Delo: Zobozdravnikova asistentka

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ashanty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 19. 9. 2007
Kraj: Šempeter

Neprebrana objavaNapisal/-a ashanty » 07. Feb. 2008 20:26

(oz. tehnik zdr. nege)
A se je katera že preizkusila na tem področju? Poznate koga, ki dela pri zobozdravniku? Kakšna je plača?
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 14. Apr. 2008 13:25

Tud mene to zanima, pa sm našla tole stran: http://www.ess.gov.si/slo/ncips/OpisiPo ... istent.pdf
Je lepo vse razloženo, sam neki me še zanima - a to lahko greš takoj po sredni šoli, brez kakih tečajev al pa karkol, pa te tam naučijo pa vse, da kr opravlaš prakso? To mi ni čist jasno, tk da če ktera ve, prosim..
Lp
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 14. Apr. 2008 15:29

Ja k sm šla jst na razgovor mi je takrat ponudu 170jurjev plače.Sam me pol ni sprejel.ja fajn je drgač da maš zobotehnično narjeno ker pač dost pomagaš tud zobozdravniku.Če si pa recimo nardila administrativno al pa sredno zdravstveno ti bo najbrž dau da s ekej naučiš,sej morš kot asistentka poznat zobe,pa zdravila in mase s katerimi se ukvarjaš kot asistenkta in poznat pribor.Drgač je pa res luškano delo,maš 8 urni delavnik.Sploh če si u zasebni ambulanti ti more bit fajn.
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 14. Apr. 2008 21:47

kamis, katero šolo maš pa ti narejeno? pa a ta zobotehnična je sredna al kera? Js zdaj končujem srednjo zdravstveno, pa na tej strani ko sem brala(zgoraj je link) piše da pač morš met zdr. pa potem 6 mescov prakse pri njih. A je to pol to, al morš tud gledat da mgoče raje vzamejo dipl.med? Sam to pomoje nima tolk veze, pač moraš met osnove, kar ti da sredna, drugo se pa itak tam naučiš, saj tega ne učijo na visoki zdr.
A to si ti sama iskala delo, pa si pač hodla na razgovore? Pa če se ti ne zdi preveč osebno - zakaj te pa potem ni sprejel? A je mel kake posebne pogoje al kaj?
Men se tud zdi da more bit to tako lušno delo no, mislim da bi lahk blo to za mene.
Če maš še kaj inf., prosim kr napiši :)
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 14. Apr. 2008 22:17

Aja pa kakšna je razlika med zobno asistentko pa zobotehnikom?
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 15. Apr. 2008 11:33

No da ti kr po vrsti povem.Jaz mam končano srednjo zobotehnično šolo in sem po policu zobotehnik.Zobna asistentka ureja administritacijo(narobe sm napisala ampak ok),dela urnik za stranke,ponavad je zraven zdravnika,sprejema klice,vpisuje v kartone(včasih) zdaj v kartico,se ubada z računalnikom,učasih pomaga zobozdravniku pa daje vatke v usta pacientom pa jim tud razloži,če jim zdravnik predpiše zdravila kako jih jemat pa tko.Zobotehnik je pa oseba ki dela v laboratoriju in dela proteze,mostičke,prevleke.Kar dobro delo drugače,sam ne za mene.
ja zobotehniki moramo met nujno 6mescov prakse,za asistentke zdej ne vem,najbrž tud ker če si nardila srednjo zdravstveno se boš najbrž mogla dost naučit,sej bi se najbrž mogla tud jst ne.
Am pač v časopisu sem zasledila da iščejo poslala pismo in so me povabl na razgovor.Sprejel me niso zihr zarad tega ne ker mam probleme s sluhom in ne slišim kaj oseba govori če je en vidm v usta in tudi problem mam ker s ene morem pogovarjat po stacionarnem telefonu.Drgač bi pa ful z veseljem delala to delo,sma na žalost ne gre.
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 15. Apr. 2008 14:00

Hvala lepa da si se tolk potrudla pa mi vse govorila. Škoda no da maš ta problem, mi je žav za tebe pa upam da boš našla kaj fajnega. Kaj pa zdaj delaš, kje iščeš? Pol predvidevam da za zobno asistentko itak ni šole, da edino tam te pač naučijo, kao taka prakse? Js bi ful pol po maturi šla delat pripravništvo k zobozdravniku, pa pol postala asistentka.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 16. Apr. 2008 9:47

Ne posebi šole ni.Pač zobozdravnik te bo vsega naučil in ti povedal kaj pričakuje od tebe.
Ja trenutno pauziram in čakam da vidm če bom sprejeta na višjo zdravstveno šolo v Izoli,smer dietetika.
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 16. Apr. 2008 21:19

kaj pa misliš kakšno so kaj plače? Če maš kake inf., al sam za tole kar je tebi ponudil.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 17. Apr. 2008 13:30

Moja kolegica ma recimo 1000€,polet dopusta 3 tedne,pa novo leto 2 tedna,za prvi maj en tedn,pa mislm da je še u jesen en tedn.Pa uglavnem res fajn.Drgač boš pa dobila večjo plačo pr zasebniku kukr v navadni zobozdravstveni ambulanti.
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 17. Apr. 2008 16:38

uuuu kk lušno, vedno bolj mi je všeč :D
ful upam da bom dobla kje, pa da take stvari ki si jih zravn pisala tud dobim v paketku :D
zaj pa mislim da sem te bol ko ne vse izprašala, ce se spomnem še pišem. Aja, ko vidim da maš veliko inf. pa poznaš tudi ktero ki ma ta poklic, pol mi pa lahko kr urediš da me po maturi že čaka :P
edino kar mi je blo malo bolj tko glede tega je to da pač je sam sredna šola pol izobrazba, ampak ker za to ne obstaja faks, mislim da je bolš kot pa nekje ker je faks, pa maš ti sam sredno.
Ložica**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 9. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ložica** » 01. Dec. 2008 22:35

znova malo osvežujem to temo, a ima katera kakšne informacije da kakšen zobozdravnik rabi sestro?
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Dec. 2008 10:46

Moja mami je asistentka pri zobozdravniku: Ok delo je kukr tok fajn, odvisno kje si. Moja mami dela pri otroškem zobozdravniku že ene 15 let in ji je fino.
Sam kar se pa plače tiče je pa polom; zanč mi je rekla da so jim še znižal :tot: .
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 05. Dec. 2008 19:49

Zobne asistentke se ful išče,sam ful spremlji oglase.Sam je pa res da iščejo izkušene k se bodo znajdle takoj.
pikica000
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica000 » 24. Sep. 2015 11:10

Kakšna vprašanja ti zastavljajo na razgovoru za zobno asistentko? Prosim za odgovore tistih, ki ste kdajkoli bili na kakšnem. Hvala.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov