Matura: Nemščina (2008)

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 19. Feb. 2008 15:23

Mene pa zanimajo vaše izkušnje z nemščino na maturi..predusem tistih k jim ni šlo ne vem kako dobr. Kaki so bli rezultati?Kuk se vam zdi zahtevna?Na kerm delu se splača največ delat..S česa se učite(knjige,pripomočki)?Kako zgleda ustni del?A so pr vas dal profesorji teme oz prbližno kako naj bi izpadlo to izpraševanje?..use me zanima :D

Hvala vm za odgovore ;)


LP
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 19. Feb. 2008 15:39

Em ne vem, če lahko jaz kaj pomagam... mela sem nemščino na višjem nivoju in meni se ni zdela težka :D
Em drugač pa sem mela tudi sošolke, ki so mela vsa leta težave pa so vseeno uspele naret, mislim, da če vložiš neko voljo in delo, da ni večje težave. Po mojem je zlo fajn, da se rešujejo vaje kot so na maturi, torej kake starejše mature, recimo ona knjiga, ko je cela zbirka teh vaj. Potem mislim, da je tudi treba znat napisat pismo, torej to vadit. Ustni pa so naprej določene teme in se je potrebno sam tisto naučit.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 19. Feb. 2008 15:56

A kej veš mogoče,če teme določi šola al so za use enaki pogoji?
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 19. Feb. 2008 16:10

Mislim, da so teme za vse enake.

edit: sej mislim, da se teme itak niti ne spreminjajo čez leta. drugač pa na netu si poglej izpitni katalog pa ti bo vse jasno kak kaj zgleja. na dijaški.net ga najdeš, plus stare maturitetne pole so tudi gor.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 19. Feb. 2008 16:40

Hvala ti.Mene zato zanima k bom sam nemščino šla delat..pa ne vem kam me bodo vrgl-na kiro gimnazijo. ;)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 19. Feb. 2008 19:01

Ni kaj, dosti uspeha ti želim!
Uporabniški avatar
lullaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lullaby » 19. Feb. 2008 21:59

ja mene isto to zanima kako je..kakšna je pol na maturi?tezko p to..hvala za vnaprei =)
Karja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 263
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Karja » 20. Feb. 2008 17:17

matura iz nemščine ne vem kolk težka ni, tista k je sprašvala za ustnga so teme določene, jih ne določa šola. se pa baje zelo splača vzet višji nivo.
Uporabniški avatar
super_shine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 7. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a super_shine » 20. Feb. 2008 18:58

ustn del je iz 3 delov, in sicer maš najprej (no nevem kako je po vrsti :D ) mislm da ene "impulze", kokr naša dojčarca prav, seprav da dobiš ene besede na neko temo, se prpravš in morš govort o tem (čim bolj prosto), pol maš dialoge - določene situacije s prfoxom (recimo na banki, v hotelu ... kao praktično pa to), pol pa mislm da je 3. na višjem literatura, za nižjega pa nevem. pa po moje da se splača višji če dobr znaš, ker mam filing da je treba precej delat ...

btw, a kera šteka knjigo Modri sifon?? sej je nismo še obravnaval, sam ob prvem branju (v slovenščini!) mi je kr neki.
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 27. Feb. 2008 17:02

ammmm ... jaz mam drugače nemščino tak med tri in štiri v razredu... in se tudi bojim kak bo na maturi...

jaz zaenrkat vem, da na ustnem definitivno dobimo za razrpavlat o eni temi, pa baje neki tekst je, ap ag rpebereš, pol pa razlagaš o njem pač kaj si prebral... pa vem da s epiše esej in pismo, pa pač neka pola, ko maš tekst pa neke finta... vglavnem smo še dokaj pomanjklivo informirani glede mature...

aja pa naj omenim, d ajutri pišemo esej za oceno in mi je ful sila... nemščina se mi dokaj gnusi... :?
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 27. Feb. 2008 18:44

jaz nisem ravno neki germanist...pa sem s 3 naredila maturo...je pa res, da sem kar nekaj časa vložila ...jezik je pač treba vadit...drugače pa se mene ni zdela težka matura iz nemščine...
če nič ne vložiš.se pa zna zakomplicirat...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
^Sophie^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ^Sophie^ » 23. Apr. 2008 17:45

Mene pa zanima, če katera ve, kakšna je razlika med višjim in nižjim nivojem, iz, kaj več je zahtevano na višjem nivoju, ker koliko sem jaz slišala, je potrebno za višjega samo eno knjigo več prebrat.... Do 9.5. se moremo odločit namreč za višji ali osnovni nivo, jaz pa še nimam pojma...oz sem v dilemi... :/ z zdajšnjim znanjem nikakor ne bi šla na višji nivo (2), ampak grem čez poletje na tečaj nemščine za 3 tedne in baje da se ful naučiš... če bi katera znala svetovat, bi bla fuuuuul hvaležna... :)
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 23. Apr. 2008 17:58

na višjem nivoju maš še literaturo zravn (pesmice in 2 knigci) :D nižji nivo je samo slovnica in vse kar se dela pr pouku... se prau: višji nivo ma dodatno polo z esejem o knjigah in dodatna vprašanja o interppretaciji ene od pesmi... seveda je tud težji in bolj zahteven kot snovni nivo... ampak tolk krizno pa še vseen ni :D
^Sophie^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ^Sophie^ » 23. Apr. 2008 18:40

Hvala ti... na osnovnem nivoju pa torej sploh ni literature? Kaj pa slovnična pola je ista kot pri osn. nivoju (recimo, tako kot pri mat)?
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 23. Apr. 2008 18:45

osnovn nivo je kot obična kontrolna, z dodatkom slušnega razumevanja... maš naloge s textom, kjer pol išeš stavke, dodajaš besede its, sluhom, kjer poslušaš kaseto in odgovarjaš na vprašanja in splošne naloge... višji ima ene naloge enake, ene mal težje pa še esej zravn (ena od knjig ali primerjava)... ustni del so vprašanja o določenih temah, na višimu nivoju je dodatn uprašane še interpretacija pesmi in na kratko o avtorju (ene 2 stauka je kr dost ponavad)... seveda mora bit pogovorno znanje za višji nivo večje...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov