Neenakomerna pigmentacija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Medalja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 8. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Medalja » 16. Jan. 2007 18:55

Sem zelo svetle polti in občutljive kože, vsaka porjavitev je zame že kar mali dosežek.
Zadnja leti pa se mi je začelo dogajati nekaj čudnega: na določenih mestih ne porjavim enakomerno, izgleda nekako tako, kot da bi se olupila, vedar se ne!
Sprva je bilo tako stanje na ramenih in tik pod modrčkom, lani pa se mi je to mesto razširilo:na ramenih približno do tam, kjer segajo rokavi navadnih majic s kratkimi rokami, po trebuhu pa že skoraj do popka.
Je pa res, da imam na teh predelih zelo suho kožo, četudi se mažem vsak dan, kar sneži od mene, ko slečem majico in koža tam se neprestano lupi.
A je možno da se mi zaradi neprestanega lupljenja v povrhnici sploh ne tvori več pigment?
Za izboljšanje stanja že celo zimo jem kapsule s karotenom, rezultati bojo vidni, ko grem na sonce.
Ali kdo ve kaj bi lahko bilo?
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Jan. 2007 19:05

Jaz ti priporočam da se posvetuješ z dermatologom, če se še nisi. Ti bo predpisal kako kremico ki ti bo fajn pomagala. Če je kaj hujšega pol pa itq da je dobro če greš.
Drugače pa res ne vem kaj bi lahko blo narobe. :?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Medalja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 8. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Medalja » 16. Jan. 2007 19:28

Ja sej mislim it k dermatologu Kralju v Murglah, sam kaj k bom čakala do poletja,da pridem na vrsto...
A mislite, da je možno, da je to od solarija al pa od kakšnih krem (sicer jih menjujem, ker mi itak nobena ne ustreza).
kaj pa če imam luskavico? Sem prebrala nekaj na forumu na to temo, sam nihče ne omenja, da bi bil flekast po sončenju...
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Jan. 2007 19:35

Za obisk pri dermatologu moraš čakat? :eek: Neee.... pojdi k svojemu osebnemu zdravniku ki te lahko takoj naroči pri dermatologu.
Sploh pa ne vem zakaj hodiš v solarij če maš tak občutljivo kožo. Bolj se moraš pazit... Luskavica je nekaj na kar sem takoj pomislila (nekaj o tem vem iz pouka bio) vendar ti nemrem reči da je res to.
K zdravniku bo treba, res. :?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 16. Jan. 2007 21:21

Misliš na taka bela mesta na koži, ki ne porjavijo, kot da bi bila brez pigmenta? To ima moja sestra, jaz pa tudi na nekaterih delih telesa, na nogi imam dve taki lisi pa eno na komolcu. Sestra je šla k zdravniku, ki ji je rekel da je to izguba pigmenta in da se vbistvu ne da nič naredit, jaz pa potem nisem šla niti na pregled, ker mam isto.
Ti pa vseeno pojdi do dermatologa, mogoče pa to ni to, ker jaz nisem opazila da bi se mi kaj širilo, res pa je da sem dobila te madeže komaj letos poleti.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 16. Jan. 2007 21:50

To je ena bolezen drugač ja, ker imata moja teta in babica to ... Jst mam čist en mejček flekc pr kolku, res komi opazn - že od otroštva, pa mam drugač čist čist temno polt ... Se pa lahko tud širi ja.
najboljš, da greš k splošnemu zdr., ki te bo napotil naprej - moja teta je dobila eno kremo sicer, ki pol kurca ne pomaga, apak pač, probat ni greh. :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 16. Jan. 2007 22:19

^^ ja saj moja sestra je tudi nekaj dobila, samo res ni blo nič od tega
Houd de wereld tegen
funny_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 13. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a funny_girl » 16. Sep. 2007 11:38

Pozdravljeni,
tudi letos se je meni poleti naredil podoben problem.. dobila sem na določenih mestih temnejše lise, ki ne grejo vstran in bodo verjetno ostale za vedno.. in po možnosti bodo vsako leto temnejše, ko bo spet sonce. Že pred leti se mi je na roki naredi temnejši krogec, ki je potem še malo potemnel.. Če se komu dogaja podobno in če ve kaj je to vzrok prosim napišite! Bi bila zelo vesela.

Lep dan vsem
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 10. Nov. 2008 19:16

Še ena s problemom :) in sicer, ko se sončim, cela porjavim, edino obraz ostane čisto bel in pol res grdo zgleda. Kera krema oz. kaj bi pomagalo pri temu? :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 13. Nov. 2008 9:45

ja jest sem tud taka...v bistvu po nogi imam eno tako velko liso ki sega od gležnja do stegna...in poleti ko se sončim je še bolj opazna...sem bla pri dermatologu in on meni, ja to je od sončenja, ker se ne mažeš dost...reku mi je tud, da morm bit v senci in pa da je to lahko tud od voskanja....jest sam wtf...O.O....fullhvala za nč...
Uporabniški avatar
88.vesna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a 88.vesna » 13. Mar. 2009 15:46

To je verjetno VITILIGO. Nenenakomerna pigmentacija. Povzročijo jo gljivice.
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 14. Mar. 2009 18:47

kakšne glivice? Lahko kaj več poveš o tem?
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 14. Mar. 2009 19:27

g00fy_qa napisal/-a:Za obisk pri dermatologu moraš čakat? :eek: Neee.... pojdi k svojemu osebnemu zdravniku ki te lahko takoj naroči pri dermatologu.
Sploh pa ne vem zakaj hodiš v solarij če maš tak občutljivo kožo. Bolj se moraš pazit... Luskavica je nekaj na kar sem takoj pomislila (nekaj o tem vem iz pouka bio) vendar ti nemrem reči da je res to.
K zdravniku bo treba, res. :?


Ja, pa še kako moraš čakat!
Js bi mogla hodt k dermatologu vsako leto in pol grem poleti k zdravniku po napotnico, ki seveda velja en mesec, se naročim in dobim datum decembra! Ja, itak... Ja, tut js hodim h Kralju. Bom pa našla nekoga drugega.

Ena šansa je, da ti nekako "pobira" melanin. Men je naenkrat izginilo eno materino znamenje in začelo okrog vsrkavat melanin in mam sedaj super bel flek okol in zgleda kot da se ne znam umivat. :? Sm šla na pregled pa menda ni nič nevarnega.
Citiram: Halo nevus imenujemo tista znamenja, ki se ponavadi pojavijo v otroštvu. Zanje je značilno, da se okoli rjavo pigmentiranih znamenj pojavi ovalni, nepigmentirani obroč. Neredko je to znak, da bo znamenje spontano izginilo, nekaj časa bo na mestu predhodnega znamenja vidna svetla lisa, ki bo postopno »repigmentirala«. Lahko pa se omenjeni proces kadarkoli ustavi. Tole: Slika
Ena šansa je pa bolezen, ki se ji reče vitiligo. To ma moj bodoči tast. Izgleda precej grozno, ker imaš po telesu lise popolnoma brez pigmenta. So kremce pa to samo izgine ne. Je pa menda dedna - upam da ne. Izgleda pa takole: Slika
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 15. Mar. 2009 9:26

kaj pa če imaš luskavico? ker se ti koža neprestano lušči?

+ to kar je napisala Skrat potepuh

pač 2 v 1
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 09. Apr. 2012 12:03

Jaz imam vitiligo. In sicer glede na "Skrat potepuh"-a obe varijanti bolezni. Zadeva je dedna in se je treba s tem sprijaznit, tako da prej ko se bolše je.

Nepigmentirana območja okoli maternih znamenj se mi že nekaj časa večajo in pa upam da bojo sčasoma izginili, območja nepigmetacije pa imam malo na eni nogi predvsem pa na obrazu kar je skrajno smotano in hvala bogu da imam bledo kožo, da se mi ne opazijo toliko. Predvsem jih imam na bradi, okoli ustnic, na čelu in okoli oči....

se pač mažem z močno kremo, skrivam pred soncem in upam da me ne opeče... ker potem ratam vijolčna in lahko dobim mehurje... :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov