Savna

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Barbi5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 6. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Barbi5 » 24. Nov. 2004 7:25

Mene pa zanima ali katera redno hodi v savno? Jaz še nisem nikoli bila, a me full zanima in mika... A si v savni slečen ali imaš brisačo, kopalke...kako? Hvala res za odgovore, namreč se mi ne sanja kako to gre. :roll:
iztok
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a iztok » 24. Nov. 2004 8:29

Jaz sem predvsem v zimskem času redni obiskovalec. Glede tega ali si v brisači ali ni je tvoja izbira, ni pa priporočljivo da si v kopalkah, kajti ko se potiš, pač ni prijeten občutek na koži. Torej lahko si gola ali pa zavita v brisačo. V Ljubljani imamo na izbiro več javnih savn, ki imajo v osnovi turško in finsko savno, ter ponekod tudi infra savno. Turška je z paro, in jo ponavadi obiščemo najprej, finska je klasična, ter infra kjer imamo infra toploto, ki telo segreva od vznotraj nazven in ne od zunajo navznotraj kot ostali dve. Zato lahko v njej dlje vzdržimo, in se tudi bolje prepotimo, ozrioma potenja niti tako ne čutimo kot v ostalih dveh, pa še lažje se diha. Je pa pomemben tudi sprostitev po savnanju, torej malo poležiš, kaj prebereš in tako zaklučiš nekaj tistih dragocenih trenutkov, ki si jih namenila sebi. In verjemi mi, telo ti bo hvaležno zato.
deklica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a deklica » 24. Nov. 2004 10:07

tudi sama dokaj redno obiskujem savno. Imam to sreco, da tam, kamor hodim ponavadi ni guzve, zato se tudi ni treba ukvarjati s kakimi neprijetnimi pogledi. Ce sva v savni s kolegico sami, ponavadi leziva na rjuhi (ki jo dobis tam) in naceloma nisem pokrita oz. zakrita. Ce pa je tam se kdo drug, pa vsekakor določene dele telesa pokrijem (ni vse za vsakogar). :oops:
Meni je savna zelo všeč. V njej se spočije in naberem energijo za jesenske in zimske dni.

PA še to. Savna je zelo primeren kraj za razkrivanje skrivnosti (ponavadi moras govoriti bolj tiho, da ne motis ostalih), vse je bolj sproščeno,...
Če imaš možnost, si savno kar privošči in jo sama preizkusi. JO toplo priporočam.
Uporabniški avatar
cebelica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica » 24. Nov. 2004 17:23

Ja, savna je zakon!

Vendar ste vedeli, da savna uničuje možganske celice?!

:tear: :gruebel:
Uporabniški avatar
jagoda77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 29. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda77 » 24. Nov. 2004 17:36

Jaz sem dva meseca nazaj sla prvic v savno... Full mi je dobro. Nekateri par pridejo v savno oci past, eni pridejo pa pac uzivat in se sprostit. No slednje vsaj midva prakticirava, je pa zelo neudobno se savnat, ce nekdo vate buli, kot da bi prvic v zivljenju videl golo zensko ali pa moskega... Tu se mi zdi so bolj problematicni moski... vsaj ob zadnjem obisku je bilo tako, ko je en nepremicno zijal vame 15 minut... potem ze ne ves, a bi sel ti ven, al bi ga enkrat na :box:
Sicer pa imam jaz po navadi svojo brisaco s seboj, malo vecjo... glede kopalk je pa tudi tako, da je v nekaterih savnah sploh prepovedano jih imet.
Drugace... super je...dobro za telo in dobro za sprostitev.... :zustimm:
Always Tutty Frutty
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 24. Nov. 2004 17:40

Pozdravljena.
Tudi sama redno obiskujem savno in se po njej počutim odlično. Glede možganskih celic se ne strinjam - če savno pravilno uporabljaš in ne pretiravaš, je učinek nasproten. 1 kozarček žganja uniči dosti več celic kot savna.
Sicer priporočam terme Zreče in Čatežke toplice - primerno za kakšen izlet, počitnice (bolj se splača med tednom, ker ni gužve.) Ne strinjam se z Iztokom, ki pravi, da je dobro začeti s parno savno. No ja, verjetno je več možnosti in programov, ampak strokovnjaki običajno priporočajo za začetek savne z nižjo temperaturo (najbolje infrardeča), še boljša pa je solna savna (Čatež), ki je podobna finski, le da se ko stopiš noter, po telesu natreš s soljo, da ti odpre pore in je tako končni učinek boljši. Običajno se temperature stopnjujejo, da telo počasi ogrevaš, ko pa imaš dovolj, spet zaključiš s hladnejšimi savnami. Tudi ni priporočljivo med savnanjem piti ledeno vodo v velikih količinah, ampak pij počasi mlačno tekočino in nesladkane čaje.
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 26. Nov. 2004 16:25

Jaz grem dons prvič v savno. Bom sporočila kakšni so občutki. :D
pa pa
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 26. Nov. 2004 17:41

cebelica napisal/-a:Ja, savna je zakon!

Vendar ste vedeli, da savna uničuje možganske celice?!

:tear: :gruebel:


aja? kje si to slišala?
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
Nannn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 1. 9. 2004
Kraj: Maldivi

Neprebrana objavaNapisal/-a Nannn » 26. Nov. 2004 23:25

Z mojim dragim greva zelo pogosto v savno...vcasih z kaksnimi prijatelji ali pa sama...Najraje hodiva v individualne savne kjer nas nihce ne moti in ne gleda...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 27. Nov. 2004 12:14

Sem šla včeraj v savno in je blo fino. Sam prvi šok ko sem v savno stolpa in nisem vedla kaj naj pričakujem, definitivno pa ne take vročine. Prvih pet minut sem komaj dihala, potem pa se je stanje znormaliziralo in je blo super. Drugič ko sem šla not nisem niti na začetku imela več težav z dihanjem. V glavnem občutek je super in mislim, da bom začela to zadevo obiskovat bol redno.
pa pa
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 27. Nov. 2004 19:36

Ja, finska savna je zakon! Hodim pa k prijateljici, ker imajo savno doma in je prav super! Upam, da mi bo kdaj zneslo tok, da si doma uredim svojo savno.
Uporabniški avatar
Ninica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninica » 29. Nov. 2004 15:29

men je tut savna ful fajn...pa pol se počutiš ko prerojen po njej...
midva s fantom sva šla v individualno savno z jacuzijem...paket za 2 uri..stane okol 5500 sit...in si sam,maš zraven barček, solarij,tuše,jacuzi,...skratka fajna ideja za popestritev večera v dvoje z najdražjim :oops:
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 26. Dec. 2004 16:30

Ninica napisal/-a:midva s fantom sva šla v individualno savno z jacuzijem...paket za 2 uri..stane okol 5500 sit...in si sam,maš zraven barček, solarij,tuše,jacuzi,...skratka fajna ideja za popestritev večera v dvoje z najdražjim :oops:

kje pa sta bla?
Uporabniški avatar
spelca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Medulin-Lj-Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a spelca » 26. Dec. 2004 17:09

barby* napisal/-a:
Ninica napisal/-a:midva s fantom sva šla v individualno savno z jacuzijem...paket za 2 uri..stane okol 5500 sit...in si sam,maš zraven barček, solarij,tuše,jacuzi,...skratka fajna ideja za popestritev večera v dvoje z najdražjim :oops:

kje pa sta bla?


Mene tud to zanima. Drugač je men savna ful všeč. Po savni se ful dobr počutm. :razz:
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 26. Dec. 2004 17:16

Ful rada hodm v savne-še posebej v Čateške. Najbol je začet z infrardečo k ni tko vroča, da ni prevelik šok za organizem. Men je najbolša turška (zelo dobr vpliva na moje totalno uničene sinuse), za konc grem pa zmeri v solno, ker je pol koža zelo mehka in je pol ful dobr občutek cel dan. Zdj ponavad hodva z lubijem (v Čateške), prej sm hodila pa v Dolenjske, Zreče pa v Radencih sm bla ene parkrat, ampak najbol mi je v Čateških, k je največ savn pa tisti 4je bazeni za ohlajanje so super in velik prostora je, nobene gužve,...
Glede kopalk, raj jih sleč, pa če ti je nerodno se ovoj z brisačo. Jst sm v savno zmeri odkrita (edin lubi se ponavad zakrije, če je še kdo not), me ne mot - tut če me kdo bul - ga sm ignoriram. Moraš se znebit slabga občutka da te skos nekdo gleda, pa je.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron