diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

evaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a evaeva » 09. Maj. 2007 6:39

Ojla, zanima me ali ste (tiste ki ste že končale študij) se tudi ve soočale s težavami pri pisanju diplomske naloge. Jaz sem že zelo razočarana nad sabo. Sem bla pridna študentka, vse izpite sem opravla že junija, tako da so mi vedno ostale dooooolge počitnice. No v absolventu sem potem izpite do konca naredila in ko bi morala začeti pisti diplomo.... ja, takrat pa se je vse ustavilo. :( Res je, da sem v službi a to ne opravičuje dejstva, da se že leto dni nič ne premakne. Žal počasi brez diplome, tudi službe ne bo več. Ne vem zakaj, a že sama misel na pisanje diplome me spravi v slabo voljo. Sem ful nemotivirana in imam velik odpor do diplomske, temo pa zanimivo. Res ne razumem več sama sebe. Tako da...napišite kako ste ve doživljale ta čas. Kako dolgo je trajalo pri vas? Pa starši, prijatelji, fant-punca...so vas vzpodbujali? Meni še samo vsi težijo in težijo...p saj sem sama kriva za to :?
LP
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 09. Maj. 2007 8:05

Jz sem zadnji izpit naredila pred 2 tednoma. Sem bla full vesela in ponosna sama nase da mi je ratalo. Ker sem izredna študentka in sem si študij sama plačala in poleg učenja delala ponavadi vsak dan po 18 ur. Tak da se je nabralo kar dosti vikendov ko bi lahko šla ga žurat tak kot ostali vrstniki pa sem se temu odrekla in se učila, pisala seminarske naloge, delala vaje... Uglavnem hočem povedat da sem bla res fulare navdušena ko sem opravla vse izpite ampak zdaj ko bi pa se naj spravla pisat diplomsko nalogo pa nimam nič več volje in energije. Pa saj mislim da če bi si vsaj izbrala naslov o čem bom pisala bi mi potem kar steklo ampak meni niti to ne rata da bi si en konkreten naslov izbrala.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 09. Maj. 2007 9:10

Jaz imam se en izpit in diplomo...pa se tud kr ne spravm zraven, sploh izpit mi je ze vse nacrte prekrizu k sm mislila da ga bom najkasnej marca ze nardila...pa s tem da sm podaljsala absolventa ze...Res je da skoz delam in mam ful enih stvari in dnevi kr letijo ampak po drugi strani tud ene motivacije za diplomo nimam. Ze kksna dva tedna mam dispozicijo narejeno pa ankete pa neki, ampak da bi naprej poslala pa ne.. :roll: Ne vem, neki se mi ustavlja vse skupi kaj pa jaz vem..pa se k pridem dam iz sluzbe sm zmatrana pa pol je treba pospravit pa skuhat si pa kej tazga se, pol je pa ura ze ene 19 pa mi ostaneta se maximalno dve uri preden se mi mozgani ze zacnejo izklaplat po celem dnevu....pa ne morm zdj kr en mesec doma ostat pa diplomo delat ker je treba pac poloznice placat :roll:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 09. Maj. 2007 11:47

Tudi jaz imam samo še en izpit in diplomo. Ta mesec grem že tretjič, ker ga sploh ne morem naredit. Je bolj obsežen in zajebavajo nas vse po vrsti.
Naslov za diplomo imam že eno leto, ker smo mogli že tolk prej oddat. V zadnjih dneh se malo bolj pripravljam na pisanje, zbiram vire, kar ti za moje pojme pobere res veliko časa. Sploh če delaš po metodi analiziranja virov, brez ankete. Upam da mi rata naredit ta izpit v maju, tako da se bom lahko s polno paro lotila diplomske. Imam plan dilpmirat v septembru in res upam da mi bo uspelo. Motivacijo za diplomo imam ful, za izpit pa ne. In ker imam pred sabo še to, se diplomske sploh ne morem lotit. Tko da če ne bom nardila spet izpita ne bo dobr :? Če nardim, pa potem pišem lepo čez poletje. Če si priden maš v 2 mesecih sigurno narejeno, tko da ni problema :D

Kar težko verjamem, da človek nima motivacije za diplomo, ki je res samo še pika na i celotnemu delu v teh letih na faxu. Jaz komaj čakam dan, ko bom diplomirala, ker bom tako zelo ponosna nase. Predstavljaj si sebe z diplomo v rokah, vsi te bojo pohvalili, vesela boš, ker je to res en lep dosežek v življenju. Ti to ni dovolj velika motivacija?
Uporabniški avatar
klawdy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 23. 12. 2006
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a klawdy » 09. Maj. 2007 13:35

mam sam eno uprašanje... Punce kero smer študirate? Js študiram strojništvo sem v 2. letniku pa me že sedaj zmrazi ko pomislim da bom čes dobre dve lete morala napisat diplomo. Ne vem kako se jo bom lotila. Vsako leto imam motivacijo za faks samo nekje do novega leta potem pa stvar začne pešati. Dosti izpitov delam s kolokviji se mi pa zdi da je moja smer študija obupno zahtevna. Napišite kaj zanimivega o diplomi.
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 09. Maj. 2007 13:37

Hehe, jaz si pa za vsak izpit govorim "ko bi vsaj že diplomo pisala" :D. Sicer pa poznam kar nekaj primerkov ki so opravili vse izpite, potem pa dolgooo niso diplomirali, ker so vsi začel delat. Itak je pa tako da je težak samo začetek - kako se stvari lotiti. Ko so zbrani viri in je v glavi slika kaj točno naj bi v diplomi bilo pa pomoje že dost notr padeš in gredo stvari pol velik lažje naprej.
Samo ne tok dolgo vlečt da bi faks po možnosti od vas zahteval še kšne diferencialce ali plačilo.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 09. Maj. 2007 13:54

evaeva, najprej povej, če imaš že temo diplomske naloge! :D

kakšen je naslov???

ti bomo mi pomagali ter te vzpodbujali! :D
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 09. Maj. 2007 15:24

Ja tole s plačilom diplomske sem tudi jaz že slišala, ravno par dni nazaj smo se o tem pogovarjali. Sploh to velja za kakšen ekonomski fax, ki je dost "splošen". Nekateri majo v malem prstu, kje in kako se lotit in majo v dobrem mesecu spisano za dober denar.
Jst zagovarjam še vedno, da svojo diplomo napišeš popolnoma sam. Lahko ti kdo pomaga, vendar ti si glavni pri svojem delu. Vsako stvar si pa res ni treba kupit a ne. Sicer pa - kot da je diploma kaj tako zelo groznega. Sploh ne vem od kje vam vsem ljudem nek strah in to že v 2. letniku faxa?? Ja a je diploma kej groznga? A ti lahko kej naredi? Like nič! Naslov si izbereš sam, napišeš jo sam in si celo življenje lahko ponosen nanjo.
Tud jaz že komaj čakam da se jo lotim, ampak kot sem že rekla, najprej še tisti izpit...
evaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a evaeva » 09. Maj. 2007 15:52

Eh, da bi pa nekomu neki plačevala pa res ni potrebno...taka lenoba pa spet nisem. Nevem, sem v službi, dokaj stresni in se mi zdi kot da mi vso energijo pobere. No in ker živim zase-s fantom je treba potem vsak dan še kaj skuhat, pa pospravit, pa še ukvrajnje z ljubiteljsko kulturo mi vzame (2x tedensko popldan) čas.... Ja, spet izgovori, izgovori...saj pravim, če bi mela voljo, ne bi bilo nobenega izgovora. Pa še to mi ni dovolj da se s fantom večino sam še zarad diplome kregava.
Nevem, ko sem še študirala nisem mogla verjet starejšim kolegom, ki so imeli opravljene vse izpite kako za vraga ne morejo napist neke diplomske...pa so samo rekli boš vidla, ko boš tak daleč. No, in danes sem v njihovi koži. :x Pa sem mela še pred zadnjim izpitom ful voljo...venomer sem govorila joj, ko bi že lahko vsaj pisala...
Punce, nekaj bo treba naredit (bit tud manj za računalnikom, hehe :oops: )... Joj, se zdi da se mi je že vse na glavo obrnilo... In s tem....jutri začnem...eh, s tem nikamor ne prideš....potem bi mogla že davno diplomirat. Nevem kako naj se organiziram, kaj naj si še mislim o sebi, kje naj najdem več časa.... eh :x
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 09. Maj. 2007 15:57

evaeva ta trenutek zdele ko tole prebereš, si vzemi en lep listek in si nanj napiši: "Jutri, 10.maja 2007 bom začela vestno pisati svojo diplomsko nalogo. Ne bom več iskala izgovorov, ampak sebi in drugim dokazala da zmorem."
Če si tole ene 3x prebereš pomojem ne moreš sebi "lagat", ampak se boš res spravla. Nalepi se nekam, kjer lahko to vsak dan prebereš 10x, sigurno bo pomagalo. To so take male psihološke fore, ki pri meni vedno vžgejo.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Maj. 2007 22:14

Js pa prznam, da komi čakam da pridem do pisanja diplomske ... Sm taka, da u glaunm nikol ne odlašam in se rada čim prej spravm h stvari, da je tut čim prej mem. In vem, da k bom začela, hočm u šusu spisat use, ne pa vlečt čez ceu let :? Kr je res to sam še pika na i, mi sploh ni problem, to že zdej vem. No, do takt je še devet izpitou, upam pa, da bo druk let ob tem cajtu že moja moja :)

Da bi jo pa dala nekomu drugmu za narest? Ja valda :roll: Če sm mali miljon seminarskih, projektou, esejeu, nalog, takih in drgačnih u ush teh letih šolanja uspela narest sama, bom pa tut lastno diplomsko.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 10. Maj. 2007 9:56

Hm evaeva, ravno s tem se ubada moja prijateljica, k ima isti problem. Napisala sem ji že uvod, napisala sem ji kazalo, ona recimo ima problem s tem, da ne zna povezovat in tvorit stavkov. Mogoče moraš najprej razčisiti, zakaj ti je tak odpor to pisat? Jaz recimo sem prijateljici ogromno pomagala s tem, da sem ji napisala kazalo. Se pravi, nekakšen načrt, kako naj se loti, katere teme naj v katerem delu uporabi itd... Ti že imaš to spisano? Veš recimo, kaj boš pisala v uvodu, kako boš razdelila teorijo, kako prakso?
Mislim, da če to dobro narediš, da potem samo zbereš literaturo in "umeščaš" zadeva tja kamor sodijo, s tvojimi dodatki, ugotovitvami in sklepi seveda...
Jaz sem jo na tak način napisala kar hitro in brez odpora.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 10. Maj. 2007 9:59

smreka, to je rešitev! :)

najtežje se je odločit, kako se naloge lotiti! :)
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 11. Maj. 2007 12:20

Točno s tem sem se jest ubadala lansko leto. Jest sem mela tut že vse v decembru narejeno kar se izpitov tiče, naslov sem tudi že mela in pol kr nisem mogla začet, dnevi so pa kr leteli mimo... najtežje je začet to definitivno drži. Men je pol enkrat dopizdil vse skupej in sem jo v enem mesecu s polno paro pisala, ker sem sam hotla, da je mimo, ker mi je že ven iz riti vse lezlo :P Prva stvar, ki jo moraš pa narest je definitivno kazalo, da sploh poznaš potek.

Kok sem vesela, da je to za mano :razz: Me pa čaka čez kako leto pisanje magistrske naloge kar bo pa definitivno še huj od (moje) diplomske naloge. Nam je ena prfoksa rekla - izberite si tak naslov, ki vas zanima, ker na koncu ga boste itak meli že čez glavo.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 11. Maj. 2007 13:37

jst sm tut mela probleme začet pisat :D sm si lani rekla, da bom do decembra nardila teoretični del, pa sem se jo spravla pisat šele januarja... enostavno se moraš odločiti in prisiliti, da greš v knjižnjico po gradivo in začni, kmalu boš čist not padla in se ti bo zdel, da se dela diploma kar sama od sebe... nekaj vikendov pač žrtvuj za njo, mogoče se sliši mučno, ampak se splača :wink:
men je bla taka muka začet, ampak ko sem začela, sm not padla in zdj sm jo zdj poslala menotici in upam, da mi ne bo treba je več popravljat, dopolnjevat :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov