Ko te zasačijo na delovnem mestu

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 22. Apr. 2008 13:51

Vam je kej poznano?
Nekaterim bolj drugim manj, verjamem pa da si večina tudi v službi vzame vsaj pet minut časa in tudi kdaj prelista kakšno revijo, ali pa na spletu, deska malo sem, malo tja..kako reagirate, ko vas sodelavci, nadrejeni, stranke " dobijo " med tem početjem?
Always look on the bright side of your life.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 22. Apr. 2008 14:03

Nimaš kaj za odreagirat, priznaš in se opravičiš. V službi si zato da delaš in ne zato, da brskaš po netu.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 22. Apr. 2008 14:05

Glede tega se ne obremenjujem, ker delam v takem okolju, kjer so to kar pogoste navade.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
*waterlily*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *waterlily* » 22. Apr. 2008 14:29

Jst delam tam ene 3krat na teden in tistih 6 ur k sem na delovnem mestu ne berem revij, bog ne daj, da bi bila na netu!...tut usedit se ne upam več...rajš stojim 6 ur pa da me noge ob pol 10ih zvečer svinsko pečejo kot pa da dam šefici še enkrat veselje, da me dobi sedeti. No ampak sej za to šefico bi tko lahko odprla 10 različnih tem... :roll:

Vem, da ma bolana pravila, da v vsem brezdelju k je nesmeš sedet, brati...ampak ok... :?
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 22. Apr. 2008 15:14

Pri meni ni nič narobe, če na nekaterih mestih tudi igrice igram. :cool:
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 22. Apr. 2008 16:45

ja sem tudi jaz delala v nekem lokalu ko se za boga nisi smeu usesti...lokal podn od podna, niti enga osebka ni blo 2 uri :!: in sm brisala prah, slike, vse živo spucala, in sm se po uri in pol pospravljanja usedla mal, pride šef in me gleda pa prav:"a ti nimaš nč bolšga za delat?", js sm ga prou debeu pogledala a se norca dela a je resn :roll: :eek:
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 22. Apr. 2008 17:20

Hi hi...jaz, ko sem nekje delal, mi je zmanjkalo filmov za gledat. :cool:
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 22. Apr. 2008 18:40

Na prejšnjem šihtu bog ne daj da bi brskala po netu al pa da bi revije brala. Pa delat točno do treh in niti minute prej domov. Za kavo smo meli točno 10 min in za malco točno 20 min in niti sekunde več.

Zdaj na tem šihtu pa sploh ni panike, večkrat tudi šefica pride v mojo pisarno ko berem maile al pa privat govorim po telefonu in še nikoli ni nič rekla. Če pa bi, bi pa se itak opravičila in pač nebi več tega počela. Dokler vse kvalitetno in pravočasno naredim si lahko privoščim tudi malo pavze.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 22. Apr. 2008 22:12

jahh če 6 ur ni nobenga v lokalu bom pa 5ur pa pou sedela pou ure pospravlala pa šla domov.Ne bo noben nč reku pa če use cajtnge tm na klopci preberm :D
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 23. Apr. 2008 0:23

Na začetku mi je bilo nerodno. Sem pa tekom časa videl, da si mnogi vzamejo nekaj minut za "time-break", zato enako storim tudi jaz. Nonstop je pač težko biti z mislimi pri delu, enostavno imaš glavo prenatrpano in jo je treba mau zrelaksirat. Sem pa seveda vedno v pripravljenosti, da preklopim nazaj k temu, kar je moje delo.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 23. Apr. 2008 0:41

Mislim, da ne bi smelo biti problema, vkolikor imaš svoje delo podelano tako kot se šika.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 23. Apr. 2008 12:09

men pa nekej ni jasn...delam v gostinstu ze ene 5 let, delala sem ze v veliko lokalih...nikjer pa nihce nikoli ni rekel, kolko pavze ti pripada...recimo folk ki dela po pisarnah (tudi prek študenca), ali kje drugje, vsi ki jih poznam imajo pavzo in lahko v miru nekaj malega pojejo. Zakaj tega ni v gostinstvu? a smo kej drzgačni? nam n pripada? vcasih sm ze tko lacna da mi krul pred strankami, ampak ne morem it jest ker je folk, slisala pa sem da ti na eno uro dela pripada 5 minut pavze. js te pavze v 5 letih se nisem dozivela...?!
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 23. Apr. 2008 14:41

^^Ja sej jih najbrž tud ne boš doživela glede na to da delaš s gostinstvu.Ok ne rečem da delata dva naekrat da lahko drug popazi mau na stranke drugega.Drgač pa kako boš?Sej ne morš zapret lokala za unih 5 min. k boš ti jedla.Na žalost nm to ne rata,čeprov je ta pavza zakonsko določena,sam kako boš?
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 23. Apr. 2008 21:26

ja tudi ko sem delala v lokal kjer sta bila na izmeno dva ali celo trije, si mogu hitet, pa slab obcutk si meu k so uni letal ti si pa tm sedu, ceprou so sli oni tud kasnej, ali pa prej na malco...pa se to si mogu pojest stoje, na hitr...v max 5 minutah!!!?? V lokalih kjer delaš sam bi pa lahko nardil tko k pr zdravnikih, od takrat in takrat je malca in ne pipaj, zakaj pa oni lahko? majo velik bl nujne primere k kelnarji :cool:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Apr. 2008 21:29

Mah, to je pomoje odvisno, v kakšnih lokalih delate. Tam, kamor jst hodim na kofe, ni nobenega problema, če uletim ravno med kelnarjevo čikpavzo ali malico. Naj v miru skadi/poje sendvič, potem bom pa kavo dobila. Če moram pa predolgo čakat, mi pa on časti, kar tudi ni švoh :)

Zadnje čase poslušam takšne zgodbe o gostih v kafičih, da ne grem za noben denar kelnarit. Koji k***, folk naduvan se obnaša kot najvišja aristokracija, pa svoje frustracije nad kelnarcami znaša.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov