo šlo, najdi pomoč.

ker ti tak profesor zagotovo ne bo dal pozitivne na lepe oči..

velik sreče!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Maj. 2008 21:57

Hja, mal pozn si se ti to spomnla ...

Drgač pa, inštruktor je še najbl zanesljiva in mogoče clo edina opcija, da prideš skoz. Če resnično pojma nimaš za kaj gre, boš sama rabla way too much cajta, da boš predelala snou, medtem k ti inštruktor loh pomaga rešt naloge in ti na hit razloži tiste najbl bistvene stvari.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 02. Maj. 2008 23:05

Se strinjam z Aloho, dober inštruktor ti lahko pomaga rešiti situacijo (seveda če si sama dovolj zagnana in dojemljiva za snov). V skrajnem primeru se lahko pritožite na Ministrstvo za šolstvo in šport ter pač poveste, da šola ne ukrepa v korist dijakov; sicer za vas verjetno ne bo koristi, ker je do konca šolskega leta le še nekaj tednov, lahko pa "rešite" generacije za vami. Meni se zdi grozno, da vam sam ravnatelj pove, da profesor pač takšen je. Ravno ravnatelj je tisti, ki bi moral poskrbeti, da profesorji na njegovi šoli poučujejo v skladu z učnim načrtom in izpolnijo svoje dolžnosti. Namesto tega profesorja bi vas lahko poučeval nekdo, ki ima več pedagoškega čuta in bo poskrbel za to, da bo zahtevana snov podana in razložena tako, kot mora biti.
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 03. Maj. 2008 15:57

Če maš ti in vsi sošolci sam eno oceno iz celega leta pol bi lahko dal celmu klasu popravnega kar pa najbrž ne bo ane?

Drugače s epa strinjam ja, inštrukcije. Čeprav se mi zdi glupo, da boš zdej dajala keš da ti inštruktor razloži snov, ki bi jo mogli obdelat v šoli - za to bi mogu itak profesor poskrbet.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 03. Maj. 2008 17:59

v kladnikovih učbenikih (za gimnazijo)je zelo lepo vse razloženo, maš razložen tudi potek in vse.
Sploh ne rabiš razlage v šoli, če se lepo po tistem učbeniku učiš, brez heca.
Drugače pa če je že taka panika, vprašaj koga, ki ga uči drug profesor, za zapiske ;)
mi smo mel podobnga profesorja za kemijo.. sm tip je magister ane, pred penzijo, ni šans, da se ga rešijo.. Njega lepo kdaj boli k., gre kr sredi ure pred nami malcat. .. :lol:
Uporabniški avatar
Afrodita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Afrodita » 03. Maj. 2008 18:37

tko ko je ena rekla knjiga od kladnika je super. meni je ful pomagala. mogoče bi lahk poskusla tud s knjigo od dejana zupana. ta je tud dost uredu. pomojm da je naslov fizika 2. profesorja se vrjem ne boste znebili(tud mi smo se ga hotli pa ni šlo). pomojm da bo najbolš da se usedš s kešno kolegico oz. nekom ki ga pozna in ma druzga prfoksa. pa nej ti mal razloži. nš prfoks za fizko prav tkole:mularija če znate formule maste že dve. in to sm vedla da je dejansko res. tudi meni je delala fizka na začetku probleme ampak zdej mi pa gre. če se boš naučila formule pa kešno vajo rešla bi pomoje najmanj 2 lahko dobila.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov