Povečana ščitnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

manuela20

Neprebrana objavaNapisal/-a manuela20 » 26. Mar. 2006 11:40

Pred dnevi sem bila na pregledu pri zdravnici in mi je rekla, da imam verjetno povečano ščitnico. Do naslednjega tedna moram počakati na izvide in potem bom vedela ali jo res imam. Zanima me, če je imela že katere takšno težavo. Prosim, napišite kaj se je dogajalo z vami. Na internetu sem se malo pozanimala, kakšni so simptomi in zdravljenje. Piše, da ima bolnik v takem primeru povečan apetit in hkrati hujša, jaz pa pri sebi opažam, da imam povečan apetit in da se redim. :( Pomagajte!
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 26. Mar. 2006 13:07

ena moja prfoksa ma to pa je revca na tabletih in ma sigurn okol 15o kg. res je ful boga, kumej se premika pa ful ma nekih obližev na vratu
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 26. Mar. 2006 13:18

Eh no ne jo strašit :razz:
Moja mami je mela tut hiperaktivno ščitnico in so ji dali jod (malce kompliciran postopek, spomnem se samo, da noben ni smel jest niti pit za njo -njeno žlico, kozarcem...)...pa ni pomagau, drugič ko so ji ga dali so jo pa prejodirali in ji zdele ščitnica sploh ne dela. Jemlje pa tablete že full doug, pač usak dan zjutraj ... Če pozabi tableto vzet je pol zaspana full... pa mal ma probleme s hormončki... to je pa tut vse. Aja...glede teže...pa nism nikol opazla, da bi se full neki preveč zredila al pa shujšala. Mogoč 5 kg gor/dol... več zihr ne.
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 26. Mar. 2006 13:42

hm sicer js ne vem kako je če maš povečano ščitnico, men pa že od rojstva sploh ne deluje. tko da morm vsako jutro vzet tablete. glede tega rejenja ne vem - nism ravn suha, nism resno debela npr., vem pa, da se da shujšat če se hoče. mi je tud zdravnica rekla da pr men ni to tolko zarad ščitnice. lahko da se pa res rediš/hujšaš, če do težav pride kasneje v življenju. ne vem
Uporabniški avatar
Clarita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: Celje-Velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Clarita » 26. Mar. 2006 21:24

js mam tut tezave s scitnico in sedaj jem tablete za scitnicni hormon in hodim na pregled usake 3mesece..
sj ni tko hudo, samo usako jutro moram uzet tableto na tesce..nic hudega.. :wink:
tudi s tabletami se prezivi.. :)

lp
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 26. Mar. 2006 21:54

ja, opažam. pri nas ma poleg mene to še mami. ampak njej so kasneje odkrili. očitno je ta ščitnica ena boga žleza :wink:
Uporabniški avatar
Ursyna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: malo tu malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursyna » 27. Mar. 2006 17:49

moja mami je tud mela neko bulo na vratu, sploh ko je bla živčna al pa jezna se ji je ful povečal, pol je šla k zdravniku in so ji odkril ta benigen tumor na ščitnici (ne rakast) je šla na operacijo in od takrat naprej je vse bolš, nohti so se ji popravl, menstruacija je redna, ni več tok živčna u glavnem vse se je popravl, res pa je da bo mogla tablete jest ker so ji pol ščitnice stran vzel.


poznam pa tud eno punco ki pa je mela raka na ščitnici, in so ji vso stran dal od takrat pa se je ful zredila
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 27. Mar. 2006 19:17

Če se rediš imaš pomanjšano ščitnico in to je pravijo pomanjkanje joda, ki je v soli. :?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 27. Mar. 2006 23:06

Ne obstaja sam 1 vrste golše ampak ene 4. Jaz mam mladostniško. Dobr je, če ti jo hitro odkrijejo, ker ti pol neha rasti. Jedla sem ene tabletke Vobenol kar nekaj let, pol se je postavilo pravo ravnovesje. Zdi se mi, da se mi je spet poslabšalo. Morm dat it kri. Če maš to kot mam jaz pol ko pogoltneš slino zgleda, kot bi se peljal z dvigalom. Tale pred mano je mela pa knjigco v rokah :respekt: Lp
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 28. Mar. 2006 16:39

jaz mam tud povečano ščitnico...že od osnovne šole. pa hodim vsako leto na pregled, tablet pa nimam. nisem se zaradi tega niti zredila, niti shujšala. še opazim ne, da je moja ščitnica kaj drugačna kot bi mogla bit.
to infinity and beyond!
Uporabniški avatar
maru
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a maru » 29. Mar. 2006 9:02

hej!

kakor si opisala simptome, bi jest rekla, da imaš premajhno delovanje ščitnice. Meni so pred 4 leti ugotovili povečano delovanje, ampak jest sem se počutila odlično. Imela sem nenormalno veliko energije, nikoli me ni zeblo, edino kar me je motilo, je bilo tresenje rok. Na koncu me je mama končno spravila k zdravnici, ki pa me je napotila direktno na urgenco, ker sem imela utrip 120. V mojem primeru sem se malo preveč zajebavala, ampak te moram opozorit, da so tudi na polikliniki precej neresni. Vsake 3 mesece sem morala dati kri, izvide pa so mi poslali šele po 2h mesecih in enkrat se je zgodilo tudi to, da so mi s tableti popolnoma zbili delovanje ščitnice in sem imela potem fuuuul premajhno. In potem spet tablete za povečanje...
Poskusno zdravljenje s tableti traja ponavadi 2 leti in če se v tem času to ne izkaže za učinkovito metodo, ti predlagajo zdravljenje z jodom. Meni tablete žal niso pomagale, tako da so mi z radioaktivnim jodom "skurili" ščitnico. En teden moraš biti potem v kliničnem, brez obiskov, skoz v sobi. Jest sem imela še to srečo, da sem bila v sobi z neko žensko, ki je trpela za shizofrenijo (ful fajn družba). :eek:
Tudi ko prideš domov, je najbolje, da se še nekaj časa izogibaš stikov z ljudmi, predvsem z majhnimi otroki. Pa seksaš lahko samo pol ure na dan. :D
Zdaj jemljem tablete, ki so nadomestek ščitnice, samo jih bom mogla jemat celo življenje. Če boš slučajno morala hodit na preglede pa dajat kri, jim pa vsakič posebej zateži za izvide. No, sej upam, da so se v tem času že kej popravli.
Čudovito je bilo, da so odkrili Ameriko, še bolj čudovito bi bilo, da bi jo zgrešili.
Uporabniški avatar
maru
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a maru » 30. Mar. 2006 9:13

če se zdej prav spominjam, je bilo moje sevanje (ne vem, kakšna je enota za sevanje) 15, v naravi pa naj bi bilo normalno 0,1. Iz tega razloga se moraš tud izogibat majhnim otrokom, ker jim s tem lahko škoduješ, saj se še razvijajo.
Seksaš pa lahko kao samo pol ure na dan ravno zato, da partnerju ne škoduješ s sevanjem. Pa priporočljivo je, da en mesec spiš sam v sobi. Prav tako ješ z drugim priborom. Jest sem imela še svojo kopalnico, ker je bla moja mama malo panična. :lol:
Aja, pa včeraj sem pozabla odgovorit: hormonske tablete za ščitnico NE vplivajo na kontracepcijske tablete, ker je to druga vrsta hormonov.
Ti pa res priporočam, da to bolezen vzameš skrajno resno, ker ti zajebavanje lahko pusti kakšne posledice. Če se jest ne bi tok zajebavala, bi najbrž še imela ščitnico. Ampak sej je tud tko čist kul. Samo poznam pa primere, ko so ženske dobile čisto izbuljene oči in ni ravno fajn zgledal. :eek:
Čudovito je bilo, da so odkrili Ameriko, še bolj čudovito bi bilo, da bi jo zgrešili.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 30. Mar. 2006 9:30

maru napisal/-a:... ampak te moram opozorit, da so tudi na polikliniki precej neresni. Vsake 3 mesece sem morala dati kri, izvide pa so mi poslali šele po 2h mesecih in enkrat se je zgodilo tudi to, da so mi s tableti popolnoma zbili delovanje ščitnice in sem imela potem fuuuul premajhno. In potem spet tablete za povečanje...

Meni tablete žal niso pomagale, tako da so mi z radioaktivnim jodom "skurili" ščitnico. En teden moraš biti potem v kliničnem, brez obiskov, skoz v sobi. Jest sem imela še to srečo, da sem bila v sobi z neko žensko, ki je trpela za shizofrenijo (ful fajn družba). :eek:
Tudi ko prideš domov, je najbolje, da se še nekaj časa izogibaš stikov z ljudmi, predvsem z majhnimi otroki...


ja res je to glede Poliklinike... v mojem primeru so nardil tako napako, da bi jih lahko tožla za velik denar... na srečo je bil moj drugi zdravnik takrat tolk bolj previden... dolga in zlo neprijetna zgodba :? ...

drgač pa ko so mene zdravil z radioaktivnim jodom sem mogla bit čist sama v bolnišnični sobi in z nobenim nisem smela met stikov... pol ko sem po treh dneh prišla ven, pa nisem smela bit v bližini otrok in noben ni smel jest z isto žlico al pa pit z istga kozarca vsaj en mesec...

kar se pa kontracepcijskih tablet tiče... takrat so mi odsvetovali jemanje (če se le da uporabljat kakšno drugo zaščito) ker menda vplivi med kontracepcijskimi tabletami in ščitničnimi hormoni niso bili še dovolj raziskani... mogoče je dans že kaj drugače...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
maru
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a maru » 30. Mar. 2006 12:39

micamaca napisal/-a: ja res je to glede Poliklinike... v mojem primeru so nardil tako napako, da bi jih lahko tožla za velik denar... na srečo je bil moj drugi zdravnik takrat tolk bolj previden... dolga in zlo neprijetna zgodba :? ...

drgač pa ko so mene zdravil z radioaktivnim jodom sem mogla bit čist sama v bolnišnični sobi in z nobenim nisem smela met stikov... pol ko sem po treh dneh prišla ven, pa nisem smela bit v bližini otrok in noben ni smel jest z isto žlico al pa pit z istga kozarca vsaj en mesec...

kar se pa kontracepcijskih tablet tiče... takrat so mi odsvetovali jemanje (če se le da uporabljat kakšno drugo zaščito) ker menda vplivi med kontracepcijskimi tabletami in ščitničnimi hormoni niso bili še dovolj raziskani... mogoče je dans že kaj drugače...


Kdaj si bla pa zdravljena? Ker meni so 2 leti nazaj rekli, da ni panike, če jemljem kontracepcijske.
Iz tvojega posta bi sklepala, da so ti postavli napačno diagnozo. Sem slišala tud že za primere, ko so dal pacientom tablete za pomanjšanje delovanja ščitnice, čeprav so imeli že tako premajhno deloavnje. Mi ni jasno, kako se lahko tok zajebavajo. :?
Čudovito je bilo, da so odkrili Ameriko, še bolj čudovito bi bilo, da bi jo zgrešili.
Misika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Misika » 30. Mar. 2006 17:21

Na podlagi krvne slike ti določijo, ali ti ščitnica preveč ali premalo dela, in sicer tako, da izmerijo TSH, F3 in F4. Ni pa nujno, da ti ščitnica preveč ali premalo dela, če imaš golšo. Jaz jo imam in mi ščitnica preveč dela. Zdravim se v mariborski bolnišnici in sem z njihovim delom zelo zadovoljna. Pred pol leta sem imela neizmerljivo preveč hormonov, danes sem pa kot nova. Seveda sem spremenila tudi svoj stil življenja, pijem čaje iz naravnih zelišč, ki pomagajo pri težavah s ščitnico( lakota ) in hodim k bioenergetiku.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]